Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Моля за съвет, как мога да си купя билети за чартърни полети на България Еър, в частност Хемус Еър? Попитах в няколко туристически агенции, но не можаха да ми предложат търсените билети. Звънях на телефоните и на двете  авиокомпании, но никой не вдига. Изобщо мисия пердута...

Връзка към мнение

Аз доколкото знам само туристически агенции ги продават. Тоест правиш си списък кои агенции продават почивки с тези полети и ги пробваш една по една. Не произволни агенции.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Аз доколкото знам само туристически агенции ги продават. Тоест правиш си списък кои агенции продават почивки с тези полети и ги пробваш една по една. Не произволни агенции.

това направих и за жалост не се получи 

Връзка към мнение

Вероятно агенциите до последно се надяват да продадат туристически пакет и нямат интерес да продават само седалки по най-вървежните си дестинации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хемус Ер няма от 7-8 години.

Иначе чартърите обикновенно ги поръчва някой от големите туроператори (Абакс, Онекс, Тез и т.н), а останалите агенции го препродават.

Съответно трябва да се намери чартьора и места само за самолета може да очакваш евентуално 2-3 дни преди полета да са склонни да продават, ако са им останали свободни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, adreno каза:

Иначе чартърите обикновенно ги поръчва някой от големите туроператори

Да, така е. Обикновено една, или няколко ТА купуват полета. Разделят си седалките и препродават на по-малките компании. Не съм чул, или срещал да сме возили пътници само в едната посока, или пътници извън програмата на туристическите компании ( агенции ). Преди доста години подарих на дъщеря ми пътуване до Страсбург и от там с нейна приятелка до други места из Франция. Положих неимоверни усилия, за да уредя пътуването отиване/връщане с АК, за която работех тогава. При все, че редовно летяхме до там и почти винаги имаше свободни седалки. То не бяха обаждания и питания до тур. агенция, то не бяха съгласувания с АК. Въобще дълга и широка. Накрая ми беше разрешено "като изключение от правилото", защото се касаеше за подарък-пътуване за 20-годишнината на дъщеря ми. Тъй че ако храните някакви надежди да се уредите с билет за такъв чартърен полет, по-добре се насочете към туристическата агенция, купила полета, отколкото към АК. Във всички случаи ако разрешат ще искат заплащане на седалката в двете посоки. Но опитайте. Пожелавам Ви успех!   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 27.04.2022 г. в 4:59, дядо Пепи каза:

Да, така е. Обикновено една, или няколко ТА купуват полета. Разделят си седалките и препродават на по-малките компании. Не съм чул, или срещал да сме возили пътници само в едната посока, или пътници извън програмата на туристическите компании ( агенции ).  Но опитайте. Пожелавам Ви успех!   

Всички сте АБСОЛЮТНО прави и за цената и за трудностите, така и не намерих въпросните билети за чартърен полет София-Тенерифе и обратно, купих София-Милано-Тенерифе, но с преспиването и пътуване следващите дни реално билетът набъбна до 300евро на човек (за сравнение престоят ни в Тенерифе на all inclusive за 7 дни е 220евро на човек).

Връзка към мнение
преди 31 минути , etty каза:

Всички сте АБСОЛЮТНО прави и за цената и за трудностите, така и не намерих въпросните билети за чартърен полет София-Тенерифе и обратно, купих София-Милано-Тенерифе, но с преспиването и пътуване следващите дни реално билетът набъбна до 300евро на човек (за сравнение престоят ни в Тенерифе на all inclusive за 7 дни е 220евро на човек).

Кой е хотела за 220 евро на човек за 7 дни на all inclusive 

Връзка към мнение
преди 2 часа, etty каза:

Всички сте АБСОЛЮТНО прави и за цената и за трудностите, така и не намерих въпросните билети за чартърен полет София-Тенерифе и обратно, купих София-Милано-Тенерифе, но с преспиването и пътуване следващите дни реално билетът набъбна до 300евро на човек (за сравнение престоят ни в Тенерифе на all inclusive за 7 дни е 220евро на човек).

Доколкото знам, билетите Сф–Анталия–Сф турагенциите ги предлагат по 200 € на човек (това е разликата, ако ги избереш пред собствен транспорт, а ей къде е Анталия), като последните месеци има и добавка за горивна такса 30-40€ на човек. Тенерифе е много по-далеч, та не мисля, че щеше да ви дойде по-евтино с чартър, който и така нямаше да ви продадат без пакет.

С една дума не сте прецакани и даже ще се разходите из Италия. 🙂
Един път летях с чартър BH Air и през цялото време ми бяха опрени коленете в предната седалка (173 см ръст). Да не казвам съседите по полет как бяха разшифровали името на авиокомпанията... 🙂 Е, може за Тенерифе да е нещо по-комфортно.

Има директни полети от Букурещ за хора от Северна България, но и там няма да са ниски цените.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.