Прескочи до съдържание

Италианските езера за 5 дни


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте,

След 2 годишно прекъсване, Италия отново е на дневен ред :)))! Този път решихме да пътуваме с дете на 11 г. 

Билетите вече са купени. Пристигаме през нощта на летището в Бергамо и общо взето имаме 5 пълни дни, които искаме да прекараме на италианските езера. 

Планираме да посетим езерата Гарда, Комо и Маджоре. Изчетох няколко теми посветени на тази дестинация и горе долу ми се изясни какво трябва да видим. 

Чуденката ми обаче е свързана с транспорта. Дали да наемем кола или по-скоро тази кола ще ни създаде повече трудности, отколкото да ни улесни живота? Можем ли да се придвижваме между езерата с влак или автобус? Къде е най-добре да отседнем, за да можем от това място да ползваме корабче до всички интересни места за посещение? Дали може примерно да отседнем в Комо и оттам да отидем за 1 ден до Маджоре с транспорт? Колко време ще ни е необходимо да видим всяко едно от езерата и дали да планираме разглеждане на Бергамо и евентуално Милано? 

Ще бъда благодарна на всякакви идеи и предложения - включително и места за хапване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , veseliache каза:

Изчетох няколко теми посветени на тази дестинация и горе долу ми се изясни какво трябва да видим. 

Чуденката ми обаче е свързана с транспорта. Дали да наемем кола или по-скоро тази кола ще ни създаде повече трудности, отколкото да ни улесни живота? Можем ли да се придвижваме между езерата с влак или автобус? Къде е най-добре да отседнем, за да можем от това място да ползваме корабче до всички интересни места за посещение? Дали може примерно да отседнем в Комо и оттам да отидем за 1 ден до Маджоре с транспорт? Колко време ще ни е необходимо да видим всяко едно от езерата и дали да планираме разглеждане на Бергамо и евентуално Милано? 

 

За колата има две гледни точки - ако обикаляш и използвате лодки от едно място до друго, като оставите колата, трябва да се връщате до стартовата точка. Освен това паркирането по доста от тези малки селца и градчета е ад.
Ако използвате само обществен транспорт, зависите от графици, не сте толкова мобилни в определени ситуации и вероятно ще пропуснете неща, които може да достигнете с автомобил, защото просто ще загубите прекалено много време, за да направите необходимите връзки с влакове, автобуси и лодки. 
Според мен първо трябва да решите дали сте с кола и тогава да сглобявате програмата, точно поради логистичните разлики. 
Добре е и да кажеш, кога ще ходите, защото има сезонни особености 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Темата май съвсем замря... 

Тъй като пристигаме през нощта в Бергамо, резервирах хотел в близост до летището. Сега се чудя дали от летището да наемем кола на сутринта и накъде да потеглим към Гарда или към Комо? Искаше ми се на връщане да посетим Бергамо и ако има време Милано... 

Връзка към мнение

Аз бих взел кола, ако не е много скъпо, прекалено сложно става с обществен транспорт. И вече си свободна и не правиш прекалено подробни графици.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Аз бих взел кола, ако не е много скъпо, прекалено сложно става с обществен транспорт. И вече си свободна и не правиш прекалено подробни графици.

И аз така, но аз обичам свободата, да решавам кога и как. От друга страна ползването на градски транспорт винаги ме е карало да съм благодарна за това, което имам в живота и понякога си го причинявам нарочно. 

 

Нямаше ли увеселителен парк някъде до Гарда?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.