Прескочи до съдържание

Таймшеърите, Тенерифе и томболите по телефона


Препоръчани мнения

Като се заговорихте за тези Цептер се сетих как една приятелка не толкова отдавна ме завлече на някакво подобно представяне. Обадили и се по телефона, че печели козметични процедури на стойност 300 лева, трябвало да изгледа някаква презентация и ако иска да вземе още една приятелка и за нея щяло да има подаръче :) . Озовахме се в офиса им в Младост 1 и само двете трябваше да присъстваме на едночасова презентация за някакви лампи Биоптрон  - облекчавали болка, лицето ти ставало по- хубаво и т.н. глупости. Честно казано аз не разбрах каква точно им е далаверата от нас, освен, че ни загубиха времето - един час ни говориха за тези глупости, на мен ми беше толкова скучно и безумно, че по едно време започнах да се смея без да мога да спра, приятелката и тя се разсмя, чак ми стана неудобно от момчето... Козметичните процедури се състояха в облъчване с тази лампа. Наистина не знам какво точно са спечелили от нашето присъствие, при положение, че беше ясно, че няма да си купим от тези скъпи уреди, нито пък ще си плащаме за тези процедури! Обаче голям смях падна :lol: !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз си мечтаех за Тенерифе, но сега вече не.Най-много ми хареса един коментар някъде тук, че идеята била да те заведат на място, откъдето не можеш да се върнеш сам...И от там нататък да ти искат пари за настаняване,транспорт за на обратно,храна,престой, забавления...и да се окаже,че всъщност си си платил само билета в едната посока и трансфера до центъра на града в Тенерифе ( с градски автобус...примерно докато те свалят от рейса...)

Връзка към мнение

Тенерифе е прекрасно място и бих го препоръчала на всеки да го посети, но не и по този начин.

Евтини самолетни билети има, просто трябва да се следят, евтини апартхотелчета също има.

А транспорта на самия остров е само за пример.

Такива изречения - "Аз си мечтаех, но сега вече не" някак си просто не са на мястото си. Достъпът до острова не е само чрез туристически агенции и ако потърсите сами ще намерите оферти в пъти по-изгодни.

Не може подобна случка да ви лишава от мечтите ви, недопустимо, а Тенерифе си заслужава. :rolleyes:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Върнахме се от Тенерифе.

 

Ние сме от тези дето дръпнаха кукичката на КЛМ за промоцията миналият април. Всичко по-горе описано е вярно така се процедира, питаха ни къде искате да отидете и ние казахме Таити. Е нерде Таити нерде Тенерифе ама тогава 800 лв. за апартамент "супер голям" и "супер лукс" ми се стори добра сума и клъвнах. Рекох ме си с Елка, кво пък ще заведем децата. Е да ама се оказа че принципа на таймшеаринга е да те поканят безплатно, да ти хареса и тогава да си купиш евентуално. Така, че българската фирма тук си събира парици ей тъй за харчене. Сумата нищо не ти гарантира. Въпреки че имам договор.

На място те слагат в ресорт за гости: доста амортизирана база две-три класи под това което е за "собствениците" ама бива. Даваш или ти блокират по карта 300 евро, за щети или ако не идеш на презентацията. Може да се ползва кредитна карта която е с малък лимит. 

Присъствахме на презентацията, няма да ви пълня главите. Дрън дрън ярини. Ако от самото начало покажеш че не те влече, приключва бързо и безболезнено. Номера е да не задаваш въпроси. Ние си имаме една закачка с приятели, които не можем да помръднем и с кран някъде да пътуват, а все ни агитират да си вземем каравана, кемпер, лодка и пр. Винаги им отговарям. За да пътуваш трябва да продаваш а не да купуваш! Като разясних принципа не презентаторите те разбраха че само им пия сангрията бадева.

Няма смисъл от излишни обяснения хората по-горе са го казали ясно. На Тенерифе има много пенсионери, явно много програми доплащат. Освен това както каза Георги за тях Тенерифе си е на 50 паунда разстояние и 4 часа полет. Много полети, директни и удобни и евтини. За скандинавци и англичани си е супер начин да шунтират зимата.

