Прескочи до съдържание

На море и туризъм в Пулиа


Eskarina

Препоръчани мнения

Здравейте, със семейството ми искаме да посетим Пулия. Идеята е да си направим море, но и да разгледаме част от градчетата. В чудене съм къде да са ни нощувките, търся китно автентично градче с хубав плаж, добра комуникация(влакове,автобуси) за из района.С три годишно дете сме и ми се иска разстоянията да са кратки. Искаме да видим Алберобело, Матера, Полиняно а Маре, Монополи, Лече.Обмисляме и наемане на кола, но понеже ще сме 10 дена, много скъпо ще ни излезе да наемем за целия период.

Връзка към мнение

Щом сте 10 дни и с малко дете (това предполага да няма много препускане по дефиниция), може би няма да имате нуждата от кола. Паркирането в областта не е много лесно, а и ще можете да си правите еднодневни трипове без особени затруднения. В крайбрежните градчета ние общо взето само препуснахме, но не мисля че някое от тях се открояваше особено спрямо останалите, избери си ги по картинки и вътрешно усещане. 

 

Опциите ви така като ги мисля са две:

- да си харесате някое от градчетата и 10 дни да си карате там, като редувате ден почивка с някой дневен трип...за него не пречи и да наемете кола за ден. Според мен е по-добра опция, но може би няма да е най-финансово оптималната - допускам че нощувките по крайбрежието са по-скъпи и може да е в известен смисъл разхитително да плащате скъпа крайбрежна нощувка, докато сте цял ден в Матера. 

- да си направите морето плътно и спокойно за 5 дни, и за останалите 5 да се позиционирате в Бари, от където потенциално ще имате повече гъвкавост с транспорта и вероятно ще е по-евтино. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, не знам транспорта с детето как го мислите, но Матера не е най-любезното място за хора с колички. Ние бяхме с бебеносеща раница, май на три години беше и нашия звяр. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поддържам Георги, ние с 6 годишно дете се позиционирахме в Бари и оттам с едно нещо, приличащо на кола обикаляхме, защото решихме да се смесим с местните. Снимката е от последния ден на път към летището, тогава забеляза, че даже е хибрид.

IMG_20211128_101809.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С тригодишно дете ( малкият вече направи четири ) , аз бих разделил 10 нощувки  на 2 части по 5 нощувки . С уговорката, че не съм бил по плажове в региона ( бяхме там един декември ) , бих предложил да си изберете две градчета за нощувки измежду Галиполи , Отранто , Трани и Порт Сесарио , според където си харесате хубави настанявания :

 

 

D6FB1FEF-14A2-4175-8C82-EA2C71EDE959.png

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря за всички мнения! И аз стигнах до извода за разделяне почивката на две, обмислям 4 нощувки в Монополи или Полянино а Маре (ще видя как са влаковете и дали ще е удобно) и останалите 5 около Таранто. Ще разгледам и тези градчета-Галиполи , Отранто , Трани и Порт Сесарио.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Eskarina каза:

обмислям 4 нощувки в Монополи или Полянино а Маре

И двете ми се видяха доста стерилни за плажни градчета , само за няколко часа обаче стават..

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, насочихме се към нощувки в Бари и Галиполи,сега се чудя от къде да си наемем кола( ще наемаме за пръв път). Чудя се също можем ли да я вземем в Бари, а да я върнем в Галиполи. За сега не намирам такава опция, по скоро сайтовете ми дават Лече, като най-близка опция.

Връзка към мнение

Правила съм същото, отседнахме в едно от сателитните селоградчета около Лече, много са хубави и уредени всичките.

Колата взехме от летището в Бари. Единствено само Матера е далече. Ние я видяхме попътно местейки се от Калабрия към Пулия.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Eskarina каза:

Здравейте, насочихме се към нощувки в Бари и Галиполи,сега се чудя от къде да си наемем кола( ще наемаме за пръв път). Чудя се също можем ли да я вземем в Бари, а да я върнем в Галиполи. За сега не намирам такава опция, по скоро сайтовете ми дават Лече, като най-близка опция.

Еднопосочния наем е силно вероятно да има голяма такса, дори на теория да ви го предложат. И да, възможно е рент а кар фирмите да нямат въобще офиси в малките градчета. Евентуално шофьора ще трябва да направи един курс Бари - Галиполи с обществен транспорт след като я върне.

 

А относно фирми, има няколко описани в темата с ревютата:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eskarina каза:

Здравейте, насочихме се към нощувки в Бари и Галиполи,сега се чудя от къде да си наемем кола( ще наемаме за пръв път). Чудя се също можем ли да я вземем в Бари, а да я върнем в Галиполи. За сега не намирам такава опция, по скоро сайтовете ми дават Лече, като най-близка опция.

В най-общи линии, търсите онлайн със съответните градове и то ще си покаже какво може и колко струва. В много малко градче може да няма офис на тази компания. 

Много рядко има "с доставка", тоест човек ви я кара, тогава им пишете и вижде докъде може и колко струва

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, запазихме си хотелите и предстои да резеревирам кола за три дена ,поизчетох разни статии и вече се ориентирам повече в нещата. Тъй като решихме, че ще пътуваме до Галиполи с влас (с връщане на колата в Лече ще излезе доста пари), сега гледам, че няма директни влакове Бари Галиполи, а трябва да се прекачим в Лече.Питането ми е ако някой се е прекачвал в Лече, 15 минути достатъчни ли са за въпросното прекачване, като се има в предвид,че сме с куфари и малко дете.Голяма ли е гарата и трябва ли да си предвидим повече време, да не говорим, че е възможно и някакво закъснение на влака.

Връзка към мнение

Аз мисля, че първо трябваше да започнете с резервацията на колата.

 

И аз преди малко си купих билети без да погледна как вървят цените на колите. 

Не предполагах, че 3 дни ще ми искат 500 евро с пълната застраховка (ако изобщо има свободни коли).

 

Хубаво е, че билетите са най-евтината нишка от това пътешествие и май ще изгорят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Vency каза:

Хубаво е, че билетите са най-евтината нишка от това пътешествие и май ще изгорят.

Винаги можете да пропуснете Пулия и да наместите някоя евтина дестинация с прекачване от Бари, ако ви се занимава и има нещо интересно. 

Връзка към мнение

Не е голяма гарата, въпросът е, че влакът може да закъснее. Последно като пътувах Лече - Бари, влакът спря и не мръдна поне 10-15 минути  близо до Монополи, всичко се случва

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.