Прескочи до съдържание

7 нощувки в Кабо Верде - 28.01-04.02.2022


r_nikolov1

Препоръчани мнения

Здравейте,

Възползвахме се от тази оферта и след седмица се очаква да бъдем в Sal, Cape Verde. Започваме с подготовката за пътуването, но ще се радваме на всякакви съвети от Ваша страна. Ние сме група от трима младежи на по 20 години. Искаме да съчетаем почивката с опознаването на острова. Обичаме забавленията и като цяло всичко ще ни е от полза. За момента не сме избрали и хотела. Благодарим предварително за съдействието! 😊

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

преди 24 минути , Alexander каза:

Предвид тази оферта, изместихме Тенерифе за друг път. 😇

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кабо Верде може да предложи много и за всеки, но гледам офертата ви е за Боа Виста, а там не бих го нарекла най-подходящото за забавления място, доста е малък островът, има само един "град" (ако не ме лъже паметта нещо като 10 000 души) и останалото е диво, селца и плажове... Иначе местните танцуват от сутрин до вечер, включително по строежите 🤣 Но все пак да уточним какво забавление си представяте... Може да пробвате кайт сърф например...

 

Всъщност не ми стана ясно за кой остров иде реч, май имало и за другите оферти...

Връзка към мнение
преди 1 минута , searus каза:

Кабо Верде може да предложи много и за всеки, но гледам офертата ви е за Боа Виста, а там не бих го нарекла най-подходящото за забавления място, доста е малък островът, има само един "град" (ако не ме лъже паметта нещо като 10 000 души) и останалото е диво, селца и плажове... Иначе местните танцуват от сутрин до вечер, включително по строежите 🤣 Но все пак да уточним какво забавление си представяте... Може да пробвате кайт сърф например...

Кацаме в Сал.

Връзка към мнение
преди 1 минута , r_nikolov1 каза:

Кацаме в Сал.

Не беше ясно. Не съм била на Сал, понеже не е моето място, но може и да има купон, ако това търсите... Иначе не мисля, че има кой знае какво за правене точно там, поне по проучванията ми (и за вкуса ми) 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

      На островите има красиви мулатки 🙂 

 

На 20 години хотела едва ли е от голямо значение 🙂 . Все пак ето няколко забавни  клипчета ( на руски съжалявам ) за обща култура . 

 

 

 

 

  Във форума също е писано за островите . Весело изкарване ! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, r_nikolov1 каза:

 

Предвид тази оферта, изместихме Тенерифе за друг път. 😇

На мене това ми звучи, като да разменяте "кон за кокошка" 🙂 

Ама в името на екзотиката... 🙂 

Вижте за вътрешни полети към другите острови, те поне са красиви...

А как смятате да стигнете до Стокхолм? Изкушаващо е, ама да беше поне от 30ти, ние поне няма как да се класираме дотам за ранен полет на 28ми...

 

Ние всъщност даже мислехме да ви предложим, ако пътуваме за Тенерифе на 30ти, да вземем кола и да ви сместим за три дни, ако още не сте си намерили кола. Но нашето тръгване за Тенерифе още не е сигурно, че много неща са попромениха. Имаме само полет до Мадрид на 29ти, но е с флекс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , master_of_germs каза:

На мене това ми звучи, като да разменяте "кон за кокошка" 🙂 

Ама в името на екзотиката... 🙂 

Вижте за вътрешни полети към другите острови, те поне са красиви...

А как смятате да стигнете до Стокхолм? Изкушаващо е, ама да беше поне от 30ти, ние поне няма как да се класираме дотам за ранен полет на 28ми...

 

Ние всъщност даже мислехме да ви предложим, ако пътуваме за Тенерифе на 30ти, да вземем кола и да ви сместим за три дни, ако още не сте си намерили кола. Но нашето тръгване за Тенерифе още не е сигурно, че много неща са попромениха. Имаме само полет до Мадрид на 29ти, но е с флекс.

Бяхме резервирали и колата под наем, и къщата, където да спим, и програма имахме за Тенерифе, но като видяхме тази оферта и решихме да отидем в Кабо Верде сега, а пък полетите за Тенерифе ще ги преместим за по-напред във времето. Те са с Райън и имат безплатна промяна (с доплащане разликата в цената, разбира се). 

Относно как ще стигнем до Швеция - с прекачване в Милано на отиване и в Барселона на връщане. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сал е малък остров, на който няма кой знае какво за гледане.  Градчетата са малки, пейзажът пустинен . Има един много дълъг плаж подходящ за разходка. Ние бяхме в Санта Мария, има една централна туристическа улица и много хотели разположени по крайбрежието. Общо взето това е. Спомням си , че ходихме до някакво селище Еспаргос и изкачихме едно малко хълмче. Имаше и някакви скали на брега , които можеха да се видят по интересни. Но за сметка на това другите два острова,  на които бяхме беше по-впечатляващо.  Ако имате възможност отидете до Сао Висенте и Санто Антао. Но ако сте за малко време няма как да стане. Мои личен фаворит е Санто Антао, невероятна природа, трекове, страхотни извънземни гледки  и хората едни такива чисти, истински. Обиколихме го надлъж и нашир. Има малко туристи и е наистина бижу, но по трудно достъпен. Стигнахме до него с фери от Сао Висенте. Иначе на Сао Висенте в Миндело също беше много приятно,  готини барове, морна, прекрасна музика на живо, все пак родния остров на Сезария Евора,  има  особена атмосфера.  Съветът ми е да видите поне още един остров освен Сал, защото наистина има много красоти в Кабо Верде , които си заслужават.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Тук https://travel.gov.cv/ прочетохме, че трябва предварително да платим airport fee за Кабо Верде, която е на стойност 30 евро до 5 дни преди заминаване. В друг сайт обаче видях, че може да я платим и на място на летището, та малко се обърках. Пише, че след като я платим онлайн, трябва да си направим Ковид тест, да си въведем данните от хотела и след това ще ни се генерира документа за влизане в страната (заради Ковид мерките). Нашата идея е първо да си видим резултатите от Ковид теста и след това да платим таксата, но в такъв случай да не се окаже, че няма да ни допусне до системата, предвид че до пътуването ще са останали около 30 часа, а не 5 дни? Ще се радваме, ако някой, който е плащал тази такса и да ни разясни. 

Благодарим предварително! 🙂

Връзка към мнение

Това явно е нововъведение покрай Ковид (преди време нямаше проблем да се плати на гише на летището), доколкото чета на други места, може и на място да се плаща и попълва, погледни тук: https://www.capeverdeislands.org/airpoirt-security-fee/ (виж и въпросите с отговори отдолу)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.