Островът е готин, основното му качество е голямото разнообразие от природа. Приятни градчета, старинни, хубав зоопарк. Изключителни гледки по клисурите като Маска, Бодегас, Гигантес. Има си висока планина със 3770 и кусур метра - вулканът Тейде. Много интересни ниски облаци, които нарекохме "драматични" отдолу изглеждат мрачни, сиви, аха да да ни помете порой, обаче нищо не се случва. Ако идеш на вулкана оттам си над драматичните облаци и гледката става съвсем извънземна. Плажовете са хубави, февруари е като септември по нашето море, на обед припича привечер си трябва дрешка. Забавно е особено по градовете местните са кожени якета и бутуши, а туристите сме по гащи и без чорапи.

Значи мога да кача снимки тук в галерията но може да ги видите на на http://tenerife.kolio.net

Основното ни усещане обаче е че братята испанци яко са му м'бали мамата на острова от презастрояване. Нашата южна част си е един перманентен Сънибийч, няма земя. Верно една идея по-умерено ама ние отраслите на южното Черноморие няма как да го харесаме тоя бетон. 

 

Варианта който ние харесваме да топнеш дупе в океана февруари обаче може да бъде отчетен като успешен.

 

Поздрави на всички и съм готов да отговарям на въпроси и почерпки

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Тук ще вкарам въпросите на колегата rik4o защото може някому да са полезни

 

 Доста полезни неща научих, ще се опитам да следвам съветите ти и да избегна някои уловки. Досега не съм организирал толкова далечно и най-важното, ограничено от външна намеса пътуване. Нямам голям опит и с летенето. Предизвикателство си е!

Имам някои въпроси, които ме вълнуват и не мога да си отговоря сам, колкото и да чета. Пък и да не почерпя от извора при такъв сгоден случай, не бива. :) Ще се радвам, ако ми отговориш, пък и ще бъда особено много благодарен за отделеното време.

 

 

 

За рент а кар:

Колко км се изминават на острова – 500, 1000, 1500? Обиколихте ли го открай докрай? На Тасос съм ходил с кола и там много ми хареса крайбрежния път – обиколихме го изцяло.

 

Този е по-голям от Тасос обиколката е около 300 км. Североизточната страна например има магистрала и там става бързо. Например златния плаж с вносния пясък е на 88 км. ама се стига за час. Съвсем различно е по северозападното там са завои на които си виждаш задния номер, не е дълго но се кара с 30-20км/ч. Ние изминахме за една седмица 680 км. 

 

Предплатен резервоар или пълно – пълно? Четох, че при втория вариант може да си заредиш догоре някъде преди да предадеш колата, иначе на летището цените били високи. Навсякъде ли на острова цените са около евро на литър?

 

Предплатен резервоар е гредата - смятат си по измислени цени. Навсякъде са около евро, на места пада под на други малко отгоре но е незначително

 

 

Разход – има ли значение при избора на кола?

Едва ли, малолитражките естествено се мъчат като натовариш колата и по магистрала турбото смуче ама разхода за бензин е приемлив

 

Застраховка допълнителна? Тая франшиза ползвахте ли я, по-точно включена ли беше във вашата оферта?

При нас беше включена тая франчиза дето така и не разбрах за какво е. Така или иначе ме цакаха с РЕЛАКС

 

 

"Релакс" застраховката какво замества, за да не се дублират? То става ясно, че там ще ни накарат да я направим. И аз засега се насочвам към ренталкарс.ком като теб.

Ами съветвам да не се плаща "релакс", все пак едва ли си толкова луд шофьор. Приготви в картата да има 600 + евро свободни и на гишето ще ги блокират докато върнеш колата. Така се спестяват тия 68 евро

 

 

За допълнителен шофьор за възраст доплаща ли се – примерно за 22-годишен?

 Не се доплаща и не е нужно да се обявява.

 

От къде е най-удачно да се вземе колата?

Аз бих си потърсил местен наблизо до хотела, но на летището естествено има май-много

 

 

Оскъпява ли опцията „връщане в друга точка“? Вие ползвахте ли я?

Не я ползвахме и вероятно оскъпява.

 

 

Какви варианти има с местни „джамбази“? Цените им драстично по-ниски ли са? Искат ли се застраховки и пр.? Юридически как се оформя с тях – не е ли по-несигурно от тая гледна точка?

 Местните джамбази със сигурност ще поискат 25-30 на ден, но пък няма да те цакат с простотиите на фирмите.

