Прескочи до съдържание

Бари - Неапол за 6 дни


Брани

Препоръчани мнения

Нормалните хора май правят отделно Неапол и околности и Бари и околности. Ама ние като невиждали си сглобихме тук една примерна програма за 6 (пълни) дни с кола от едното до другото:

 

image.png.14d828b037cd5578af4382216b431c76.png

 

кацане в Бари рано на 1ви
1.04 – Бари и тръгване за Монополи (нощувка в Монополи)
2.04 – Монополи, Алберобело и Матера (нощувка някъде около)
3.04 – Матера и тръгване за Амалфи (нощувка някъде около)
4.04 – Амалфи и Позитано (нощувка в Соренто)
5.04 – Соренто и Помпей (нощувка в Неапол)
6.04 – Неапол (нощувка в Неапол)
излитане от Неапол на 7ми

Та въпросът ми е дали тези 6 дни няма да ни вкарат малко в препускане и дали 8 дни не е по-добре за тоя маршрут.
Връзка към мнение
преди 9 минути , Брани каза:

 

Та въпросът ми е дали тези 6 дни няма да ни вкарат малко в препускане и дали 8 дни не е по-добре за тоя маршрут.

Няма да ви вкарат в Голямо препускане, но ако е възможно вкарайте още 2 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото повече и Мечо Пух 🙂

Иначе за стегната програма е ОК.

Не съм бил около Неапол, но за района на Бари е достатъчно спрямо списъка.

Ако кацате рано в Бари, на обяд вече няма да има какво да правите там. Поне според мен другите места са доста по-интересни.

Попътно за Монополи спрете на час-два в Polignano a Mare за по кафе и снимка от скалите, ако тръгнете рано.

Алберобело е за 3ч. Няма какво чак толкова да се прави там, след като сте готови със снимките за социалните мрежи 😛

Към Неапол може да се отбиете в Pietrapertosa. Не трябва да е много отклонението, пък и тогава е голямото шофиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещата отиват май по-скоро към 6 дни около Неапол ... а Бари - за когато свари 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди време правихме почти същия маршрут, но в обратна посока- Неапол  Бари за 6 дни. Еми не стигат. От предварителната програма отпаднаха Капри, Помпей и Бари. Помпей не успяхме, защото се туткахме и закъсняхме, май до 15 ч. пускаха. Нощувахме в Неапол, Соренто, Салерно и Остуни. Чудни места посетихме, но май е по-добре да се раздели на Неапол и ..., и Бари и ... Освен това, за връщане на колата в друго място от вземането, ни таксуваха около 60 евро 😡.

На Италия трябва да й се насладиш, не да препускаш. Ако имаш 8 дни по-добре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, Брани каза:

Нещата отиват май по-скоро към 6 дни около Неапол

E, така по-бива.  Че както каза по-горе Nik:

 

преди 8 часа, Nik каза:

На Италия трябва да й се насладиш, не да препускаш.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет и от мен! Сложете още някой друг ден 🙂 . През лятото бях в Бари за 7 пълни дни, но бе съчетано с плажуване. Миналия месец бях за 3 непълни дни само в Неапол. Чудесни места, но заложете на по-малко коткретни градове/селища, защото местата са много живописни и богати на история. Около Бари аз разгледах Остуни, Монополи, за втори път Матера (затова не беше цял ден, ако сте за първи път цял ден изяжда тази Матера), Полиняно а маре, Алтамура, а преди години съм ходила в Алберобело и Локоротондо (и Лече, но то е далече). А Неапол е "виж Неапол и умри"... Преди години съм била в Помпей. В Бари има красив стар град със запазени около сегашния център крепостни стени и стар швабски замък (дооблагороден от една Сфорца), катедралата е много красива, както и базиликата на Свети Николай (в нея има, в приземието, православен параклис с мощите на светеца), тесни типични улички. Ако нещо конкретно Ви интересува, питайте, сравнително ми е прясно. На мен много ми хареса и Бари, и около него, и Неапол.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Първия ден ви куца. Нито Бари, нето Монополи, нито двете заедно ще ви отнемат цял ден. 

Полиняно и Остуни си струват много повече.

Аз смятам, че нито за Пулия, нито за Кампания 6 дни са достатъчни и бих ги правил поотделно. И по няколко пъти.

Ако сте ограничени с времето, твърдо препоръчвам Херкулан пред Помпей.

Като идеи мога да ви добавя и пещерата Гроте ди Кастелана, а щом сте с кола, и тази в Пертоза-Аулета.

 

Но ако това са опорните точки в плана ви, както си ги описал, постижими са. Натоварено е, но не е свръхнатоварено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

С помощ от приятели реализирах програма само за Неапол и околността за 5 дни.

Но няма да я кажа!

