Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Чехия


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Понеже не намерих такава тема, а имам един въпрос (с тенденция да станат повече), си я пуснах сам 🙂


А въпросът е - има ли в Карлови Вари място, където да си оставим багажа, за да направим разходка? Ще идваме от Прага и ще пътуваме към Хеб с влак и решихме да добавим Карлови Вари. Тук таме намирам някаква информация, но от преди 10 години поне и не знам дали още има такава възможност. В краен случай ще отидем до Хеб и после ще се върнем без багаж до Карлови Вари, ама ако може да не е така, ще е по-добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет! Според този сайт за транспорта в Чехия в гарата в Карлови Вари е възможно да се остави багаж от 7 до 19 часа. За автогарата информацията е различна - някъде пише, че може, а другаде, че не може.

Оставям няколко линка: https://czech-transport.com/index.php?id=48034. - форум, където пише, че може да се остави багаж. Информацията е от 2017-та.

https://czech-transport.com/index.php?id=19276 - сайтът на гарата на Карлови Вари, където също пише, че може да оставиш багаж. Отдолу е оставен имейл, може да им пишеш 🙂.  

Успех, Карлови Вари е страхотно градче 😊

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Kristian Desev каза:

Привет! Според този сайт за транспорта в Чехия в гарата в Карлови Вари е възможно да се остави багаж от 7 до 19 часа. За автогарата информацията е различна - някъде пише, че може, а другаде, че не може.

Оставям няколко линка: https://czech-transport.com/index.php?id=48034. - форум, където пише, че може да се остави багаж. Информацията е от 2017-та.

https://czech-transport.com/index.php?id=19276 - сайтът на гарата на Карлови Вари, където също пише, че може да оставиш багаж. Отдолу е оставен имейл, може да им пишеш 🙂.  

Успех, Карлови Вари е страхотно градче 😊

 

 

Много ти благодаря за информацията - за един мейл не се бях сетил. Ще им пиша и да ги видя какво ще кажат 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Виждам, че в Прага има Bolt. Ползвахме такива таксита във Виена миналата година и бяхме като цяло много доволни, да предполагам ли че и в Прага ще е така?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Предстои ми пътуване до Чехия и много искам да посетя пивоварна, в която правят турове и/или има музейна част + възможност за дегустация на прясна бира. Ще съм благодарен ако някой сподели мнение или препоръка за такава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, закупих си едни билети Варна - Прага за януари месец има доста време още. Полета ни за сега каца в 21:25 въпроса ми е видях че с автобус 119 и после метрото е най - удобно, но не мога да разбера до колко часа работи този автобус 119? Дали някой може да ми каже от личен опит, тъй като намирам различни часове. Благодаря!

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Има ли някакъв приятен за разходки квартал на Прага, в който да е добре за нощувки и вечеря, извън превзетия от туризъм център?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

Има ли някакъв приятен за разходки квартал на Прага, в който да е добре за нощувки и вечеря, извън превзетия от туризъм център?

Аз бих се насочил към Vyšehrad, има голяма катедрала и е много приятно за разходки и отсядане. Smichov също е вариант, но той е по-нов и не е толкова спокоен. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

Има ли някакъв приятен за разходки квартал на Прага, в който да е добре за нощувки и вечеря, извън превзетия от туризъм център?

@Lindt Бих ти препоръчала Nove mesto - започва от Prasna brana към Vysegrad, могат да се разгледат не толкова популярните мостчета и има също приятни местенца за отсядане. Имам запазен списък със заведения, но е във foursquare. Prague - https://foursquare.com/user/398536812/list/prague

Също и Mala Strana не е лоша - от другата страна на реката, там улиците са малко с наклон, но ние се качихме с трамвая, а после слезнахме пеша, Трамваят минава през гориста местност - малко ми заприлича на ул. Вишнева в София 🙂 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Lindt каза:

Има ли някакъв приятен за разходки квартал на Прага, в който да е добре за нощувки и вечеря, извън превзетия от туризъм център?

Още един силен глас за Mala Strana. Най-готината част на Прага. Освен това хълмът Петржин е от едната ѝ страна и е хубаво място за разходки. От другата страна е Летна - също готин парк с прекрасни гледки от високо към завоите на Вълтава.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Чудесно, ще видя какво настаняване ще открия в Мала Страна и какви катерици живеят в Чехия. 

 

А за дневен трип Чески Крумлов или Карлови вари да си избера? Клоня към първото заради реката, но може и да не съм догледала 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Lindt Карлови Вари ме се стори, че е място по-скоро за спа. Чески Крумлов е едно от най-романтичните и красиви места, на които съм била. На мен даже повече ми хареса от доста подобни градчета в Западна Европа. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , darinamarinova каза:

@Lindt Карлови Вари ме се стори, че е място по-скоро за спа. Чески Крумлов е едно от най-романтичните и красиви места, на които съм била. На мен даже повече ми хареса от доста подобни градчета в Западна Европа. 

И на мен ми харесва по снимки Чески Крумлов, но ще трябва да помисля над тези 2,5 часа пътуване в посока. Дали е хубаво да се остане за нощувка?

Връзка към мнение
На 23.05.2023 г. в 15:57, Lindt каза:

Чудесно, ще видя какво настаняване ще открия в Мала Страна и какви катерици живеят в Чехия. 

 

А за дневен трип Чески Крумлов или Карлови вари да си избера? Клоня към първото заради реката, но може и да не съм догледала 🙂

В района е Ческе Будейовице (Budweis), а кръчмата от снимката горещо я препоръчвам.

