Прескочи до съдържание

Прасчо Италианеца и Мейджър Пух


captain_oveur

Препоръчани мнения

Като им четох излиянията в темата за летищата, се хилих като смахнат :) И двамцата явно много са патили и много са набрали на наземното обслужване, дума да няма! Че и добре се изразяват!

 

:D

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

В интерес на истината съществени проблеми с "наземното обслужване" съм имал само на сухопътни граници, където някое шкембе на синекурна длъжност е решавало да придава важност на безполезната си професия

 

Просто съм втрещен колко много хора нямат елементарно себеуважение, запокитили са достойнството си в осма глуха и с потресаващо равнодушие се отказват от изконни свои права, в името на някаква имагинерна сигурност. Докато тези хора са мнозинство, летищата по света ще стават все по-гнусно и отблъскващо място. И не само летищата...  

 

:unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо странно се случи току-що: Пуснах мнение, което излезе цели 4 пъти. Редадктирах 2 от мненията, защото не знам как да ги изтрия. Рефреш. Останалите 2 мнения, в т.ч. и оригиналното, изчезнаха от само себе си. 

 

:wacko:  

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Нещо странно се случи току-що: Пуснах мнение, което излезе цели 4 пъти. Редадктирах 2 от мненията, защото не знам как да ги изтрия. Рефреш. Останалите 2 мнения, в т.ч. и оригиналното, изчезнаха от само себе си. 

 

:wacko:  

 

Може да е някакъв лаг, надявам се да не се повтори. Ако се случи пак гледай да запомниш какво точно си правил да видим дали може да се репликира :)

Връзка към мнение

Просто съм втрещен колко много хора нямат елементарно себеуважение, запокитили са достойнството си в осма глуха и с потресаващо равнодушие се отказват от изконни свои права, в името на някаква имагинерна сигурност.

Има толкова много и такива други неща, който ти бъркат в себеуважението и достойнството, че в сравнение с тях проверката за сигурност по летищата е като забавна детска игра, и поне е ясно защо се прави.

Аз пък се чудя точно обратното - колко хора се впечатляват от разни дребни и незначителни неща, а не виждат големите ... :rolleyes:

Но, както каза Но нейм - тук се появява опасност да нагазим в блатото на политиката, така че и аз мисля да спирам ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също мисля, че мерките за сигурност по летищата би трябвало да са последна грижа на едни широкоскроен човек. Да не говорим, че повечето от нас сигурно помнят времената на шенгенски и други визи, за времената на соца и изходните визи вече стана дума. Когато през 1992 г. ми се наложи за първи път да си вадя последователно английска, немска, френска, швейцарска и BeNeLux виза, при вида на стриктните погледи на служителите в немското посолство да не би случайно да настъпя жълтата линия, по тази логика трябваше да се откажа от самоуважение и да си остана гордо в страната...

Връзка към мнение

Има толкова много и такива други неща, който ти бъркат в себеуважението и достойнството, че в сравнение с тях проверката за сигурност по летищата е като забавна детска игра, и поне е ясно защо се прави.

Аз пък се чудя точно обратното - колко хора се впечатляват от разни дребни и незначителни неща, а не виждат големите ... :rolleyes:

Но, както каза Но нейм - тук се появява опасност да нагазим в блатото на политиката, така че и аз мисля да спирам ;)

 

Разбира се, че има и тази проверка за сигурност по летищата е едно от тях! На мен пък не ми е ясно защо се прави? Ще бъдете ли така любезени да ми обясните, ама без обичайните залитания по отвлечени понятия като "нашата сигурност"? Както казах в другата тема, ако някой е решил да те взривява, ще го направи и без да се възнася с теб на небесета. Защо точно летищата превърнаха в концлагери, където робите послушно да се мъкнат в поточна линия, да се събличат за проверка и да вдигат ръце пред устройства със съмнителна безопасност на действие?

 

Ще ме извинявате, ама да гледате с безразличие, докато ви тарашат като някой престъпник и ви се навират в личното пространство по най-безскрупулен начин, в никакъв случай не е проява на широкоскроеност, а си е чиста проба овчедушие! 

 

Примерът с визите е много удачен, защото е същата боза. Ще ходя аз да се моля като някой просяк на разни ботове зад гишета за изконното си право на свободно придвижване по майката Земя. Аре у лево!!!

 

Да, молил съм се. И да, сигурно всеки един от нас в определени ситуации е бил принуден, тъй да се каже, да си плюе на себеуважението. Разликата идва оттам, че едни откриват абсурдността в ситуацията и търсят начини да се борят срещу нея, докато другите си намират евтини приспивни оправдания като "нашата сигурност", "така трябва" и т.н.

 

Дреболия било... Нали знаете - струпани на едно място малки и незначителни неща образуват големите! 