 

За пътуването, прекачванията и багажа:

 

В колко багаж успяхте да се вместите? Например, за трима достатъчен ли е 1 голям салонен и 2 малки на Wizz, които съответстват на по 1 ръчен на Ryanair?

Ние платихме два куфара големи. Първо защото имахме три различни авиокомпании с различни изисквания и 4 ранички, демек малък салонен багаж. Багажа допълнително излезе към 420 лв за 4 те полета. Там се опитахме да смятаме възможно ли е да дойдем само с ранички и на място да си набавим нужните неща за тези пари, май не излиза сметката. За сега оставаме фенове на багажа, не можем да се разделим с навиците.

 

 

За връщане май вариантите са с 2 прекачвания? Или не си заслужава лашкането и риска за около 20 евро повече на човек (в момента е толкова горе-долу? От къде беше връщането ви?

Ние пътувахме от София - Бергамо с УИЗ и после Бергамо Тенерифе с Раян. На отиване с таксито пътя дойде 15 часа. Малко сдухващо си е. На връщане летяхме с Монарх до Лутън и даже нощувахме и на другия ден с Уиз 4 те билета отиване и връщане са 640 евро без багажа. Монарх ме изкефиха със Еърбъс 321 супер място за краката, място за киндъла, всички облегалки за ръце се вдигат. Бих казал Ашкулсун на Монарх.

 

Какво от багажа може да се спести и да се купи там евтино, и после да не се разнася по летища? Чудя се как ще се поберем в толкова малко багаж. Връхни дрехи, дебели или летни обувки? От една страна, там е топло, но пък ще искаме да се качим на вулкана, а пък и имам един ден в Брюксел, мааалко на север? :)

Е това е труден въпрос, аз съм много извън габаритен и няма как да си намеря дрехи примерно с лекота. А да шетам по моловете не мога а и няма да се върже сметката. Дебелите дрехи на гърба това начина. За вулкана с колата до лифта и там цената е 25 евро билетче и пак не е догоре има си ходене като на Вихрен. 

 

Безмитна зона - реално ли е? Техника, телефони, обективи и други неща – има ли смисъл да се заделят пари за такива покупки, ако сте гледали такива магазини?

Нямам опит. Това с безмитната е малко мит. Ама алкохола и цигарите са значително по-евтини от майка Испания, и горивото де. Аз стоки така и не гледах

 

 

За храната:

 

Оптимални варианти за хранене и евтини такива?

Таймшеара предлага добре оборудвана кухня. Това с близкия Гранд-Сур със супер Меркадона доста помага на финансите. Добър ресторант е гранд Паеля право надолу към крайбрежието - големи порции. Има китайски на принципа дай 6-7 евро и яж колкото можеш. Български дюнер намерихме. И тук таме на улична сергия каквото дойде.

 

 

Кухнята в апартамента – ползвахте ли я?

Да напълно.

 

 

Екзотични предложения за местни специалитети, нещо, което не бива да пропускаме – ястие, плод, ресторант...

Морските дарове ако обичате, паея, тортиля, не е кой знае какво

Уна срвеса пор фавор - Аз харесах бирата Дорада и естествено сангрията

 

 

За Таймшеъринга и KLM и "наследници": :)

 

В кой от хотелите на Regency Resort бяхте и къде би било по-добре? В кой от курортите е? Аз си резервирах една предварителна нощувка в Тенерифе с тайна оферта от буукинг.ком (заради полетите и понеже не пожелаха да ми изтеглят 7-те нощувки с 2 дни, а само с един) в някакъв друг южен курорт на Тенерифе, близо до летището. Оказа се после, че е част от конкурентна на Regency Resort верига от същия тип. :)

Абе пълен ... Всъщност гостите ги настаняват в НЕПТУНО не в Редженси. Съседно едно доста по-ниска топка. Предлагат екскурзия на 55 евро. Ние си я направихме с колата. Презентацията е някой ден по инициатива на местните презентатори. В нашият случай Стефан и Мая. Като кажеш че доходите са ти под 10 евро за година, нямаш вила и не искаш да имаш бързо губят интерес. Иначе ако се запалиш да питаш туй, унуй един ден ще ти загубят.

 

 

Презентацията кой ден е? Може ли да се избира? Колко време отнема? Всички ли трябва да присъстват, или може само един или двама?

Всички

 

 

Предварително благодаря, ако решиш да отделиш малко време и отговориш дори и на част от въпросите, които ме вълнуват особено много в тия дни.

