Прескочи до съдържание

Бергамо - Сирмионе транспорт


alexnpopova

Препоръчани мнения

Здравейте, ще пътувам от Бергамо до Сирмионе за 3 нощувки. Искам да обикалям градчетата, селцата около лаго до Гарда. Гледам обаче че кола под наем за този период излиза около 450 лв, което ми се вижда много, само двама човека сме. Какво бихте ме посъветвали за транспорт? Дали с автобус от Бвргамо летището до Сирмионе и там единия ден да се раХождаме с корабчета, които минават по различните градчета? Приемам всякакви идеи

Връзка към мнение

Икономичен вариант ви е с влак, но ако сте с много багаж и не ви се прекачва няма да ви хареса. Иначе от летището до гарата в Бергамо с автобус, после с влак до Desenzano Del Garda-Sirmione или Peschiera Del Garda и после лодка/ автобус.

Вариант 2 автобус от летището до Brescia и от там с друг до Сирмионе. Ако не държите да спите в Сирмионе, обмислете нощувки в Бреша, ще ви е по-удобен хъб за разходки с влак/автобус и лесен/директен достъп от летището в Бергамо.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Jorro каза:

 

 

преди 17 минути , Jorro каза:

Иначе от летището до гарата в Бергамо с автобус,

Не е така. Най- добрият вариант е директен автобус от летището на Бергамо до Бреша. От Бреша автобус за Дезенцано дел Гарда, от там Сирмионе е на една крачка. А от Дезенцано и Сирмионе с обществени автобуси може да се обиколи езерото, но те не са туристически естествено и не спират където някой иска да направи панорамна снимка. Така че от Сирмионе най- добрият вариант си е кола под наем.

Връзка към мнение

Има автобус на всеки час от Бреша до Сирмеоне. Другите места колкото и да са близо, не е пешеходно. Сирмеоне е претъпкано и предполагам скъпо за спане. Езерото не е лошо, но е малко куца логистична дестинация. Освен с кола и някое друго село около езерото, но си е брадва. Много надуха цените ..

Връзка към мнение
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Има автобус на всеки час от Бреша до Сирмеоне. Другите места колкото и да са близо, не е пешеходно. Сирмеоне е претъпкано и предполагам скъпо за спане. Езерото не е лошо, но е малко куца логистична дестинация. Освен с кола и някое друго село около езерото, но си е брадва. Много надуха цените ..

Ами не мисля че е скъпо. 500 лв за 3 нощувки с доста хубав рейитинг в Сирмионе. Но трябва да видя и Бреша щом смятате, че е по ок място за спане. Като цяло сме само с раници и няма проблем да сменяме, но пък то като пари ако сменяме 2-3 вида транспорт май ще дойде същото 😂

Връзка към мнение

Самата Бреша е много приятна също за разходка и има много хубави кафенета и ресторанти без да е толкова претъпкано с туристи като други местан в Италия. Откъм логистика за района според мен е много удобна. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, alexnpopova каза:

Ами не мисля че е скъпо. 500 лв за 3 нощувки с доста хубав рейитинг в Сирмионе. Но трябва да видя и Бреша щом смятате, че е по ок място за спане. Като цяло сме само с раници и няма проблем да сменяме, но пък то като пари ако сменяме 2-3 вида транспорт май ще дойде същото 😂

Аз не казвам да е Бреша. Просто как да се стигне от там.

Щом хотелът в Сирмеоне е ОК за вас, така да бъде. Просто миналата събота видях голяма блъсканица в Сирмеоне. Но като се замисля е по-скоро дневно явление - всички отиват да разгледат и си отиват. Може и да е ОК за вечерите. Обикаляте наоколо и сте вечер там на по-спокойно.

Само преценете опциите за транспорт от там. Ето нещо като график на феритата:

https://www.navigazionelaghi.it/doc/pdf/orari/garda/BATTELLI 1 APRILE - 31 MAGGIO 2022.pdf

Разгледай и прецени 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, jorocontrola каза:

Просто миналата събота видях голяма блъсканица в Сирмеоне. Но като се замисля е по-скоро дневно явление - всички отиват да разгледат и си отиват.

Абсолютно, изсипват ги от дневните екскурзии и след 16 часа настава спокойствие, не знам как е в топ сезона, лично аз не бих отишъл тогава.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Nayden Bondzhev каза:

Абсолютно, изсипват ги от дневните екскурзии и след 16 часа настава спокойствие, не знам как е в топ сезона, лично аз не бих отишъл тогава.

Ами на мен идеята ми е да сме около езерото двата пълни дни, които имаме. Даже и до Верона не съм сигурна че искам да ходя. А за туристите както казвате смятам пре деня да сме из останалите градчета и реално след 4-5 да сме в Сирмионе. Видях къде се намира Бреша, но не е до езерото, а след като ще се разхождаме около него не знам струва ли си да се спи толкова далеч 🤷‍♀️ Не знам вече се обърках 😂

Връзка към мнение

Ние си бяхме наели апартамент с топ локация (срещу тавернетата на Мария Калас), но понеже няма парко място, ни пратиха бар-код и паркирахме преди замъка на GrifoParking, а оттам с голф-количка ни закараха (10 мин пешеходно разстояние). Вечерта е много приятно, готини кръчми бол, а през деня с колата насам натам, волна програма. Дано да съм помогнал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.