Прескочи до съдържание

с какви билети пътувахте до Бухара и Египет?


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Madonna каза:

За да не спамя другата тема...във връзка с магеланската инвазия в Бухара и Египет, с какви билети пътувахте?

 Можа да ти кажа аз как летях до Египет миналия месец. С Aegean airlines от Солун, престой в Атина, и от там в Кайро. Цената на билета отиване и връщане беше около 400 лв. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Madonna каза:

За да не спамя другата тема...във връзка с магеланската инвазия в Бухара и Египет, с какви билети пътувахте?

В момента сме в Шарм. Този път път пътуваме с Turkish за 500 лева на човек от София, но такива промоции са рядкост, обикновено е 1000. По често пътуваме с Пегасус от Истанбул. Имам билети за ноември за по 200 лева на човек. И при тях се дебнат промоции.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само трябва внимателно да се избира хотелът за 1 май, че баш тогава започва Рамадан и местните шумни фамилии с безброй деца ще превземат доста хотели след месечното постене.

 

@Marisha, вие през коя платформа резервирате настаняване? Видях промоциите на пегасъс, обаче като отворих букинг, ми даде нещо от типа на 10 хиляди лева за седмица за 5* и то в ниския клас, не някой Риксос. За почти last minute през април седмицата в същите хотели струваше 2000 лв...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

Аз гледам примерно сега за 01.05 има ласт минет оферти за 1187лв на човек 7 нощувки ол инклузив с чартър от София за Шарм в 5* резорт.

Може ли линк към офертата моля?

Връзка към мнение
преди 38 минути , Argentique каза:

Само трябва внимателно да се избира хотелът за 1 май, че баш тогава започва Рамадан и местните шумни фамилии с безброй деца ще превземат доста хотели след месечното постене.

 

@Marisha, вие през коя платформа резервирате настаняване? Видях промоциите на пегасъс, обаче като отворих букинг, ми даде нещо от типа на 10 хиляди лева за седмица за 5* и то в ниския клас, не някой Риксос. За почти last minute през април седмицата в същите хотели струваше 2000 лв...

Ние не ходим на хотел. Резервираме обикновено вила през airbnb. За хотел по евтино с агенция. А и нас не ни устройва една седмица, ходим за повече. Плюс бонус няколко дни Истанбул.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, аз не държа да е хотел, гледах примерни цени и се ужасих как хотел 5*, в който изкарахме 12-13 дни преди 4 г. за по 120 лв/вечер AI за двойна стая, сега предлага цени сякаш ще го купувам. Пък и рейтингът му с една единица надолу.

Връзка към мнение

Хубави хотели на сносни цени са в Набк. Но там много духа и почти не става за плаж и шнорхелинг по време, когато ние ходим, през април и през ноември. А и храната в египетски хотели не ми харесва.

Хубав хотел с добра храна и на хубаво място не ми е по джоба

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Argentique каза:

А, аз не държа да е хотел, гледах примерни цени и се ужасих как хотел 5*, в който изкарахме 12-13 дни преди 4 г. за по 120 лв/вечер AI за двойна стая, сега предлага цени сякаш ще го купувам. Пък и рейтингът му с една единица надолу.

нещо съвсем се объркаха нещата напоследък, хотел в планината, който си го харесвах и преди ковида беше 550 реала сега искат 950. Не е някакъв лукс, но ми харесваше... 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

нещо съвсем се объркаха нещата напоследък, хотел в планината, който си го харесвах и преди ковида беше 550 реала сега искат 950. Не е някакъв лукс, но ми харесваше... 

 

И в Европа е така вече, като гледам, колко плащах миналата година, сега е с поне 30% повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно в Набк бяхме април-май, в Радисън, но сега е с друго име. Късно видях, че духа там, но за късмет не духаше. 
Тогава бяха някакви смешни цени, сега са поне четворни++. За храната нямахме оплаквания. И риф си имаше със стъпало 30 метра+ дълбочина. Обаче толкова дни на едно място ми са много. 🙂 Затова ходихме до Петра по мое настояване с автобус/кораб/автобус. Гениална идея. 😄😄😂 След тази многочасова авантюра си изгубих гласа от климатиците в автобусите за радост на другарчето 😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Cheap non-stop flights from Italy to Alexandria, Egypt from only €23! (fly4free.com)

 

Ако пирамидите са основна цел на пътуването, Александрия Ок ли е  място на влизане/излизане от Египет?

 

Детето (средното) каза, че и на него му е мечта да види пирамидите и сега правя планове и мечтая.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Узбекистан в настоящата инвазия вариантите са два. Или с turkish airlines да се лети София-Истанбул-Ташкент, като каца в 1 след полунощ, или като нас с кола до летище Истанбул (паркинг за 15 дни там излиза 32 лв по сегашния курс на турската лира) и от Истанбул до Ташкент с uzbekistan airways. Този полет каца в Ташкент в 04:15 ч и хващането на сутрешния полет до Ургенч в 7:00 ч е леко рисково, ако има закъснение и сте с багаж в натоварен период като сегашния. Защото трябва да се придвижите от международния до вътрешния терминал. Същото е положението ако решите вътрешният полет да е до Нукус или Термез. До Бухара точно никой от магеланците досега не е летял, (макар да има полети), защото е по средата на основния маршрут по "пътя на коприната" (Хива-Бухара-Самарканд-Ташкент). Освен това по отсечката Ташкент-Самарканд-Бухара има скоростни влакове, с които се взима за 4 часа и са евтини, примерно около 30 лв.

Ние полетите ги взехме директно от сайта на uzbekistan airways, дългият полет беше на същата цена (не е евтино, бяха 335 евро като почнахме да следим и с времето по малко се качваха), а вътрешният полет ни беше около 40 евро, което е по-евтино отколкото се предлагаше с посредници.

 

Съвсем скоро @makler ще лети точно до Бухара, може той да ти даде информация и за далеч по-тънка схема 🙂

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Madonna каза:

Cheap non-stop flights from Italy to Alexandria, Egypt from only €23! (fly4free.com)

 

Ако пирамидите са основна цел на пътуването, Александрия Ок ли е  място на влизане/излизане от Египет?

 

Детето (средното) каза, че и на него му е мечта да види пирамидите и сега правя планове и мечтая.

На 200 км е от Кайро, звучи ми ок

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, master_of_germs каза:

 До Бухара точно никой от магеланците досега не е летял, (макар да има полети), защото е по средата на основния маршрут по "пътя на коприната" (Хива-Бухара-Самарканд-Ташкент).

Ние летяхме до Бухара от Ургенч. Спестява се много време в сравнение с влака.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.