Прескочи до съдържание

С кола в Хърватия


Препоръчани мнения

Здравейте престои ми ексурзия през септември до Хърватия .Планът ми е с самолет до Загреб разглеждане два дни и наем на кола и оразглеждане на Хърватия за 7 или 8 дни и въпроса ми е мога ли да стигна до Дубровник през Босна и ,ако не как може .

Връзка към мнение
Преди 1 час, dracon1111 каза:

мога ли да стигна до Дубровник през Босна

Маршрутът от Загреб до Дубровник минава през Босна и Херцеговина.

 

Връзка към мнение

Сигурно рентал кар компаниите ще имат възражения за изваждането на колата извън Хърватия/ЕС обаче, това ще трябва да се провери.

Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Маршрутът от Загреб до Дубровник минава през Босна и Херцеговина.

 

там имаше някакъв ферибот от Плоче, който заобикаля тази отсечка

ама не знам какво е станало

Връзка към мнение

В Хърватия излизат доста солено магистралите. Преди няколко години отсечката Загреб- Сплит беше 30 е на посока.  От Сърбия до Загреб - 20 е. Сега вече може и повече да са. Май само в Португалия съм карал по- скъпо на км.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Capitan Morgan каза:

В Хърватия излизат доста солено магистралите. Преди няколко години отсечката Загреб- Сплит беше 30 е на посока.  

Актуалните цени на отсечките

При желание магистралите могат да се избегнат. При последното си пътуване направихме точно така. Магистралите са отегчителни и при наличие на време ги заместваме с шофиране по улиците на различни населени места и междуселищни пътища, което за нас е значително по-приятно от еднообразието на магистралата. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , chandni каза:

Актуалните цени на отсечките

При желание магистралите могат да се избегнат. При последното си пътуване направихме точно така. Магистралите са отегчителни и при наличие на време ги заместваме с шофиране по улиците на различни населени места и междуселищни пътища, което за нас е значително по-приятно от еднообразието на магистралата. 

Вероятно е така. В моят случай трябваше да стигна директно в Сплит (нощувка в Задар) и магистралата ми беше най- бързият вариант. Ставаше и през Босна, на там с тея завои не е за предпочитане каране през ноща.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Тази година хърватите официално са отворили Пелешкия мост (Pelješki most), чрез който се заобикаля влизането в БиХ. За хора, които наемат кола в Хърватия, това улеснява пътуването от север към Дубровник. Към момента няма тол такса за преминаването му.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Смятаме да пътуваме до Хърватска през пролетната ваканция с кола. Планът ни е :

Ден 1 пътуваме през нощта до Загреб, където да поспим няколко часа, след това да го разгледаме без да задълбаваме и да продължим към плитвишките езера.

ДЕн 2 Нощувка в ПЛитвице и на следващия ден да направим някой от маршрутите по водопадите. Вечерта да пътуваме към Задар.

ДЕн3 разглеждаме и късния следобед пътуваме към Риека.

Ден 4 разглеждаме Риека и се отправяме към Любляна Словения.

 

Според вас това осъществимо ли е или ще трябва да увеличим престоя в ПЛитвице?

 

 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.