Прескочи до съдържание

Загадки-закачки и гатанки разни


Фил

Препоръчани мнения

Какво пише на малката черна лепенка, не виждам добре :)

 

Какво пише на черната не е интересно, важно е какво пише на бялата... ;)

 

Айде и един жокер-отговор на "загадката":

 

post-53-0-99873600-1394179096_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Какво пише на черната не е интересно, важно е какво пише на бялата... ;)

 

Айде и един жокер-отговор на "загадката":

 

attachicon.gifIMG_1079.JPG

 

:blink: Duke, не ме занимавай с разни лепенки, моля те!

 

post-116-0-88326900-1394181071_thumb.jpg

 

В тая сграда продават апартамент :) Загадка - къде се намира сградата?  :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Коя държава има най-много острови?  :rolleyes:

 

Не зная коя е точно, но предполагам, че ще е или Индонезия или Филипини.

 

>>>

Аз и за Гърция се колебая :)

 

Индонезия се състои от грубо 17 000 острова, Филипините са към 8000, Гърция е с по-малко, но пак доволно много :)

 

Индонезия 

 

 

То аз питах не защото съм сигурен в отговора ;) , а защото нещо се оказва противоречива информацията. Иначе и аз на първо четене предположих Индонезия, после естествено любопитството ме подтикна да се поразровя из нета и излезе, че според някои данни Финландия имала 180 000 острова,  Швеция имала 220 000 острова, а пък има и твърдения, че  Канада има около 300 000 острова, като само в някакъв относително малък залив там имало 30 000...

 

Както обикновено - дяволът е някъде в детайлите, а в случая - в коректното задаване на въпроса - дали в броенето се включват и островите в сладки води, или само в солени и от каква площ нагоре някакво парче суша се брои за остров, щото иначе някой може да си отчита и стърчащите камъни в реките за острови ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Индонезия се състои от грубо 17 000 острова, Филипините са към 8000, Гърция е с по-малко, но пак доволно много :)

A представяте ли си да си направят по един референдум за независимост :)

17000 нови члена на ООН, ще трябва да строят нова сграда :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

A представяте ли си да си направят по един референдум за независимост :)

17000 нови члена на ООН, ще трябва да строят нова сграда :)

И всеки от тях с руско малцинство...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 години по-късно ...
На 7.03.2014 г. в 10:32, captain_oveur каза:

 

:blink: Duke, не ме занимавай с разни лепенки, моля те!

 

post-116-0-88326900-1394181071_thumb.jpg

 

В тая сграда продават апартамент :) Загадка - къде се намира сградата?  :)

Сега, осъзнавам, че загадката е стара и дори не се търси въпросният отговор, но тази сграда се намира на Шести септември 193А в Майнатаун. 🙂

Връзка към мнение
преди 24 минути , Argentique каза:

Сега, осъзнавам, че загадката е стара и дори не се търси въпросният отговор, но тази сграда се намира на Шести септември 193А в Майнатаун. 🙂

Е, той капитана откъде другаде да пусне 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Capitan Morgan каза:

И аз попаднах наскоро на нея в мрежата, и отговорът е прост - наточват си ножа добре, застопоряват ябълките една до друга, така че да не мърдат при удара с ножа, и замахват диагонално по такъв начин, че и двете ябълки да са разсечени в съотношение 1:2. Двете момчета взимат по едно от големите парчета, а момичето - двете по-малки - така всички имат по равно!

Другият вариант е всеки да се редува да отхапва по веднъж, а движението на ножа да е за да го преместят от масата, защото не им трябва 🤓

1671368618543.jpg

Връзка към мнение
преди 8 часа, Янко Велков каза:

И аз попаднах наскоро на нея в мрежата, и отговорът е прост - наточват си ножа добре, застопоряват ябълките една до друга, така че да не мърдат при удара с ножа, и замахват диагонално по такъв начин, че и двете ябълки да са разсечени в съотношение 1:2. Двете момчета взимат по едно от големите парчета, а момичето - двете по-малки - така всички имат по равно!

Другият вариант е всеки да се редува да отхапва по веднъж, а движението на ножа да е за да го преместят от масата, защото не им трябва 🤓

1671368618543.jpg

Мноооого сложно....

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.