Прескочи до съдържание

Времепътуване Варна - София, Етап-Груп и Биомет


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Налага ми се да пътувам Варна - София, тъй като имам самолет от Летище София - Терминал 2. 
От поне 15 години съм спрял да ползвам влакове или автобуси по тази дестинация, но ето че сега ми се налага. 

За годините през които не съм пътувал, виждам че автобусните превозвачи вече са останали само два -  Етап-Груп (Ивкони са погълнати от тях) и Биомет. 

Прави впечатление, че за маршрута Варна - София, посочената продължителност на пътуването през деня е както следва: 

- ЕТАП-ГРУП:  от 07:15 ч. до 07:49 ч., в зависимост от часа на тръгване. Предполагам, че зависи от разлики в междинни спирки някакви. 
- БИОМЕТ: 06:15 ч. за всички слотове; 🧐

Разликата в твърдяното от компаниите време е голяма. 
Може ли някой със скорошен опит да сподели, до колко отговарят на реалното заявените времена от едните и другите ?

От преди много години си спомням, че всички заявяваха 06:30 ч. време за пътуване, но почти винаги беше около 07:00 ч,, не рядко до 07:30 ч. 
Спомените ми са, че Биомет караха като ненормални, но дори тогава посоченото от тях ми изглежда прекалено оптимистично, на фона на даденото време от ЕТАП-Груп.  

Ще бъда много благодарен за впечатления по въпроса. 

Връзка към мнение

Не ми е много прясно, ама разликата между двете фирми беше, че Биомет кара директно с междинна спирка само във Велико Търново. Етап обикаляха и по села и паланки, оттам и доста по-дългото време. Реално Биомет го взимат разстоянието за около 5.30ч.

Връзка към мнение

Не е за Варна, но предполагам политиката на превозвачите е еднаква:

- От моя позната от Бургас знам, че си спазват обявеното време, защото иначе ги глобявали.

- 6 часа е нормално време за пътуване до Варна, ако се спазват ограниченията (не е магистрала), не се спира за по-дълги кафе паузи или не се минава през повече населени места да събира пътници.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.