 

Поздрави! И следващия път, когато на някой секюрити контрол се наложи да ви бръкнат в гащите за ваша сигурност, си припомнете някои от горните думи. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Причината да са по-сериозни мерките по летищата е проста - в самолет можеш да направиш много по-големи поразии с едно оръжие да речем, от колкото във влак. 

 

Има го и психологическия ефект - всяка самолетна катастрофа предизвиква глобален отзвук и интерес, жертвите по пътищата не трогват почти никой. Съответно терористите е нормално да таргетират повече самолетния превоз, съответно е нормално там мерките да са по-сериозни. 

 

Сега, отделен е въпроса дали не са ТВЪРДЕ сериозни, но това мисля е отделна тема. Мен процедурите са ми неприятни, ама да ме откаже самолетна проверка или лелка в консулство, която ме гледа на криво зад гишето от някоя набелязана дестинация - абсурд. Всеки сам си преценява до колко му се простира толеранса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това за "секюритито" както знаеш стана след събитията в щатите. Основният страх на регулиращите е може би не толкова единия самолет, а по скоро ако той вземе да служи като оръжие - завземат го и го насочват нанякъде - я сграда, я АЕЦ. А един самолет определено е по ефективен от влак или автомобил в това отношение.

Но пък този "страх" е удобна причина за тотално следене и намеса в личния живот наистина и то под предлог, че пазим общото щастие. Нещо като яйцето и кокошката - не е ясно кое от къде по първо :) Може би първо е нормалното право на човека да пътува и то следва да е в основата на нещата.

Има разни идеи как да има white list за често пътуващи, но пак стигаме до въпроса, аз като обикновен човек какво точно съм направил/ненаправил, че да бъда в този лист. Това за пилотите и техния проблем с рентгена може би е началото на някаква дискусия.

През миналия век дори пушенето по самолетите не е било проблем, даже си е било нормално. Днес дори електронната цигара на доста места е забранена. Различни времена и нрави :)

 

P.S. Аз докато си пиша умотворението и Георги го казал както си трябва.

(То заради това преди повече четях :)

Редактирано от cck
Връзка към мнение

То всяко нещо си има две страни. Моя приятелка е точно от секюритито на летището и преди време имаше сериозно порицание от началството затова, че се е държала "грубо" с пътничка. Въпросната жена, мисля англичанка беше, не е сметнала за необходима намесата на летищните органи за това, че детето и се вози на лентата и ще мине през ренгена. Има и друго - всяко началство решава дали ще се промени хода на работата или ще остане същия. Негативите обират служителите. Разбира се, че има такива които превишават правомощията си и ако решат, че не ги кефиш ще ти разкажат играта. В моята работа е същото положение - шефа решава, че ще има промени, аз довеждат до знанието на всички и какво - мене гледат лошо и ми мрънкат.

Връзка към мнение

 На мен пък не ми е ясно защо се прави? Ще бъдете ли така любезени да ми обясните, ама без обичайните залитания по отвлечени понятия като "нашата сигурност"?

Виждам Георги вече е обяснил, да не повтарям.

 

Дреболия било...

Както вече споменах, това че ще си оставя ключовете, запалката и мобилния в легенчето, за да минат през скенера, това ама 'ич не може да ме притесни или да ме накара да се чувствам неудобно. B)

да се събличат за проверка

досега не ми се е налагало да се събличам ... B)

следващия път, когато на някой секюрити контрол се наложи да ви бръкнат в гащите

досега никой от секюрити контрола не ми е бъркал в гащите ... B)

 

Не знам ..., може пък ти нещо да си много секси и затова да ти налитат и да бъркат :);)

 

Ще ме извинявате, ама да гледате с безразличие, докато ви тарашат ...

Хм :rolleyes: ..., ако гледаш страшно по-малко ли те тарашат :rolleyes:

 

То човек ако така се притеснява толкова за личното пространство, може да се притесни и че в съблекалнята на басейна непознати хора ще му видят пишката, че гинеколога при профилактичен преглед ще навлезе дълбоко в личното пространство на приятелката/жената му и пр. ;)

---

Явно всеки го усеща по различен начин.

За мен много по-дразнещо е когато някоя нискочела мутра си паркира джипа на тротоара така, че млада майка с количка трябва да слезе на улицата, където рискува друга нискочела мутра да я отнесе. Или когато някоя трета мутра си е наместила джипа на мястото за инвалиди пред супера, въпреки че има свободни места.

Тия неща ми опъват нервите повече, отколкото това, че ще си сложа часовника в легенчето за скенера, но ще знам, че намалява вероятността някоя поредна откачалка да реши, че иска да кара самолета и да го приземи не на летището, а в някой мол, например.

 

Но - разни хора, разни разбирания :) , нормално ... ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.