Прескочи до съдържание

Търси се билет София / Пловдив/ - Будапеща - София / Пловдив/


Алекс Андреев

Препоръчани мнения

Привет,

 

Отдавна не съм влизал във форума - родиха ни се породени 2-ро и 3-то детенце :) В комбинация с Ковид, пътуванията в чужбина останаха за близко бъдеще - дано скоро му се види края на пандемията.

 

Жена ми трябва да присъства на среща в Будапеща, която започва сутринта на 9ти януари /неделя/, която ще продължи цял ден. 
Най-добрият вариант ще е да потегли на 8ми /събота/ от България /за предпочитане от Пловдив, откъдето сме - знам, че този вариант е доста труден, с това "работещо" летище/ и да се върне обратно на 11ти /понеделник/. Няма ограничения за часовете на пристигане, в която и да е от 2-те точки /начална, финална/.

 

Гледам варианти в skyscanner, опитах снощи да направя комбинации през сайтовете на Ryan/Wizz, но или прикачващия полет потегля по-рано от предния или изобщо няма такъв. 

 

Разбира се, има варианти с 1 прикачване с по 10 + часа престой, но ми се ще да се обърна и тук за съдействие, в случай, че някой попадне на нещо по-добро.

Ако не се лъжа имаше и 1 вариант с около 8 часа престой, но не помня дали беше с KLM или друга компания.

 

Помня, че преди 2-3 години, колеги от форума ми помогнаха и със сайтове, през които билетите излизаха по-евтино. Надявам се, че още ги има :)

 

Благодаря предварително на всички отзовали се !

 

Хубав ден,
Александър

Връзка към мнение

Може да погледнеш и София - Виена с връщане Будапеща - София.

 

Виена е на около два часа и половина от Будапеща с автобус. FlixBus със сигурност пътуват.

По-бързо ще е от многочасов престой на летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От София през Бергамо и на отиване и на връщане става. В събота с полета на Уиз, след това вечерта от Бергамо с Раян до Будапеща. На връщане в понеделник (10.01, не 11 🙂) пак с Раян с обеден полет до Бергамо и вечерта пак с тях към София. Само че, този маршрут има един слаб момент. Оставяш сама жена в Италия на два пъти по 5-6 часа в разгара на намаленията 😜, а мола е на 100тина метра от летището.🧨👠🛍️ Само да си знаеш. 😉

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 57 минути , stanimir каза:

Може да погледнеш и София - Виена с връщане Будапеща - София.

 

Виена е на около два часа и половина от Будапеща с автобус. FlixBus със сигурност пътуват.

По-бързо ще е от многочасов престой на летище.

преди 38 минути , iMari каза:

От София през Бергамо и на отиване и на връщане става. В събота с полета на Уиз, след това вечерта от Бергамо с Раян до Будапеща. На връщане в понеделник (10.01, не 11 🙂) пак с Раян с обеден полет до Бергамо и вечерта пак с тях към София. Само че, този маршрут има един слаб момент. Оставяш сама жена в Италия на два пъти по 5-6 часа в разгара на намаленията 😜, а мола е на 100тина метра от летището.🧨👠🛍️ Само да си знаеш. 😉

 

 

След 3-те прекрасни дечица /от 2017 март е нон-стоп в майчинство, което може би ще приключи началото на 2023/, си мисля, че дори бих минал тънко :)) 

преди 57 минути , stanimir каза:

Може да погледнеш и София - Виена с връщане Будапеща - София.

 

Виена е на около два часа и половина от Будапеща с автобус. FlixBus със сигурност пътуват.

По-бързо ще е от многочасов престой на летище.

Благодаря за бързото включване ! Ще погледнем довечера с нея и ще действаме, че не остана много време.
Някакви идеи за т.н пиратски сайтове или няма нужда при положение, че се играе с Wizz/Ryan ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А да, забравих. Сега сме на вълна безплатен пробен период с opodo prime в opodo.co.uk. В тази тема последните една-две страници сме коментирали:

Ако се спрете на вариант с повече полети, пробвай опцията Мулти сити с различни комбинации. Билетите излизат почти без пари. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря iMari !

Снощи взех всички билети за 2те посоки, но все още чакам потвърждение на пощата. Няма и 100 лв тоталът.Ще пиша, като получа !

 

Поздрави,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си ги взел през оподо, би трябвало вече да си получил потвърждение. Аз съм малко подозрителна с тях и при забавяне предпочитам да им звънна, вместо да ми кажат със закъснение, че нямам резервация, защото цената на билетите се е вдигнала. Ето това е английският им номер, за всеки случай:

+442076602215

 

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , iMari каза:

Ако си ги взел през оподо, би трябвало вече да си получил потвърждение. Аз съм малко подозрителна с тях и при забавяне предпочитам да им звънна, вместо да ми кажат със закъснение, че нямам резервация, защото цената на билетите се е вдигнала. Ето това е английският им номер, за всеки случай:

+442076602215

 

 

Мерси !
Писах си с робота им - чакам отговор до 24 часа, ако няма резултат ще им звънна.

Импулсен е предполагам или не ?

 

Връзка към мнение

Звъня през Скайп със зареден кредит, излиза страшно евтино, няколко евроцента на минута. Тези разговори обикновено са дълги, защото първо трябва да чуеш интродукцията им, после агента ще те остави да чакаш докато направи проверка на резервациите. За нито един от полетите ли нямаш потвърждение? 

Връзка към мнение

Не засега. Казаха, че до 24 часа ще ми ги пратят на посочения от резервацията мейл. Сега проверих в приложението на банката, че снощи са ми дръпнали 89 лв близо / 23 + 63 лв/. 
За билетите на отиване ми поиска верификация през приложението с Борика, за билетите за връшане не. 

По памен 5-10 минути след плащането, като рефрешнах страницата видях, че в зелено ми your booking has been confirmed с тикче. 

След като платих втората - пишеше нещо от сорта your booking is waiting for confirmation, но при последващ рефреш ме върна в начална страница и повече не можах да се върна до № на резервация и полети.


Според мен всичко е минало.

Връзка към мнение

Малко ъпдейт...

След съдействие от страна на служителка на Wizz air получихме код на резервацията на 1 от полетите.

След чат с Райън получих и останалите 3 кода.

 

Благодаря още веднъж на всички отзовали се !

 

Весели празници !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Алекс Андреев

Привет,

 

и за много години ! Много полети, без нерви и забавяния желая !

 

 

Да се оплача - жена ми ми сигнализира, че има промяна в часа на 1 от полетите. Сега обратния от Будапеща до Бергамо пристига 2 часа след като от Бергамо потегли самолета за София ...

Понеже грешно съм въвел нейния и-мейл, а им го обясних няколко пъти, няма как да сме знаели за промяната.

 

Сега от RyanAir ми обясняват, че могат да ми преместят полетите за 9ти, а тя тогава цял ден е на събитие ?! Цяла събота ще бие път до там и след това на 9ти, хайде пак обратно ...

 

Продължавам да се разправям със съпорта им ...

Връзка към мнение

Би трябвало да могат да ви преместят полетите във всеки ден, когато има полети (и места). Тоест първо си проверете в сайта кога има полети да не се мъчите напразно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Алекс Андреев

Ъпдейт.

 

След съдействие от съпорта, всичко се реши. Предложиха вариант за същия ден - прибиране през Шарльороа.

За тяхна сметка разбира се.

 

Надявам се да няма повече изненади.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.