Прескочи до съдържание

In memoriam Петя Запрянова


stanimir

Препоръчани мнения

С много тъга научих ,че изключително ценен за мен човек от зората на форума вече не е сред нас.Винаги е жалко ,когато толкова млади хора да си отиват.

Ако някъде отгоре гледаш , знай че не си забравена. Вярвам че някъде там също има карнавали и ти винаги ще участваш в тях ! Сбогом Petia_a_z , среща в Рио !   

 

  • Харесвам 17
  • Шок 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Светъл път на душата ѝ. Да почива в мир, но е много тъжно, когато си отиват млади хора.

 

Повечето от новите магеланци може и да не я познават, но тя е един от "старите" участници тук.

Петя беше чудесен фотограф и има качени тук албуми с прекрасни снимки от Азия и Южна Америка.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз научих миналата седмица и още не мога да го приема. С Петя имахме много общи интереси и чувствах много близка. Много е жалко и несправедливо, защото тя беше добър човек. Човек, който имаше мечти и планове, останали неосъществени. Тя умееше да види красотата наоколо, да я оцени, да я сътвори.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

От доста време съм тук, но не познавам дамата (или поне не се сещам) :blush:

Независимо от това, лоши новини са тези. 

Лека й пръст и за пореден път, жалко за светли души и умове, които си тръгват не на време от този свят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз все още отказвам да приема това.

Познавах я лично. Петя беше страхотен и слънчев човек.

Оказа ми огромна помощ и подкрепа при първото ми истинско магеланско пътуване до Аржентина.

Светъл да е пътя ти, Пете! Не си забравена!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Много мъчно ми стана за слънчевото момиче. Познавах я, беше изключително топъл и приветлив човек. Танцуваше след Карнавала в Рио, със страст говореше за Испания. 

Светъл ти път, Петя!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Чувствах Петя, като роднина по дух, споделяхме една и съща страст към Латинска Америка и испанския език, към пътешествията и приключенията. Боли ме от това, че си отиде по този начин. Това е поредното напомняне, колко непредсказуем и кратък е човешкия живот. Ще цитирам Crowfoot, той го е казал по-добре, отколкото аз бих могъл:

 

"What is life?
It is the flash of a firefly in the night.
It is the breath of a buffalo in the wintertime.
It is the little shadow which runs across
the grass and loses itself in the sunset."

 

Какво е животът?

Проблясък на светулка в нощта.

Дъхът на бизон в зимния студ.

Малка сянка пробягваща през тревата

и изчезваща в залеза.

 

 

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Моите искрени съболезнования! Светла памет на Петя! 

 

И аз я познавах, ужасно мъчно ми е, чувствам се неловко да говоря даже, когато трябва да сведа глава и помълча. Но Петя заслужава и да кажем нещо. Беше една от онези най-позитивни, лъчезарни, светли и топли души, които няма как да изчезнат от мислите ти. Вярвам в това - ако разпръскваш тази душевност приживе, както правеше тя, често оставаш и много по-жив от другите. Петя пътуваше истински и красиво, защото съхраняваше жизнеността и слънчевото си, и заразяваше всички с тях. 

 

Много и безценни хора си отидоха в последните месеци и години, светла да е паметта им, сили и кураж на близките да продължат след загубата! Остават велики неща след себе си. Чест прави и на всички ви тук, че ги забелязвате, тачите и помните. Макар да е тъжно, че стават един ден на теми, в които скърбим. И в тоя смисъл - не като проповед, а като сърдечна равносметка - радвайте се и обичайте хората до вас, докато ги има. Обаждайте им се редовно къде са и какво се случва. Прегърнете ги, простете им, ако има нещо. После е твърде късно и само си пишем подобни текстове. А тези думи на признателност и обич са за тях, докато са живи, не за някоя късна размяна между нас самите.

 

Поклон и светъл път, Пете!

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към мнение

Много, много тъжна новина 😞

 

Трудно е с думи да се опише какъв прекрасен човек беше Петя - сърдечна, лъчезарна, винаги усмихната ...

 

Светлина по пътя!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Слънчев човек беше Петя, излъчваше много мекота и хармония. Представям си я с цвете в косите, латино музика за фон - цветна и красива, каквато беше душата й.

 

Сбогом, Пете! Светъл да е пътят ти!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.