 

Добри плажове наоколо - ние сме фенове големи - са: Дуке - неголям но скътан и приятен. Полицията е наблизо. Това е важно, щото един барман ми каза на централните плажове да влизам в морето с лице към багажа. Аз не съм видял ама ...

Другия готин е Лас Вистас  и естествено Лас Тераситас но той- е по- далеч.

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Бай Кольо много хубаво е отговорил на въпросите! Аз само искам да добавя, че ако не сте виждали черен пясък, може да посетите някой плаж в северната част на острова. Различно е и е интересно. Аз препоръчвам Roque de las Bodegas - едно от любимите ми места на Тенерифе, може да се комбинира с Playa de las Teresitas. Освен това, като типично канарско ястие може да пробвате печени канарски картофи със сос mojo rojo o mojo verde.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А благодаря

специално твоя блог съм ползвал подробно и Roque de las Bodegas сме посетили именно поради това. А за манджичките жалко вече е късно, ще остане за следващите желаещи. Макар че ако ходя някога пак на Канарите няма да е Тенерифе.

Поздрави

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, и ние  сме от онези с кукичката на КЛМ ( по думите на bay_kolio). Хванахме се яко и явно връщане назад няма, за момента с капаро от 400лв, за почивка на о.Тенерифе.Чета по форумите негативно инфо, но все още не са ме "разкандардисали" :) Много ще се радвам ако някой който е ходил на същия принцип както bay_kolio и ние евентуално :) ми отговори на въпроса :Какво мислите за евентуалното пътуване до там с автомобил?

Връзка към мнение

С автомобил? Имате пред вид с автомобил до острова или до някъде в Испания и след това със самолет?

Признавам си нямам идея за пътуване с автомобил с ферибот, ако въобще има до там или в комбинация със самолет, но ако идеята е единствено и само Тенерифе ми се струва, че по-малката беда е загубата на капарото. Ако обаче по принцип искате да направите обиколка на Европа съчетана със седмична почивка на Тенерифе може пък и да се получи. 

 

Успех от мен.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

:) Говоря, 4-5 човека  да стинем от България до о.Тенерифе само и единствено с автомобил.

 

Много приключенско и ако имате времето ще стане супер. НО...островите са доста отдалечени от най-близката суша, която пък е Мароко, нямам представа как е там със шофирането. А май и няма фериботи между Тенерифе и Мароко.

 

Фериботи вероятно има до Испания или Португалия, но сигурно са на рядко, ще отнемат доста време и няма да са евтини. 

 

С две думи, супер интересно и любопитно ми звучи като идея, но ако го организирате само заради това капаро, което сте дали за хотела не ми се струва разумно. Почти съм сигурен, че и полетите ще излезнат по-евтино. 

 

Ферибот между Тенерифе и Кадиз, Испания. 4 човека + автомобил, 60 часа, 1600 евро. Съмнявам се все още да искате да го правите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:) Говоря, 4-5 човека  да стинем от България до о.Тенерифе само и единствено с автомобил.

Нали сте наясно къде са Канарските острови, географски ;)

 

post-139-0-50846200-1394625849_thumb.jpg

 