P1050441.JPG

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.05.2023 г. в 13:45, Lindt каза:

Има ли някакъв приятен за разходки квартал на Прага, в който да е добре за нощувки и вечеря, извън превзетия от туризъм център?

С две ръце гласувам за  Mala Strana.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Дали е хубаво да се остане за нощувка?

Определено. Аз съм нощувала в Ческе Будьовице в хотел Zvon, който е точно на площада в стария град и съм много доволна като местоположение/цена/качество. От там е около 20-30 минути с автобус до Чески Крумлов. Може и направо в Чески Крумлов да останете за нощувка, но ако спите в Ческе Будьовице ще имате удоволствието да видите и двата града. Старият град на Ческе Будьовице е малък и точно площадът му е най-интересната част (за мен), а на Чески Крумлов всичко му е хубаво  🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

И на мен ми харесва по снимки Чески Крумлов, но ще трябва да помисля над тези 2,5 часа пътуване в посока. Дали е хубаво да се остане за нощувка?

@Lindt Не съм нощувала, със сигурност не е лошо. Моето минаване беше оттам за към Братислава. 🙂 Тогава Regiojet имаха влакове-автобуси през час, сега май са ги разредили

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Lindt, според мен си заслужава да се отиде с нощувка, защото градчето е наистина страхотно. Аз бих спал в Ческе Будейовице, площадът е един от най-големите в Чехия и бих се разходки до замъка Хлубока, който е близо до града, както и до селцето Холашовице, което е под егидата на ЮНЕСКО заради чешкия барок. И двете места са прекрасни. Първият ден може да видите тях и да останете да нощувате, а вторият ден рано да отидете до Чески Крумлов, за да избегнете тълпите туристи. В тази част на Чехия има много какво да се види, но този маршрут за 2 дни е идеален. Имаше и други села, подобни на Холашовице, ще им потърся имената. Тагвам @master_of_germs, защото той беше правил точно този маршрут. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Kristian Desev каза:

@Lindt, според мен си заслужава да се отиде с нощувка, защото градчето е наистина страхотно. Аз бих спал в Ческе Будейовице, площадът е един от най-големите в Чехия и бих се разходки до замъка Хлубока, който е близо до града, както и до селцето Холашовице, което е под егидата на ЮНЕСКО заради чешкия барок. И двете места са прекрасни. Първият ден може да видите тях и да останете да нощувате, а вторият ден рано да отидете до Чески Крумлов, за да избегнете тълпите туристи. В тази част на Чехия има много какво да се види, но този маршрут за 2 дни е идеален. Имаше и други села, подобни на Холашовице, ще им потърся имената. Тагвам @master_of_germs, защото той беше правил точно този маршрут. 

Не се преентусиазирай, че имаме само 3 дни и не сме ходили в Прага. 

Може би ще стигнем четвъртък вечерта, ще имаме петък и събота до следобед за Прага, ще хванем някакъв превоз до Чески Крумлов или Ческе Будейовице и на следващия ден (неделя) до следобед ще си се разхождаме около реката, а после към летището. 

Дани въобще не го тагвай, че иска 3 дни само в Прага да седим или в краен случай да се разтъпчем из Кутна Хора за половин ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

Не се преентусиазирай, че имаме само 3 дни и не сме ходили в Прага. 

Може би ще стигнем четвъртък вечерта, ще имаме петък и събота до следобед за Прага, ще хванем някакъв превоз до Чески Крумлов или Ческе Будейовице и на следващия ден (неделя) до следобед ще си се разхождаме около реката, а после към летището. 

Дани въобще не го тагвай, че иска 3 дни само в Прага да седим или в краен случай да се разтъпчем из Кутна Хора за половин ден. 

Сега разбирам. Прага е чудесна и 3 дни няма да ви омръзне. Чески е далеч за това време според мен, но може да пробвате замъка Карлщайн, който се прави за половин ден, с влак се ходи. 
Много хубаво се комбинира и с този каньон, той също е близо: 

IMG_2372.png.4c59dd790c1e5c43797bb8283516df26.png

За Прага имам един голям пътеводител и ако има нещо, мога да снимам от него 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Kristian Desev каза:

Сега разбирам. Прага е чудесна и 3 дни няма да ви омръзне. Чески е далеч за това време според мен, но може да пробвате замъка Карлщайн, който се прави за половин ден, с влак се ходи. 
Много хубаво се комбинира и с този каньон, той също е близо: 

IMG_2372.png.4c59dd790c1e5c43797bb8283516df26.png

За Прага имам един голям пътеводител и ако има нещо, мога да снимам от него 

Ще ни омръзне. В Лондон сега минахме 53 км за 2 дни. Ако ги наложиш на картата на Прага, ще видиш, че няма да измислим какво да правим на третия ден, ако няма парк с елени, невестулки или други гадини.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А няма ли да ви е интересен ето този резерват:

https://www.adrspasskeskaly.cz/en

Малко е далече от Прага, но пък има директен влак през уикенда до Вроцлав, от където Раян имат директен полет.😁

А и ако го посетите с обществен транспорт и разкажете, ще бъдете страшно полезни на цял форум(на мен изключително). 😘🙃

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , iMari каза:

А няма ли да ви е интересен ето този резерват:

https://www.adrspasskeskaly.cz/en

Малко е далече от Прага, но пък има директен влак през уикенда до Вроцлав, от където Раян имат директен полет.😁

А и ако го посетите с обществен транспорт и разкажете, ще бъдете страшно полезни на цял форум(на мен изключително). 😘🙃

Aко бяхме взели билети до Вроцлав, за да стигнем Прага, което мислех да направим, щях да ударя едно рамо 😄

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.