Прескочи до съдържание

Kопенхаген, Осло, Малмьо


vladimira74

Препоръчани мнения

Здравейте, 

предстои ми пътуване в тази част на Европа и моля за съвет по прогрмата която съм измислила към момента .

1 ден .Wizz ранен полет, настаняване Копехнаген - свободна програма.

2 ден Кепенхаген  

3-4 ден Копенхаген - Осло - Копенхаген с круиз на DFDS

5- 6  ден  Обиколка Оресунд . Копенхаген, Хилерод, Хелсингор- нощувка,Сутринта Софиеро, следва Лунд, Малмьо моста и  вечерта 21.50 полет за София .

Прочетох старите теми и горе долу си съставих план за Копенхаген, 

Глиптотеката вторник е с безплатен вход - заслужава ли си да се посети? Запазих за втория ден посещение на парламента.

Какво друго да включа предварително? Втората вечер може да отидем до Тиволи.

Билети за градския транспорт ще взема от летището, но виждам само за 24ч и за седмица. Няма за 48ч, а това ще ние  най- удобно.

Къде мога дав видя разписание за лодките от градксия транспорт?

Искам да разменя круиза с обиколката, но кораба тръгва в 15.00ч, което означава, че до обед трябва да препускаме  и се отказах.

За Осло какво ще ми препоръчате за 5 часа  престой?

Какво да променя по програмата и какво да добавя? Да ми препоръчате места за хапване на по-поносими цени.

Изобщо всеки съвет ще ми е от полза.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За пет часа в Осло се разходете по главната търговска улица.Минава покрай Кралския дворец и стига до парка Виголанд.Много е хубав. Ако ви е интересно посетете музея на викингските кораби.Крепоста също е интересна и с хубава гледка към фиорда. Качете се на покрива на Операта. За друго няма да имате време.

Има и автобуси хоп он - хоп оф.

 

За хапване на поносими цени (освен фаст фууд ) там не се сещам.Всичко е непоносимо ( за мен).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравей, може ли да споделиш как си изкарахте, ако вече пътуването е минало. Използвахте ли Йоронсунд карт? Ако да - колко струва и откъде я купихте? С какъв транспорт стигнахте от летището до центъра и обратно? Къде хапвахте?

Връзка към мнение

Здравей,

От летището с влак до централна гара. В  ляво е туристическия център, от там купихме картата Йоресунд, цената е 249дкр.

А за градския транспорт от машини на летището си  взехме дневни карти с които се возихме и по каналите.

Цените в магазините са една идея по високи от Бг. Ресторантите са по-високи.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , vladimira74 каза:

В  ляво е туристическия център, от там купихме картата Йоресунд, цената е 249дкр.

Би ли споделила какво покрива понастоящем картата? 

 

Връзка към мнение

Мога да кажа за маршрута който планирах.

Копенхаген - Хилерод. От Хилерод се върнах до Хилероп и от там до Хелсингор. Ферибот до Хелсингборг.  От там с влак до Лунд, Малмьо  и направо на  летище Копенхаген през моста.

Има и вариант от Хилерод до Хелсингор с автобус. По късно ще снимам бележката на която ми написаха маршрута в туристическия център. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Вероника каза:

Йоренсунд карт покрива ли градския транспорт в Копенхаген?

Използвахте ли Копенхаген карт? 

 

Двете карти са различни. Йоресунд не влючва градски транспорт, за целта ползвайте Копенхаген карт - тя е за туристи и влючва отстъпки за 89обекта, градски транспорт и две деца (0-11) безплатно. Има я във различни варианти 24, 48, 72, 96, 120 часа.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, etty каза:

и две деца (0-11) безплатно

Не забравяйте, че децата на възраст между 3 и 11 години трябва да имат собствена детска карта (безплатно). Можете да поръчате 2 детски карти за всяка 1 карта за възрастен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Копенхаген карта не сме ползвали, но  Йоресунд картата покрива транспорта в Копенхаген.

Първата снимка е на транспорт с автобус от Хилерод до Хелсингор. Написаха ми го в инфо центъра, но ние ползваме влак.

20220729_212944.jpg.ba6d7b86540bca6b345e4b2dc7306d3e.jpg20220729_212650.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.