Иначе, теоретично, не е невъзможно и с кола да се отиде, както е обяснил Георги

Връзка към мнение

Ами да се вметна и аз, щото ние бяхме на Тенерифе точно по този начин. Още не мога да си обясня как платихме тези 850 лв., през лятото на 2013, но това е друга тема. И понеже платихме решихме да отидем. Избрахме си дати и писахме имейли какво искаме. Изпратиха ни един лист с "резервация" в някакъв хотел. Само, че групата пътуваме много и знам как изглеждат резервациите. Започна едно звънене и след 2 месеца стигнахме да някаква дама, която живее в Тенерифе и именно тя била човека, който движел резервациите. От там насетне нещата се понаредиха. Междувременно си сменихме датите и по друг, съвсем страничен начин разбрахме, че наистина имаме резервация. Ама да имаш резервация е едно, а тя да ти е платена-друго. В крайна сметка решихме да отидем и си купихме самолетните билети. В интерес на истината ни чакаше човек на летището и ни посрещнаха в хотела. Настаниха ни в апартамент, който беше приличен. Взеха ни едни 300 евро депозит, за да не потрошим нещо, които като си тръгвахме ни ги върнаха без проблем. Единственото условие беше да присъстваме на презентация, която отне около 2 часа. Там, естествено ни предложиха да закупим седмица срещу 13 хил. евро за апартамент за четирима, за цял живот, че и за наследниците и други такива. Ние не купихме и човека ни каза чао, и това беше. Това, което е същественото в случая е, че тия в Тенерифе казват, че изобщо не ги интересува какво и как предлага тая фирма в България. Нашият презентатор твърди, че нашата почивка би трябвало да е безплатна и всеки, който пожелае може да отиде безплатно. Там се срещнахме и с други българи и след разговори с тях си изясних какво правят у нас. Един вид срещу 850 лв. ти продават информацията за тая почивка на Тенерифе. Издават ти касова бележка /като платиш 850 лв/ и обща взето всичко е точно, защото фирмата би трябвало да си плати данъците у нас след като е отчела продажбата с касов апарат. Иначе хотелът в Тенерифе го няма в букинг, което е естествено, защото това са апартаменти, в които се купуват седмици. Никога не съм имала желание да ходя в Тенерифе, но като се случи -го посетихме.  В крайна сметка 4-ма човека спахме 7 нощувки за 850 лв. в приличен апартамент. Изръчкахме целия остров и видяхме всичко каквото трябваше. Забравихме перипетите, които имахме преди заминаването и си прекарахме страхотно. Това е.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да кажа две думи на тези, които са се хванали на въдицата за безплатната почивка. Погледнете нещата откъм хубавата страна - мястото е прекрасно, ако сте 4 души тайфичка, си вземате една колица и обикаляте навсякъде. Освен това, по 100 евро на човек за 7 нощувки си е добра цена. Който е по- в час и намери и евтини самолетни билети - ако не чака някой да го организира, ще си прекара супер.Имате кухня - на много места в големите магазини предлагат готвена храна, може да се взема за в къщи, има винце на нормална цена - като се почне от 1,5 евро, до колкото си искаш. Но с уговорката, ако сте в северната част - там е доста по- евтино, отколкото в южната, дето са луксозните хотели - абе, все едно - Слънчев бряг и Равда, примерно. Две години поред в началото на декември бяхме на почивка на Тенерифе. В един и същи хотел в северната част. Обиколила съм всичките Канарски острови, най-много ми харесва Тенерифе. И то- северната част, където живеят по- голяма част от местните хора. Другото, което много ми харесва са черните плажове - красиво е, екзотично е и много странно, не пари така от слънцето, както при обикновения пясък. За къпане не става, студеничка е водицата, само при голяма жега може. И двата пъти бяхме с рент-а-кар и обиколихме всичко и навсякъде. Много е красив и паркът около вулкана, ама нагоре си е ветровито и студено. Понеже сме любители на морската храна, ядем основно това - осминоги, риба, скариди и миди. И то, не в местата за туристи, ами, където се хранят местните хора. На Тенерифе съм яла най- вкусно приготвения октопод. Цените са ниски, има една верига Дино - всичко има вътре, Можеш да се храниш твърде бюджгетно, особено, ако имаш кухня на разположение. А парфюми и козметика са поне с 20% надолу от нормалната цена. Какви кози сиренца имааааа, какви салами и всякакви други мръвкуни - всичко е вкусно. Това е моето лично мнение. Летим през Мадрид .Ето и няколко снимки. И цъфналите цветя, и снегът на планината са по едно и също време:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

Моля някой, който скоро е ходил в Тенерифе след презентация на xxx да ми даде, ако има телефон/мобилен на български представители в Регенси в Тенерифе. Елена, с която се свързахме и ни направи резервацията не ми отговаря, а полетът ни е на 17.06.2014. Бяхме се разбрали да й се обадим няколко дни преди заминаването,а не знаем нито в кой хотел сме,нито кой ще ни посрещне на летището,имаме само номер на резервацията.

Редактирано от Георги
махнато име на агенция, те всичките са една фирма
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнахме се от Тенерифе и Мадрид! Пътуването беше малко напрегнато,но прекарахме чудесно! 17 Гб снимки и видео... Скоро ще разказвам по-подробно.  :)

 

П.С. И един съвет - не се занимавайте изобщо с български фирми, които предлагат таймшеър... Има голяма вероятност да отидете до там и да спите на плажа...

