Прескочи до съдържание

2 нощувки в Болоня


Balkanka

Препоръчани мнения

Здравейте! 

 

Ще прекарам 2 дни в Болоня и имам няколко въпроса. Благодаря в аванс!

 

1. Понеже автобусът и влакът спират на едно и също място в града, къде е най-приятно да се спи. Районът на ЖП-гарата опция ли е или да се махам бързо от там?

2. Единият ден ще разгледам Болоня, а другия къде препоръчвате а отида? Ходила съм в Римини, Равена, Сан Марино. Колебая се дали Модена или Ферара.

3. На кое да обърна внимание във Ферара и на кое в Модена?

4. Ако реша да ги съчетая някакси горните два града, правимо ли е?

5. Или ако канцелирам цял ден в Болоня и втората му част реша до посетя някое от въпросните 2 градчета, как да организирам придвижването между тях?

 

Моля за Вашите препоръки и прочие съвети!

 

Благодаря още веднъж!

 

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Balkanka каза:

Здравейте! 

 

Ще прекарам 2 дни в Болоня и имам няколко въпроса. Благодаря в аванс!

 

1. Понеже автобусът и влакът спират на едно и също място в града, къде е най-приятно да се спи. Районът на ЖП-гарата опция ли е или да се махам бързо от там?

2. Единият ден ще разгледам Болоня, а другия къде препоръчвате а отида? Ходила съм в Римини, Равена, Сан Марино. Колебая се дали Модена или Ферара.

3. На кое да обърна внимание във Ферара и на кое в Модена?

4. Ако реша да ги съчетая някакси горните два града, правимо ли е?

5. Или ако канцелирам цял ден в Болоня и втората му част реша до посетя някое от въпросните 2 градчета, как да организирам придвижването между тях?

 

Моля за Вашите препоръки и прочие съвети!

 

Благодаря още веднъж!

 

 

1. До колкото си спомням района на гарата не беше чак толкова лош.

2. Ако не си била във Флоренция, това е може би най-интересното място в близост до Болоня. Разстоянието е около 45 минути с влак.

 

Болоня не е много голям град и може би цял ден ще му е много 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Христиан каза:

1. До колкото си спомням района в гарата не беше чак толкова лош.

2. Ако не си била във Флоренция, това е може би най-интересното място в близост до Болоня. Разстоянието е около 45 минути с влак.

 

Болоня не е много голям град и може би цял ден ще му е много 🙂

Била съм във Флоренция няколко пъти. Пропуснах да я отбележа, понеже си мисля, че Италия се почва с нея, Венеция и Рим 🙂 , а аз питам за "по-второстепенни" места.

Връзка към мнение

Центърът е на 15мин пеш от гарата, така че си избери хотел според критериите ти. Гарата не е проблемна, не пречи да е там, но в посока център.

Ако имаш 2 пълни дни и искаш да видиш и Модена, и Ферара, може би ще е по-добре да се направи в отделни дни за по няколко часа. Пътуването м/у тях е със спирка в Болоня ...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много по-логично и по-лесно изпълнимо е Модена да се съчетае за един цял ден с Парма.

Но с две ръце ще препоръчам Ферара. Не мога да кажа, обаче кое да се посети там, понеже съм я разглеждал само привечер и през нощта и всички обекти вече бяха затворени. При всички случаи по-добре, отколкото в Болоня да се седи цял ден. Ферара има защо да е наричана "Малката Флоренция".

Падуа също си е съвсем достижима от Болоня, а един цял ден там си отива отвсякъде.

Но аз бих направил по половин ден в Модена и във Ферара, а вечерите да се разхождам из Болоня. Дори и след 4 ходения Болоня не мога да я харесам през деня. И без това през зимата светлите часове на денонощието не са толкова много...

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , master_of_germs каза:

Дори и след 4 ходения Болоня не мога да я харесам през деня.

Просто седни на кафе през деня на Piazza Santo Stefano:

PANO_20210903_173106.jpg.fabf4a6ddf4e23d39851f01992178f30.jpg

И няма как да не ти хареса 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
В момента, jorocontrola каза:

Просто седни на кафе през деня на Piazza Santo Stefano:

PANO_20210903_173106.jpg.fabf4a6ddf4e23d39851f01992178f30.jpg

И няма как да не ти хареса 🙂

Нямам нищо против Болоня. Но в сравнение всичко около нея е много по! 

 

ООО, има как да не ми хареса, ама страшно има как да не ми хареса 😛

Всичко, което включва мирис на кафе, е в състояние да ме изгони скоропостижно, по-бързо дори от цигарения дим 😄 

 

Още по-зле е, когато първия път пробвах да поискам от един прословут сладолед...  Изгледаха ме с див потрес: "Ice cream!!! In January!!! Are you crazy, man!?!?! 😄

 

Иначе, да, Санто Стефано ми е любимото място в Болоня.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Верона също е вариант за ден от Болоня. По 1-1,5 часа на посока е с влак.

В Болоня мога да препоръчам Cremeria Mascarella. Много хубав сладолед от биволско мляко с орехи и мед имат. Но не винаги има от него де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За есента бях набелязал едно градче на час и нещо с влак от Болоня, но отмениха полета и все още не съм ходил там. Бризигела е името. Погледни го, може и на теб да ти хареса!

https://www.google.com/maps/place/Rock+of+Brisighella/@44.2212419,11.7612243,15z/data=!4m5!3m4!1s0x132b463f3cd70bb3:0x7ca25b1d3f793c88!8m2!3d44.2247698!4d11.7705493

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже видях предложения какво да видиш около Болоня ,но не видях предложения за място за спане - мога да предложа място за нощувки.

