Прескочи до съдържание

Застраховка, включваща Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Предлагам да обобщим застраховките за пътуване, които вкючват Ковид покритие и карантина на едно място за да е най-лесно. 

T.к. взехме билети за Тайланд Февруари, където се изисква застраховка с минимум $50к покритие, включваща Ковид и започнах да разглеждам различните опции. Виждам, че World Nomads вече не предлагат покритие за живеещите в България. От Българските застрахователи доколкото видях Алианц пък не покриват Ковид. 

 

Уника са опция, пише че включват разгходи за лечение на Ковид, също така има има и условие "Отложено връщане пореди хоспитализиране" с лимит 1000 евро и би покрила взимането на нов билет при нужда. Това обаче май няма да покрие разходите за карантиниране в хотел, т.к. не е "хоспитализиране"

 

Вие коя застраховка бихте използвали за пътуване извън Европа, която би покрила и разходите при карантиниране ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

   Ако е за документ то Алианц Травел покриват ковид и тази година го ползвах 2 пъти . 

Що се касае до дружеството не съм му фен  защото ми отказаха една сериозна сума за отмяна на пътуване  . Някъде в темите съм писал .  

За документ е евтино и върши работа . Изпращат и нещо такова .   

 

Untitled.jpg.db85b3be9cd877b6f0d9015b6c594483.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Никой не покрива ковид напълно, в най-добрия случай сумата е смешна 1000-2000евро или пък покриват само, ако си влязъл в болница, което е нещо, но е краен случай.  Ако те вкарат в някой хотел за карантинирани пак се отива на минимума.

Общо взето по-добре от нищо, но далеч от пълно покритие.

Връзка към мнение

Алианц дават 2, 000 лв. за настаняване при карантиниране, мисля, че 200, 000 лева беше при по-високия пакет за лечение, което не е съвсем нищо и плащат обратни билети, ако полетите са изтървани поради карантиниране или хоспитализация. Поне такива бяха условията лятото. Доколко плащат, не знам. @ivooo малко ме притесни с неговия пост. Това, разбира се е много далеч от лимитите на World Nomads, на които бях свикнал с години - 3 милиона евро за лечение/ спешна медицинска евакуация, 3, 000 евро отмяна на пътуване, но те не покриваха ковид последно като ги проверявах, а някой наскоро ми беше казал, че вече не застраховат живущи в България (това не съм проверил). 

Виж Battleface, направо ги разпитай за ковид какво покриват. Отдавна не съм кореспондирал с тях. Преди ерата на заключванията те бяха специализирани за по-нестандартни и опасни дестинации,  за където други фирми направо отказваха да застраховат, ползвах ги при пътешествие в Чад. После поради Брекзит временно не можеха да застраховат граждани на държави от ЕС. После отвориха офис в Брюксел. После нямаха покритие за ковид, после имаха, но не покриваха разходи по настаняване при евентуална карантина. Ако искаш им пиши или им се обади и ги разпитай. На мен също ще ми е интересно да разбера какво ще предложат.
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,

Искам да ви попитам с коя застрахователна компания си направихте застарховка за Ковид хоспитализация и изолация и като гледам цените те са колкото още един билет.

Вие каква засраховка и къде направихте .

Благодаря ви 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Габи Г каза:

Здравейте,

Искам да ви попитам с коя застрахователна компания си направихте застарховка за Ковид хоспитализация и изолация и като гледам цените те са колкото още един билет.

Вие каква засраховка и къде направихте .

Благодаря ви 

Мисля, че няма застраховка, която да покрива всичко.

Ползвала съм Евроинс, а напоследък или Colonnade.

Връзка към мнение

И аз да попитам. Живот и здраве на 03.08 пътуваме за Малта. За влизане се изисква тест - пср или антигенен. Направила съм резервация за нощувките, която трябва да платя на 26.07 и съответно след това е non-refendable.

 

Въпрос: Има ли някаква застраховка, която би поела нощувките в случай, че тестът ни излезе положителен 1-2 дни пред пътуването?

Връзка към мнение
Преди 1 час, saved_ каза:

И аз да попитам. Живот и здраве на 03.08 пътуваме за Малта. За влизане се изисква тест - пср или антигенен. Направила съм резервация за нощувките, която трябва да платя на 26.07 и съответно след това е non-refendable.

 

Въпрос: Има ли някаква застраховка, която би поела нощувките в случай, че тестът ни излезе положителен 1-2 дни пред пътуването?

За застраховката не мога да отговоря, но от 25 Юли влизат нови мерки за Малта и за влизане в страната няма да се изисква нищо. 😊

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази година три пъти излизах извън страната, но все в Европа, и трите пъти си правих застраховка в Дженерали с ковид покритие. 

През ноември ми предстои Виетнам и мисля пак тях да използвам, но има време и засега не съм направил проучване. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 20.07.2022 г. в 16:22, Zhelka Gerinska каза:

Здравейте,

Може ли да споделите къде си направихте застраховка за Ковид,която се изисква при влизане в Аржентина?

Благодаря 

Макар чак сега все пак да пиша, че въпросната застраховка в Алианц на мен ми свърши перфектна работа в случая с Аржентина. Като имам предвид пътуване от април тази година. 

 

1564165033_current_flight-GoogleDrive.png.e2dca8f81e2e9376b5d954b8aaed30f3.png

 

В общите условия за покритието пише 100000 лв медицинско лечение, но само 50000 лв в случая максимален подлимит при пандемично или епидемично заболяване. Т.е в случая за Аржентина и пътуването ми през април ми свърши работа, като служителката на авиокомпанията доста обстойно прегледа условията. Ето и условията на анлийски и български вариант в случай че на някого му потрябва:

 

https://www.magroup-online.com/B2C/BG/BG/MyMultitrip_2204_BG.pdf

https://www.magroup-online.com/CLA/BG/EN/MyMultitrip_GTC_EN_2204.pdf

 

В случая с Тайланд където виждам, че искат 50000 долара покритие, може и да не е достатъчна обаче. 

 

В момента го проучвам този вариант евентуално за едно пътуване за азиатската страна, така че ако имам достоверна информация ще напиша дали този вариант или някой друг ми е свършил работа.  

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.