Редактирано от stan
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз имам таймшеър от самото навлизане на системата в България, над 20 години. Даже се изненадах, когато преди две-три години ми се обадиха по телефона да ми го предложат отново, мислех си, че след отзвука на първата вълна повече няма да се върнат.

 

Да, и нашият беше на Тенерифе, в началото на 90-те го купихме, отидохме, видяхме, хареса ни страшно много, повече не повторихме обаче, защото самолетните билети бяха непосилни, особено когато то ги купуват други хора. С годините се научихме да правим маршрути, да избираме билети и хотели, и нещата се подобриха значително. И преди всичко сменихме агента, т.е. отказахме се от всякакви български агенти, а си организираме пътуванията сами.

 

В началото на 90-те беше невъзможно семейство с деца и без недвижимо имущество да получи виза. Но да имаш таймшеър правеше всичко това възможно, така че се възползвахме от тази опция на макс, не повторихме Тенерифе, както казах, но обиколихме голяма част от  Европа.

 

При първа възможност продадохме седмицата на Тенерифе за по-близка дестинация, която много ни харесва, там ходим доста често, с огромно удоволствие, посрещат ни като любими приятели и много ни глезят.

 

Плюсовете и минусите се промениха леко с годините, общо взето това, което генерално не ми харесва е агресивното отношение, когато ти предлагат нещо за купуване. Вече се научихме да го парираме, понеже те винаги имат нещо за продаване :lol: , но примерно се притеснявам да изпращам хора на безплатните седмици-подарък, с които разполагаме. Колкото и да обяснявам, че подаряваме на някого абсолютно безплатна почивка БЕЗ ангажимент за купуване, не се получава както трябва, явно е доста смущаващо, особено за човек без опит.

 

Друг минус е, че не можеш винаги да направиш исканата замяна. Ние се научихме да гледаме на нашето ваканционно място като на базов лагер, откъдето можеш да избродиш куп други места. Като си вземеш кола и планираш добре, нещата се нареждат перфектно.

 

Това, което обаче генерално ми харесва, е гарантираното качество на предлаганата услуга. Никъде не е било апартаментът да не отговаря на стандарта и описанието в каталога, определено се поддържа много високо ниво, винаги има контрол върху качество, обзавеждане, обслужване. Ако хотелът не може да ти предложи това, за което си платил, винаги получаваш по-висок клас. Е, имало е по-добри места, и не толкова добри места, но никога не сме попадали на лоши места. Апартаментите, които се предлагат, обикновено са оборудвани с перфектна кухня, което не е без значение за родители на вечно гладни тийнейджъри.

 

Годишната такса може да бъде проблем, дотолкова, доколкото нямаш контрол върху нея. От друга страна, фирмите, които смениха системата от седмици на точки, де факто дават възможност за много изгодни замени. Една седмица (преброена в точки) на островите в Гърция може да се равнява на две или три на друго място в Европа. Говоря за Европа, понеже чисто физически нямаме време за Мексико или Перу, които са ми стара мечта. Т.е. с малко по-дългосрочно планиране и разбирателство в семейството :P , за една такса можеш да получиш много. Можеш да заведеш приятели на ваканция на хубаво място, което иначе не би могъл да си позволиш, да пратиш големите деца на ваканция, без това да те лиши от твоята.

 

Таксата се плаща в началото на годината, което също е плюс за хора, които не разполагат с много свободни пари накуп. Получава се разсрочено плащане, което улеснява бюджета, а и имаш много време за планиране, особено ако работиш на място, където всичко е разчертано и планирано с години напред.

 

Не знам дали днес, при всички нови улеснения в пътуванията, бихме си купили пак таймшеър, реално никога не сме мислили за това, защото за момента ни устройва.  Очевидно има тенденция за отказ от дългосрочно "загробване", което се вижда и в политиката на самите таймшеър продавачи. Но определено не съжалявам за нашата покупка, понеже бяхме и ще бъдем на места, които иначе нямаше как да посетим. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супер, очевидно си навътре в нещата. 

 

Може ли на кратко да нахвърлиш малко съвети, как евентуално се оптимизира собствеността върху таймшеър, особено с тия системи с точките в днешно време? От програмите за лоялни клиенти знам, че номера е да спечелиш евтини точки, които след това да ги обмениш скъпо. Но е много сложна игра, която изисква постоянно търсене. 