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

За 5 нощувки го правихме този маршрут с голяма компания при това, първата година като пуснаха полети до Неапол и Бари (2015?). Гредата беше, че трябваше да плащаме доста солена такса за оставяне на колата (буса) на другото летище. 
Може и да съм писал тема някъде, може и да не съм, ама по бързи спомени - 
1 ден - кацнахме в Неапол, вечеряхме пици (шок!), разходихме се, загубихме се (голям кеф - почти никога не ми се случва, ама с 9 души, явно се увлякох) 

2 ден - направихме walking tour на Неапол, качихме се до Castel S. Elmo, хапнаме пици при Gino (абсолютната класика) и сладолед с биволско мляко. След което си взехме колата (вече по тъмно) и потеглихме към Соренто, където щяхме да сме базирани следващите 3 нощивки.  
3 ден - Станахме рано и ходихме в Помпей, Ерколан и на Везувий 

4 ден - ходихме по амафийското крайбрежие - Амалфи, Равело и Позитано 

5 ден - станахме рано и с газ към Матера, като вечерта спахме там. 

6 ден - станахме от Матера, ходихме до Алберобело, после до Полиняно-а-Маре и накрая стигнахме до Бари, имахме време и да се поразгледаме, преди да стигнем до летището. 

Това, че бяхме 9 души, всеки със своите претенции и скорост доста ни бавеше, т.е. можеше да видим и повече неща във всяко едно от местата, но въпреки това стана доста добре. От друга страна почти всички бяхме ненавършили 30, още нямахме деца и бяхме пълни с енергия 😄  

12184227_10156263912675504_5007628325200

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 7.03.2022 г. в 18:49, stormbringer каза:

За 5 нощувки го правихме този маршрут с голяма компания при това, първата година като пуснаха полети до Неапол и Бари (2015?). Гредата беше, че трябваше да плащаме доста солена такса за оставяне на колата (буса) на другото летище. 
Може и да съм писал тема някъде, може и да не съм, ама по бързи спомени - 
1 ден - кацнахме в Неапол, вечеряхме пици (шок!), разходихме се, загубихме се (голям кеф - почти никога не ми се случва, ама с 9 души, явно се увлякох) 

2 ден - направихме walking tour на Неапол, качихме се до Castel S. Elmo, хапнаме пици при Gino (абсолютната класика) и сладолед с биволско мляко. След което си взехме колата (вече по тъмно) и потеглихме към Соренто, където щяхме да сме базирани следващите 3 нощивки.  
3 ден - Станахме рано и ходихме в Помпей, Ерколан и на Везувий 

4 ден - ходихме по амафийското крайбрежие - Амалфи, Равело и Позитано 

5 ден - станахме рано и с газ към Матера, като вечерта спахме там. 

6 ден - станахме от Матера, ходихме до Алберобело, после до Полиняно-а-Маре и накрая стигнахме до Бари, имахме време и да се поразгледаме, преди да стигнем до летището. 

Това, че бяхме 9 души, всеки със своите претенции и скорост доста ни бавеше, т.е. можеше да видим и повече неща във всяко едно от местата, но въпреки това стана доста добре. От друга страна почти всички бяхме ненавършили 30, още нямахме деца и бяхме пълни с енергия 😄  

12184227_10156263912675504_5007628325200

Ние ги разпределихме така:

 

1 ден - кацаме в 10 и нещо, взимаме рентакара и отиваме до Касерта (35 км), след което към Соренто (80на км)

2 ден - от Соренто до Амалфи и Позитано и Равело (60на км) и се връщане в Соренто (60на км) и втора нощувка там

3 ден - отиване до Помпей и вулкана (30на км) и връщане в Неапол (30на км) да оставим колата, щъкане в Неапол и първата от трите нощувки там

4 ден - хващаме ферибота до Капри за един ден

5 ден - разглеждаме си Неапол цял ден 🙂

 

Остава да измисля как да стигнем до летището в 4 и половина сутринта за обратния полет в 6:20. Има някакви хотелчета в голяма близост до летището ама нещо не ми харесаха ... Освен да видим как се отнасят италианците към идеята за такси в 3 и половина - 4 сутринта.

 

Чета едновременно три пътеписа и един гайд на lonely planet, който ме кара да съжалявам, че имам 5, а не 50 нощувки в района ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Цвете каза:

В ден 3 вижте и Еркулан. Планът ти  е много добър. И ви завиждам за вкусотиите😉

Да, обмислям го и това, ама ще го дообмисля подробно като стигна до там, че още съм на Казерта с четенето 🙂

 

3433B1D4-ECCB-427A-AE57-59F80D732504.jpeg.d4e6d6a0450ce3ec45a77f013f0ed39a.jpeg

Връзка към мнение
преди 47 минути , Брани каза:

Ние ги разпределихме така:

 

....

 

Чета едновременно три пътеписа и един гайд на lonely planet, който ме кара да съжалявам, че имам 5, а не 50 нощувки в района ...

И ние така четяхме впечатленията с доверие преди, но после свикнахме, че всъщност на нас не ни харесват 46 от изброените 50 😄

 

Много харесах Капри, ние спахме в Анакапри и определено ми се струва по-хубаво с нощувка от дневна разходка. Може да си останете там и да си хванете фери на другия ден по обяд към Неапол. 

