Прескочи до съдържание

Една седмица в Йордания - имам въпроси, отговори събирам


Balkanka

Препоръчани мнения

Здравейте, скъпи пътешественици!

Пак опирам до Вас.

 

Ще пътувам скоро до Йордания, за първи път ми е. За жалост ще е в групова екскурзия - обиколна на цялата страна, защото все сама пътувам и не си представям как ще обиколя страната сама с публичен транспорт (не шофирам от много години). Като гледам има 2 дни за плаж или шнорхелинг и 5 дни се обикаля из страната. 

 

1. Но, искам и аз да си купя СИМ--карта. Има ли на летището? Колко пари струва? Кацаме около обяд в Акаба.

 

2. Как седи въпроса с плащанията с банкови карти? Револют важи ли?

 

3. Къде  да се избягва плащане с карта и да се предпочита с кеш?

 

4. С щатски долари може ли да се плаща или трябва с йордански динари?

 

5. Оттук ли си да си купя йордански динари или там да обменям?

 

6. Да обменям там или да тегля от банкомат от левова карта. Предполагам е по-добре теглене от левов Револют отколкото от БГ банкова карта в лева?

 

7. Какво препоръчвате да си купи чавек от там. Ще иам и чекиран багаж. и откъде да се купува?

 

Благодаря сърдечно още веднъж и очаквам всякакви добри съвети от Вас!

Връзка към мнение

1. Сим карта ние взехме от Акаба. Има магазини Orange. 

4.Само в динари. 

5.Ние със сигурност обменяхме там.  Има обменни бюра и в Акаба на центъра, и в Аман. 

7. Кал от Мъртво море. Съвсем сериозно.  

На другите въпроси не мога да отговоря, че минаха повече от 2 години. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. Банковите карти важат на доста места. Но например в някои заведения начисляваха допълнителна такса когато плащаш с карта. В магазини съм плащал с карта и не е било проблем. 

3. Трябва да се уверите, че няма да начислят такса при плащане с карта, а с кеш на всякъде може да платите. Може да обмените както евро, така и щатски долари на място в Акаба например. Ние обменяхме евро, курса там е по-добър от бюрата тук.

6. Може да си обмените още тук в Револют някаква сума в JOD при добър курс и там да теглите от банкомат или да плащате с революта директно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изненадващо за мен в Йордания още преди 3 години се приемаха карти навсякъде, под навсякъде имам предвид и разни баби продаващи сувенири, просто всички имат ПОС терминал.

Иначе има някои добри чейнджове, но не всички са добри.

Карта може да не купуваш, ако имаш по-нов телефон поддържащ еСИМ, аз се родих и няма да си купя никога повече физическа СИМ.

Сега видях, еСИМ за Йордания от Airalo от 1ГБ за 7 дни е 6,50 долара. Всичко става за 1 мин и не се занимавам с магазини, смени на карти и пр.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.11.2021 г. в 12:27, lesy каза:

1. Сим карта ние взехме от Акаба. Има магазини Orange. 

4.Само в динари. 

5.Ние със сигурност обменяхме там.  Има обменни бюра и в Акаба на центъра, и в Аман. 

7. Кал от Мъртво море. Съвсем сериозно.  

На другите въпроси не мога да отговоря, че минаха повече от 2 години. 

Благодаря Ви! Този магазин на Оранж на летището ли е? Или някъде из града?

На 13.11.2021 г. в 11:56, Alexander каза:

Изненадващо за мен в Йордания още преди 3 години се приемаха карти навсякъде, под навсякъде имам предвид и разни баби продаващи сувенири, просто всички имат ПОС терминал.

Иначе има някои добри чейнджове, но не всички са добри.

Карта може да не купуваш, ако имаш по-нов телефон поддържащ еСИМ, аз се родих и няма да си купя никога повече физическа СИМ.

Сега видях, еСИМ за Йордания от Airalo от 1ГБ за 7 дни е 6,50 долара. Всичко става за 1 мин и не се занимавам с магазини, смени на карти и пр.

Благодаря Ви! Ако може повече информация за тази виртуална СИМ карта. Някаква апликация ли се сваля......За първи път чувам. 

