Прескочи до съдържание

Привет на всички смели авантюристи - магеланци :)


Препоръчани мнения

Здравейте!

Казвам се Стела, на 35 години. Винаги съм мечтала за пътешествия, поради което записах и специалност 'Туризъм" в университета, но по стечение на обстоятелствата не работя в тази сфера.

Преди години (когато разполагах с повече свободно време) редовно четях за вашите пътешествия и се възхищавах на способността ви да откривате добри оферти, да организирате всичко, както и на готовността да си помагате един на друг.

За мен (и съпруга ми) огромна мечта е Южна Америка.

Тези дни наминах пак през форума и оттук видях за текущата промоция на Turkish airlines, при която има добри цени за Аржентина, Колумбия...

От 2 дни ви чета и преглеждам вариантите за дати отново и отново и се чудя дали ще мога наистина да организирам пътуване до Бунеос Айрес и водопадите Игуасу. 

Опитът ми в самостоятелна организация се свежда само до Барселона до момента, но съм много детайлен човек, мога да чета и филтрирам много информация. И се чудя - това достатъчно ли е, за да се случи успешно едно такова авантюристично пътешествие...

 

Поздрави и много запомнящи се пътувания на всички пожелавам!

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 36 минути , TripLoveR каза:

мога да чета и филтрирам много информация. И се чудя - това достатъчно ли е, за да се случи успешно едно такова авантюристично пътешествие...

Ееееее, изобщо не е достатъчно само да се чете. Едва ли ще се справите сама. Трябва и нас да вземете. 😄

Разбира се, че се майтапя. Дано разберете моя хумор. Здравейте! Четете, проучвайте, представете си как би изглеждало ежедневието ви в дестинацията - транспорт, настаняване, изхранване...и проучете особеностите и подробностите. Прочетете и написаното от съфорумниците за дестинацията. В повечето случаи тук инфото е "истинско" и няма да го намерите в туристическите описания. Пътувайте смело! След още няколко самоорганизирани екскурзии ще започнете да се питате защо всъщност са туроператорите. Успех и кураж! 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Добре дошла, Стела!

Сигурна съм, че ще се справите и с Южна Америка. Има доста написано тук, а винаги можете да питате за още подробности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла!

Във форума има много информация и отзивчиви магеланци, така че няма начин да не се справите с организацията. Първо южна Америка, после и на други места 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви много за топлия прием и за насърчението. 

Изключително интересна и полезна информация има тук, благодарение на всички вас.

Бъдете здрави!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 22.05.2022 г. в 14:53, TripLoveR каза:

И се чудя - това достатъчно ли е, за да се случи успешно едно такова авантюристично пътешествие..

Стига да ти се чете и рови, е съвсем постижимо да самоорганизираш пътуването си. Всички тук го правим. В Интернет има необятна информация. Аз лично имам готови програми за 5-6 дестинации, които с половинката сме одобрили като интересни и за двамата. Когато изскочат билетчета с цена, която сме склонни да платим, грабваме и после детайлизирам програмата, която вече имам. За всяко място, което проучвам, изчитам абсолютно всичко, изписано във форума! Водя си записки и взаимствам онези точки, които съвпадат с нашите интереси. Първото ни далечно пътуване беше Япония (моята детска мечта) и бях силно стресирана как ще се справя с планирането. Защото в нашето семейство аз нахвърлям плана за посещение - обектите и тяхната последователност, после със съпругa преглеждаме точките на интерес и потвърждаваме кое ще е интересно и за двамата.  Всяка страна прави компромиси, разбира се. А той е по логистиката и настаняванията. Та тогава, по спомени, точно проучванията около пътуването до Япония ме довя в този форум. Е, самоорганизирахме си Япония, всичко мина съвсем по план и си прекарахме страхотно. Оттам нататък добихме кураж и самоорганизираме всичките си пътувания, естествено с помощта на магеланци!

Така че ... дерзай! 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.