Прескочи до съдържание

Как да си върнем парите от невъзстановим билет от пандемията


Препоръчани мнения

Имам едно чудене или по-скоро искам да надхитря една авиокомпания и се чудя дали някой е пробвал вече този номер и може да ми даде съвет. Та казусът е следният- миналата година купихме едни самолетни билети, заради карантини се отказахме да пътуваме и замразихме билетите. Сега решихме да пътуваме, но цените на въпросната авиокомпания са брутални и се чудя дали ако презаверя билетите и доплатя за бизнес класа, после мога да се откажа от тях и ще ми върнат цялата сума ? 
Ясно ми е, че никой нищо не може да ми гарантира, ама някой ако има идея как да си върна парите. Няма как да искам refund, защото билетите бяха non-refundable и полета се осъществи , ние се отказахме вечерта преди полета.

Връзка към мнение
преди 1 час, Velyana каза:

Имам едно чудене или по-скоро искам да надхитря една авиокомпания и се чудя дали някой е пробвал вече този номер и може да ми даде съвет. Та казусът е следният- миналата година купихме едни самолетни билети, заради карантини се отказахме да пътуваме и замразихме билетите. Сега решихме да пътуваме, но цените на въпросната авиокомпания са брутални и се чудя дали ако презаверя билетите и доплатя за бизнес класа, после мога да се откажа от тях и ще ми върнат цялата сума ? 
Ясно ми е, че никой нищо не може да ми гарантира, ама някой ако има идея как да си върна парите. Няма как да искам refund, защото билетите бяха non-refundable и полета се осъществи , ние се отказахме вечерта преди полета.

Дали пък ако оспориш транзакцията през банката няма да стане номера при положение, че не сте пътували, съответно услугата не е извършена?! Пробвай според мен, нищо не губиш.

Връзка към мнение

Ами първо, миналата година си имаше допълнителни правила за гъвкавост и е възможно авиокомпанията да ви върне парите въпреки невъзстановяемия билет, добре е да говориш с тях и да видиш какво ще предложат... Второ, защо точно бизнес класа, бизнес класа също има refundable и non-refundable тарифи, така че да не попаднеш от трън та на глог... Може да е просто икономична refundable докъдето стигнат парите... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да “надхитриш а/к “е доста неточен изказ.  Вероятно питаш за възможен начин да си върнеш парите . Аз съм си връщал пари за нонрифандабъл билети (3бр ), но преди полет . Умишлено не споделяш коя  е а/к , което е доста странно ( с това трябваше да започнеш) .

 

Най-логичното ( без да знаем детайлите , например класа билет - в тази връзка много класове билети изобщо нямат опция да се ъпгрейднат до бизнес ) е да си презавериш билетите за най- далечната възможна дата и при промяна на полет да избереш пълен рифанд.

За кога са билетите, или изобщо нямате такива , а само кредит , който изтича ?
 

 

преди 3 часа, oli_mali каза:

Дали пък ако оспориш транзакцията през банката няма да стане номера при положение, че не сте пътували, съответно услугата не е извършена?! Пробвай според мен, нищо не губиш.

Е нали са си замразили билетите някакси? Как да се извърши услугата ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, oli_mali каза:

Дали пък ако оспориш транзакцията през банката няма да стане номера при положение, че не сте пътували, съответно услугата не е извършена?! Пробвай според мен, нищо не губиш.

Не става, вече е минало доста време.

@neuromancer билетите ни бяха non refundable и са от Еделвайс и тяхната политика беше, че не връщат пари, но разрешават да замразиш билетите и да смениш датите и дестинацията. И ни искахме пак да летим с тях, но цените сега просто са невероятни. Но видях, че имат и икономична класа която е refundable. 
 

@stanislavppКомпанията е Еделвайс. Имаме 3000 франка кредит, с който трябва да направя резервация на  билети до края на юни, като пътуването трябва да е започнало до 28.02.2023. Тогава билетите ни бяха еконъми, най-евтината  тарифа и от Еделвайс даваха възможност, да ги замразиш и после да смениш дестинация и дати. Моята идея беше с парите да купя бизнес или еконъми( естествено и да доплатя),които са рефъндъбъл и после да ги сторнирам. 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Velyana каза:

Моята идея беше с парите да купя бизнес или еконъми( естествено и да доплатя),които са рефъндъбъл и после да ги сторнирам. 

Това май няма да стане , ваучер/кредит е различно от кеш и няма как да го преобразуваш при voluntary cancellation.

Единственият вариант според мен е да изчакаш да падне цената като я следиш ежедневно и да направиш резервация възможно най-далеч във времето като гледаш двата полета да ги избереш в дни, когато има по-голяма вероятност за анулация и преместване на полета за следващият ден ( вторник , сряда или 01.01 /25.12 о т.н) , или да се надяваш на значителна промяна часовете на полетите, която ще ти даде възможност за рифанд . 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.