Връзка към мнение
На 12.11.2021 г. в 13:09, Captain45 каза:

2. Банковите карти важат на доста места. Но например в някои заведения начисляваха допълнителна такса когато плащаш с карта. В магазини съм плащал с карта и не е било проблем. 

3. Трябва да се уверите, че няма да начислят такса при плащане с карта, а с кеш на всякъде може да платите. Може да обмените както евро, така и щатски долари на място в Акаба например. Ние обменяхме евро, курса там е по-добър от бюрата тук.

6. Може да си обмените още тук в Револют някаква сума в JOD при добър курс и там да теглите от банкомат или да плащате с революта директно.

Благодаря Ви! Само магазини че интересуват. Имам закуска и вечеря и няма да се нуждая от повече ядене. 

И аз мисля така, през делничен ден да обменя в Революта някоя друга йорданска пара. А там на място в бюро или смяна в Революта и теглене.

Тегленето на пари, предполагам, само на банкомати в банкови офиси, нали?

Връзка към мнение
преди 1 час, Balkanka каза:

Благодаря Ви! Този магазин на Оранж на летището ли е? Или някъде из града?

Благодаря Ви! Ако може повече информация за тази виртуална СИМ карта. Някаква апликация ли се сваля......За първи път чувам. 

Има цяла тема, може да я погледнеш

 

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света. - Техника, багаж и аксесоари - Магеланци (magelanci.com)

 

Най-важното е, телефонът ти да подддържа такива еСИМ, това са новите телефони на различните производители. Виж в техническите данни на твоя телефон, дали поддържа еСИМ. Ако поддържа, чак след това може да разгледаш как става, но всичко е супер лесно и бързо и най-важното се прави от телефона.

 

Тук пише кои телефони поддържат еСИМ

 

Which iPhones are eSIM compatible? (Full list)? Answer by Ubigi

 

Which Android Phone Models Have eSim? Answer by Ubigi

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Alexander каза:

Има цяла тема, може да я погледнеш

 

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света. - Техника, багаж и аксесоари - Магеланци (magelanci.com)

 

Най-важното е, телефонът ти да подддържа такива еСИМ, това са новите телефони на различните производители. Виж в техническите данни на твоя телефон, дали поддържа еСИМ. Ако поддържа, чак след това може да разгледаш как става, но всичко е супер лесно и бързо и най-важното се прави от телефона.

Благодаря още веднъж! Телефонът ми е нов, купен е преди 3 месеца, но не подържа еСИМ. 

Връзка към мнение
преди 38 минути , Balkanka каза:

Здравейте! 

 

Все още никой не ме е насочил от къде да си купя СИМ карта, като кацна в неделя в Акаба. Може ли да ми помогнете?

Непосредствено преди изхода през последната врата на летището има 2 гишета на 2 различни фирми. Не съм купувал карта, но чаках там  и ги видях.

Връзка към мнение
преди 1 час, Balkanka каза:

Здравейте! 

 

Все още никой не ме е насочил от къде да си купя СИМ карта, като кацна в неделя в Акаба. Може ли да ми помогнете?

 

На 9.11.2021 г. в 11:31, ven62 каза:

1

Alawneh Exchange, Aqaba

Магазин за SIM карти и Чейнч бюро до него

29.529271, 35.003936

 

 

Беше преди 2-3 години, но дори и това магазинче вече да го няма със сигурност в района ще намериш още няколко.

Цифрите са GPS координати - директно в google

 

 

 

На 9.11.2021 г. в 14:44, Красимира каза:

Можете да си купите SIM-карти на излизане от летището. Предполагам, че ще е възможно и след 21:00. Ние си купихме SIM-карта оттам около 20:00 миналата седмица.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 22.11.2021 г. в 12:23, Биксбит каза:

Непосредствено преди изхода през последната врата на летището има 2 гишета на 2 различни фирми. Не съм купувал карта, но чаках там  и ги видях.

Това е супер полезно за мен! Благодаря! Да не си губя после времето. Разбрах, че тези СИМ са навсякъде по 20 щатски долара и може всякак да се платят. Ако са по-скъпи на летището, просто няма купувам от там. 

На 22.11.2021 г. в 13:24, Doctor Who каза:

 

 

 

Благодаря и за инфото от Вас! Вече съм насъбрала идеи и си направих аудио запис как да се придвижа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.