 

В таймшеърите например има ли чести промоции, които трябва постоянно да те държат нащрек или общо взето си знаеш, че твоята седмица в Тенерифе е равносилна на 10 дни в Гърция и това е винаги?

Връзка към мнение

Добре дошла Травиата,

Много добре направи че вдигаш завесата. Моля продължи. Къде е вашето място? Успявате ли да го замените като не го ползвате? Лесно ли намирате друго място от веригата когато ви се иска?

Каква е годишната издръжка?

Поздрави и успехи

Връзка към мнение

 Най-напред да кажа, че предполагам, че различните таймшеър компании имат различна политика. Така че това, което важи при нас, може да е различно на друго място.

 

Системата със седмиците беше такава, че заменяш седмица срещу седмица, или седмица срещу две, но на едно и също място, вързани една за друга. Което не е много интересно винаги, защото на едно място може и да доскучее. При точките имаш опция освен да прехвърлиш за 3 години напред, да използваш част от точките за една ваканция примерно януари, остатъкът по друго време., или следващата година. Ако искаш да идеш на твоето си място, го заявяваш година по-рано, ако не го направиш, значи си се отказал и след това можеш да търсиш замяна. Това много често е въпрос на късмет, защото не винаги можеш да планираш кога искаш да отидеш някъде, по-скоро гледаш кога има свободни седмици, и съобразно тях редиш всичко останало. Промоции има доста, но те са за свободни хора, които не са вързани с графици, училищни срокове и т.н., така че от тях реално не сме се възползвали никога.

Сигурното е твоята седмица. Ако имаш късмет да ти харесва там, можеш да си ходиш до безкрай. Останалото е въпрос на планиране, ровене и късмет.
 
Общо взето, всяка година се случва да имаме някакви неизползвани точки, които в крайна сметка изгарят, което е малко тъпо. За съжаление, нямаме съмишленици сред приятелите, които биха искали да идат на подобна ваканция, на които бихме могли да ги предложим. Опитахме един-два пъти, но не става. Децата са още малки, но се надявам като поотраснат, да пожелаят да ходят сами. Този тип планиране ни е малко чужд, имам предвид нас, българите, и даже съм се сблъсквала със суеверия от рода на "как ще планирам за година занапред, като утре може да ме блъсне кола". Не казвам, че е лошо, просто при нас нещата се случват по друг начин.
 

 

Редактирано от Traviatta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, bay_kolio!

 

След първото и единствено ходене на Тенерифе, решихме, че оттам нататък ще го сменяме, доста пъти се получи, и то много добре. Понякога беше компромис, който все пак не беше лош на финала. Но все пак е хубаво мястото да ти харесва и да искаш да се връщаш там.

 

Новото място, което получихме при продажбата на Тенерифе ни харесва много. Или обратното - продадохме Тенерифе, защото много искахме новото място. Затова не търсим замяна винаги и на всяка цена. Освен това много зависи за какво искаш да го смениш.

 

Общо взето, ако си решил, че го сменяш само и единствено примерно за Париж, няма да се получи, може опция за Париж да не ти се отвори с години. Но ако имаш по-дълъг списък от места, които искаш да посетиш, ако се радваш еднакво на зимни и летни курорти, ако си по-гъвкав, замяна можеш да си осигуриш винаги. Освен това точковата система ти дава възможност да запазиш ново място без непременно да си се отказал от твоето.

 

Годишните такси, доколкото знам, в зависимост от мястото, сезона, големината на апартамента, се движат между 200 и 1000 евро. Ние сме доста близо до долната граница. Дали е много или малко е доста субективно, и зависи от много неща. Защото ако за тия пари отидеш при този стандарт за по една седмица на 3 места, си е направо без пари. В повечето в такива комплекси рядко се случва нощувката да е по-малко от 200 евро, което би било безумна сума, ако ще седиш цяла седмица.

 

Честно казано, така и не сме изучили системата из основи, по простата причина, че нямаме физическата възможност да използваме много повече от това, което успяваме в момента. И всяка година губим по някакви точки, просто не успяваме да ги използваме.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!  :)

С леко закъснение от няколко месеца,сядам и аз да разкажа за преживяванията си в Тенерифе.