На 10 минути пеша е от гарата. Отсядал съм няколко пъти там и го препоръчвам.

https://www.savhotel.com/it

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря за предложенията!

Ходила съм в Падуа, Все пак е до Венеция. И във Верона (все я предлагат тук тази Верона - явно много романтични хора има! Все пак Ромео и Жулиета не са чужди никому 😉 , но на мен са ми повтръснали.... )

 

Видях, че има автобус между Ферара и Модена. На почти всеки час-час и половина. Тръгва и пристига на площадите пред ЖП-гарите. Като се нагледам на Ферара и остане време, ще отида до Модена. Или ще се прибера и ще гледам Болоня. А на дригия ден ще направя Модена с връщане в Болоня. Както дойде. Виждам, че транспортът е повече от редовен. За 2 дни при къса светла част на деня мисля, че стига толкова. 

 

Резервирах до гарата. Ще дам после отзиви.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес ходих във Ферара. Цял ден ма'ах гащи. Язък, катедралата им е в ремонт. Отвън е имплозантна, кой знае колко е хубава отвътре. Интересен град, има какво да се види. Замъкът на херцози Есте, много църкви, манастири, къщи, арки по  улица - via de Volte, много палаци (не съм вризала вътре). Сега, смях не смях, за тоалетна - може да се ползват тези на Палацо Диаманти и Палацо Шифаноя (извън музеите са), има безплатна и на ЖП-гарата. Тази в замъка Есте е платена, но ако посетите замъка, влиза в музейския билет. Обикновеният влак от Болоня е на около час и пътува 30 мин. Струва 9 Евро и нещо двупосочният билет. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А, друго се сетих. Влакът/метрото или какво там се води, което свързва летището с града е малко ойларипи. Уж работи до полунощ, като кацнахме около 22.30 беше затворено без да дават обяснения. Един италианец раговаря със служителите и не го оведомиха. Ако сте група от няколко човека, си вземете по-добре такси. До ЖП-гарата е 20-21 евро. Ние се качихме трима човека и ни излезе по-евтино отколкото прословутото влакче, което еднопосочно струва 8.60 евро и ти намества бъбреците, понеже се движи на ресли високо над земята и кара като лудо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Balkanka каза:

А, друго се сетих. Влакът/метрото или какво там се води, което свързва летището с града е малко ойларипи. Уж работи до полунощ, като кацнахме около 22.30 беше затворено без да дават обяснения. Един италианец раговаря със служителите и не го оведомиха. Ако сте група от няколко човека, си вземете по-добре такси. До ЖП-гарата е 20-21 евро. Ние се качихме трима човека и ни излезе по-евтино отколкото прословутото влакче, което еднопосочно струва 8.60 евро и ти намества бъбреците, понеже се движи на ресли високо над земята и кара като лудо.

Супер скъп превоз до центъра, никога не съм го ползвал.  Пеша за 10 мин до Бира и оттам 81 и 91 през 15 мин, за 1.50Е, билет от табачито срещу спирката. Стигат за 20-25 мин до гарата.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 4 часа, kakadu каза:

Супер скъп превоз до центъра, никога не съм го ползвал.  Пеша за 10 мин до Бира и оттам 81 и 91 през 15 мин, за 1.50Е, билет от табачито срещу спирката. Стигат за 20-25 мин до гарата.

Не съм запозната особено с транспорта, а и след като самолетът закъсня с 2 часа и 30 минути, въобще не съм се замисляла по тъмниците да ходя пеша. Да не говорим, че до хостела нямаше жив човек по пътя и едни чернокожи, едно от които лежеше на земята ме погнаха нещо да им помагам, но аз не говоря италиянски и просто си плюх на петите и изчезнах. Предполагам само замаяното им състояние ги възпрепядства да ме настигнат. Може и безобидни да са били, но в непознат град, по тъмно и сама по пътя в 23 часа само съм си мислела как да се придвижа възможно най-бързо.На страха очите са големи. Иначе благодаря за инфото, ако някой ден кацна в нормално време, ще се възползвам. 

Редактирано от chandni
Забранена е проявата на дискриминация и нетолерантност на базата на възраст, пол, раса
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте!

Рано сутрин (5.00 ч.) от Болоня до летището има ли вариант за придвижване различен от такси? Ако ползвам такси - мога ли да се доверя, на което и да е или да препоръчате компания?

Връзка към мнение
преди 2 часа, DGTG каза:

Здравейте!

Рано сутрин (5.00 ч.) от Болоня до летището има ли вариант за придвижване различен от такси? Ако ползвам такси - мога ли да се доверя, на което и да е или да препоръчате компания?

За ранно такси обикновено се обръщам към домакина на B&B или към рецепция. Те казват каква ще е цената и го резервират. Засега всичко е било точно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, DGTG каза:

Здравейте!

Рано сутрин (5.00 ч.) от Болоня до летището има ли вариант за придвижване различен от такси? Ако ползвам такси - мога ли да се доверя, на което и да е или да препоръчате компания?

Първите няколко курса на автобус 944 от ЖП гарата отиват директно до летището. Виждам, че първият за деня е в 4:58ч. и стига за половин час. В приложението moovit може да си нагласиш точното време за тръгване за да видиш опциите.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@DGTG или google maps, или moovit си го настройте, но за конкретен ден - да няма неприятни изненади, ако е някакъв празник, почивен ден и тн и да има промяна. Всички таксита в Болоня бяха еднакви, не е като у нас да има с по-високи цени. Начална такса 11 евро и после по някаква тарифа. От летището до центъра около 20-22 евро.

Мои приятели бяха използвали https://taxibologna.it/en/taxi-app-en/ - това е официлният апп за Болоня, няма Uber в града, там началната такса е 8 евро и им е излезнало с 2-3 евро по-евтино.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.