От Майори до Равено ходихме пеша и беше много красиво. Пътеката на боговете ни изведе до Позитано и също бих казала, че си заслужава. Останалите камъни от плана ти ги оставихме за друг път и не мога да коментирам. 

 

П.П. Ботко миналата година подробно описваше Иския и бих избрала и нея, вместо камъните. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Цвете каза:

В ден 3 вижте и Еркулан. Планът ти  е много добър. И ви завиждам за вкусотиите😉

О, не! Помпей и Херкулан в един ден е абсурд! Първо е препускане, после е натрупване на еднотипни впечатления. Особено пък и с Везувий в един ден просто няма как да стане.

Може да си вземете campaniartecard, седемдневния вариант, щом сте с кола. 

Казерта я комбинирайте с Капуа, включват се като един вход с артекартата. Също се отбийте с колата до акведукта Ванвители.

Аз бих ви посъветвал да направите Херкулан в половината от последния ден, вместо да обикаляте цял ден Неапол. Влакчетата чиркумвезувиана са много евтини и се стига много бързо от Неапол, за 20 минути мисля.

За стигането до летището рано. Толкова е близо, че става и пеш за 45-50 минути от района на гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, master_of_germs каза:

О, не! Помпей и Херкулан в един ден е абсурд! Първо е препускане, после е натрупване на еднотипни впечатления. Особено пък и с Везувий в един ден просто няма как да стане.

Може да си вземете campaniartecard, седемдневния вариант, щом сте с кола. 

Казерта я комбинирайте с Капуа, включват се като един вход с артекартата. Също се отбийте с колата до акведукта Ванвители.

Аз бих ви посъветвал да направите Херкулан в половината от последния ден, вместо да обикаляте цял ден Неапол. Влакчетата чиркумвезувиана са много евтини и се стига много бързо от Неапол, за 20 минути мисля.

За стигането до летището рано. Толкова е близо, че става и пеш за 45-50 минути от района на гарата.

Ние сме правили Еркулан + Помпей в един ден с обществен транспорт и не сме препускали. Това ни беше възможността откъм време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, master_of_germs каза:

О, не! Помпей и Херкулан в един ден е абсурд! Първо е препускане, после е натрупване на еднотипни впечатления. Особено пък и с Везувий в един ден просто няма как да стане.

Може да си вземете campaniartecard, седемдневния вариант, щом сте с кола. 

Казерта я комбинирайте с Капуа, включват се като един вход с артекартата. Също се отбийте с колата до акведукта Ванвители.

Аз бих ви посъветвал да направите Херкулан в половината от последния ден, вместо да обикаляте цял ден Неапол. Влакчетата чиркумвезувиана са много евтини и се стига много бързо от Неапол, за 20 минути мисля.

За стигането до летището рано. Толкова е близо, че става и пеш за 45-50 минути от района на гарата.

Ще го преценя по съотношението "препускане/релакс" 🙂

Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

И ние така четяхме впечатленията с доверие преди, но после свикнахме, че всъщност на нас не ни харесват 46 от изброените 50 😄

 

Много харесах Капри, ние спахме в Анакапри и определено ми се струва по-хубаво с нощувка от дневна разходка. Може да си останете там и да си хванете фери на другия ден по обяд към Неапол. 

От Майори до Равено ходихме пеша и беше много красиво. Пътеката на боговете ни изведе до Позитано и също бих казала, че си заслужава. Останалите камъни от плана ти ги оставихме за друг път и не мога да коментирам. 

 

П.П. Ботко миналата година подробно описваше Иския и бих избрала и нея, вместо камъните. 

И аз се чудих за тази пътека, ама Позитано и Амалфи са ми за един ден (и "по книжка" не ми изглежда далеч от Соренто, ама четох за чудния трафик по тия пътища) и не знам дали ще успея да я включа като време. По-скоро ми се искаше да вместя някъде корабче, но ще видим.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Позитано и Амалфи се правят за 1 ден, ама пътищата са бавни, дори и извън сезона, все пак тогава няма голям трафик. През лятото (съм чувал и чел, че) е ад. 
Нещо, което не споменах по-горе - когато правихме Помпей, Херкулан и Везувий се разцепихме на 2 след Помпей - аз и половинката ходихме до Херкулан, ние тогава решихме, че сме виждали вулкани и предпочитаме още малко изкопани градове, останалите 7 се качиха на Везувий, и имаха късмет, защото беше ужасно облачно по пътя, но горе било над облаците (имат страхотни снимки) и е било много красиво. Сестра ми например, като ходиха на Везувий знаеха за тази история и през цялото време се надявали след още няколко метра, да излязат над облаците ама нейсе. 
Това беше през ноември, респективно дните бяха доста къси. Предполагам, че в месец с дълги дни, ранно ставане и много препускане, може да се направят и трите в 1 ден, ама не го препоръчвам. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.