След хиляди премеждия във връзка с неочакваното изчезване на фирмата,която уж щеше да организира всичко във връзка с пътуването ни /като казвам изчезване,имам предвид - закрити фирмени телефони, GSM номер и офис/ и изчитането на куп информация за измамени клиенти на същата фирма, най-после пред един форум успях да намеря контакт на острова. Та тя се обадила на тамошния представител на резорта, който ни се обади в последния момент преди заминаването ни. Каза ни,че ще ни очаква да му звъннем като пристигнем на входа на хотела.

Естествено се оказа,че никой няма да ни чака на летището,както ни убеждаваха тукашните измамници.

Пътувахме с България Еър до Мадрид,всичко беше тип-топ,докато кацнахме на летището. Там добре,че се залепихме за едни испанци,които разбрахме че също пътуват за Тенерифе,защото не знам как изобщо щяхме да хванем връзката при липсата на информация там, където кацнахме.Трябваше да хванем влакче от единия терминал до другия и пристигнахме на време.Полетът до Тенерифе беше малко скучен,докато летяхме над океана имаше плътни облаци под нас и нищо не се виждаше отдолу-бяло докъдето ти стига погледа. А другарите от Иберия не почерпиха дори по едно кафе - бива ли такава работа! А уж не са нискотарифна компания...

Кацнахме на летището,което е сравнително малко,снабдихме се с карти и първото,което ни хареса,след като отидохме към стоянката с таксита беше,че за всеки маршрут е написана приблизителната стойност - при дневна и нощна тарифа. В нашия случай пътуването излезе около 25 евро. Такситата са бели Мерцедеси,почистени и излъскани до блясък.Като пристигнете за където сте тръгнали, шофьорът ви издава касова бележка и ви помага с багажа.

След като пристигнахме, в хотела ни посрещна представителя на резорта, който ни обясни с набързо кои са забележителностите из острова, даде ни да попълним декларации,че ще присъстваме на презентацията и ни предложи организирана еднодневна екскурзия за по 55 евро на човек. :O Взеха и данни за кредитната ми карта,евентуално за щети след напускането ни или неявяване на презентацията.

Оказа се,че нямаме право да избираме къде да ни настанят  :mad: и ни пратиха в някакъв друг хотел Нептуно, който уж бил към техния резорт,но не трябвало да се занимаваме с тамошната рецепция.Странно...

Апартаментът,където ни настаниха се състоеше от хол с кухненски бокс и още една стая с 2 легла и голям гардероб.Хубаво е,че имахме тераса с изглед към океана,басейна беше отстрани до терасата ни. :)

Нещата в апартамента си бяха бая захабени-като в наш хотел 2 звезди, примерно.Иначе си имаше хладилник,с леко вдлъбната на едно място врата,микровълнова печка,прибори за хранене,просторна баня с пукната стъклена преграда за душа. Търпима романтика в стил Слънчев бряг...

Дните прекарвахме в много обикаляне на Плая де лас Америкас и околностите. Има прекрасна крайбрежна алея с приятни места,където можеш да седнеш и да снимаш или просто да съзерцаваш океана и отсрещния остров Гомера. Е,първото,което направихме беше да нагазим в Атлантика- за първи път се плацикахме в океан!  :) 

Когато не бяхме по брега се излежавахме край басейна. 

Еднодневната екскурзия започна с първа спирка на черния плаж с вулканичен пясък, снимане от рейса на Лос Гигантес и последваща спирка в крайпътно заведение, където срещу съответната сума мераклиите видяха и пояздиха камила и срещу съответната сума им направиха снимка с камила, а останалите,които сме виждали камила и не ни се язди, пихме кафе. :P 

 

Следва продължение... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Timeshare-ите в Северна Америка вече не са толкова популярни, особено след кризата през 2008-2009 хората искат да се отърват от тях. Тези, които ги предлагат не са чак толкова агресивни.

В Лас Вегас спахме в такъв хотел, отказахме презентацията и нямаше проблеми. За апартамент с една спалня платихме $70 на вечер, в южната част на Стрипа.

Тази година в Мексико ни предложиха да ни направят $200 отстъпка на екскурзията до Чичен-Ица, ако отидем на презентация, и ние се съгласихме. Този, който се опита да ни продаде timeshare беше много опитен, направо се притесних, че ще ни принуди да купим, но ние разбира се отказахме. Нямаше натиск, но до края не се отказа, намаляше цената постоянно и предлагаше други уж по-евтини варианти.

 

За мен този вид пътувания ограничават, аз не искам да ходя само на почивки на море или планина или където компанията или партньорите й имат хотели.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.