Прескочи до съдържание

Дилема - St Lucia или Cancun


Препоръчани мнения

Здравейте, пиша ви надявайки се да получа съвети или информация по темата. Чудя се дали да запазя Cancun за края на Ноември/началото на Декември или St Luciа за Ноември? През British Airways цените са почти еднакви, та се интересувам от съвети спрямо време, неща за гледане и тн. Благодаря предварително

Връзка към мнение

Аз бих избрал Сейнт Лучия без да се замислям, но всеки пътуващ има свой стил и разбиране за пътуване . Има няколко теми в Трипа за сравнение между двете дестинации, може би ще ти помогнат да се ориентираш. Канкун е dump по моите критерии.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз бих избрала St. Lucia. Оттам има лесни връзки и с други карибски острови, като Доминика, Мартиника и Гваделупе. Самият остров е планински, с невероятна природа е не толкова силно посещаван, особено извън круизния сезон. На противоположната страна - Канкун е масова туристическа дестинация, много ол инклузив хотели. Има добри опции за екскурзии до руините на Маите, обаче. Както и доста по-добри плажове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Напълно съгласен съм с колегите 🌞

Канкун- пачанга и плажове, масов курорт за американци.
Сейнт Лучия- карибска идилия- зеленина и баири, slow life.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имам еднодневен опит със Сейнт Луша и почти никакъв с Канкун. Островът е типично карибски. Т.е. скъпа мизерия. Но има хубави плажове и местенца. От карибските острови ние го харесахме може би най-много, защото бирата беше евтина и в църквата свиреха джаз. Но това е островче, а другото е Мексико!!. За Канкун Александърко имаше подробен репортаж, намери го, от преди 2,3 години.

Аз бих избрал Мексико.

Поздрави

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Канкун е като Слънчев бряг на стероиди, но в радиус 100-200км от него има поне десетина интересни места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би е важно да кажеш дали само летиш до Канкун и после искаш да обикаляш из Кинтана Роо (или както се произнася) или целта е наистина само Канкун. Ако е вторто, аз съм за St.Lucia. При първото - наистина има много интересни места там.

Връзка към мнение

И двете места са чудесни за почивка, има и интересни места за обикаляне. Аз бих избрала Сейнт Луша, защото е по-екзотично. Иначе “скъпа мизерия” е много точно определение за този остров и за повечето Карибски острови. 

Връзка към мнение

Ако се кацне в Канкун, къде най-близко е добре да се търси база за спане, без орди американции стотици хотели? Предполагам и ценово ще е по-евтино по-далеч.

Връзка към мнение
56 minutes ago, Alexander said:

Ако се кацне в Канкун, къде най-близко е добре да се търси база за спане, без орди американции стотици хотели? Предполагам и ценово ще е по-евтино по-далеч.

Най-евтино е в самият град Канкун ,ако не държиш плажа да е на прага ти.

Туристите за в зона хотелера.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , infectedmushroom каза:

Зле е Канкун града, да,  но все пак бих го препоръчал, аз си прекарах много добре, https://www.ritzcarlton.com/en/hotels/mexico/cancun е идеален за почивка 

Може ли да драснеш едно хотелско ревю в темичката за хотелите ? Ще е интересно за мнозина 👍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз винаги бих избрала St.Lucia. И съм го избирала 2 пъти за почивка след един круиз. Просто за мен е прекрасен остров. А Мексико си има своите добри страни, но не и Канкун за мен.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.