Прескочи до съдържание

Помощ за избор на дестинация - срам, не срам, ще попитам


Венелин

Препоръчани мнения

Неудобен магелански въпрос, но за 2-3 седмици през август (да, този август) искаме да отидем със семейството ми някъде из ЮИ Азия, но по възможност без много дълги проливни валежи. Цената на полета сме я преглътнали, очевидно ще е висока.
Родители с 2,5-годишен палавник и баба му. ЮИ Азия ни влече, защото сме били вече и за да може поне останалите разходи да ги преживеем. Обмисляме Бали (където сме били преди детето), тайландски острови или Палаван, или пък други подобни предложения. Искаме да ходим на шнорхелинг със съпругата ми, но да оставяме сина ни и баба му на плаж (за предпочитане пред басейн). Нямаме проблем да наемем кола и да се движим насам натам на по-къси разстояния, дори повечето от дните.

Май най-точно ще го опиша със следното изречение - бихме повторили Малдивите, но в момента не е правилният сезон. Иска ми се от София да успеем да стигнем с 3 полета или 2 и ферибот.

За тайландските острови ни спира това, че някои са прекалено Пукет, други са все пак доста сложни за стигане. Може би не съм открил правилния остров.

За Палаван, ако разбирам правилно, красивите острови, подводната пещера, летището и т.н. изискват немалко транспорт, независимо къде спиш.

За Бали преди години сякаш също ставаха доста бавно нещата. Там пък минусът е, че Убуд е прекрасен за престой, хапване, вечерни представления на театъра им, маймуни и т.н., но пък изисква завоести пътувания за навсякъде. 
Иначе плюсовете са ясни навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Венелин каза:

Неудобен магелански въпрос, но за 2-3 седмици през август (да, този август) искаме да отидем със семейството ми някъде из ЮИ Азия, но по възможност без много дълги проливни валежи. Цената на полета сме я преглътнали, очевидно ще е висока.
Родители с 2,5-годишен палавник и баба му. ЮИ Азия ни влече, защото сме били вече и за да може поне останалите разходи да ги преживеем. Обмисляме Бали (където сме били преди детето), тайландски острови или Палаван, или пък други подобни предложения. Искаме да ходим на шнорхелинг със съпругата ми, но да оставяме сина ни и баба му на плаж (за предпочитане пред басейн). Нямаме проблем да наемем кола и да се движим насам натам на по-къси разстояния, дори повечето от дните.

Май най-точно ще го опиша със следното изречение - бихме повторили Малдивите, но в момента не е правилният сезон. Иска ми се от София да успеем да стигнем с 3 полета или 2 и ферибот.

За тайландските острови ни спира това, че някои са прекалено Пукет, други са все пак доста сложни за стигане. Може би не съм открил правилния остров.

За Палаван, ако разбирам правилно, красивите острови, подводната пещера, летището и т.н. изискват немалко транспорт, независимо къде спиш.

За Бали преди години сякаш също ставаха доста бавно нещата. Там пък минусът е, че Убуд е прекрасен за престой, хапване, вечерни представления на театъра им, маймуни и т.н., но пък изисква завоести пътувания за навсякъде. 
Иначе плюсовете са ясни навсякъде.

В Тайланд бях на о.Чанг - Koh Chang, през 2016 г. Логистично не мога да помогна, бях с група. Стига се за два- три часа с ферибот. Спокоен, добре устроен, чудесен тих плаж, добри и разнообразни места за настаняване, пазаруване и хранене.

 

Най-добре е да наемете мотопеди за придвижване. Наблизо има място за разходка със слоници - мъжките екземпляри не позволяват, но не бих го направила, като знам как ги измъчват.

 

 

 

 .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изборът всъщност изглежда  лесен , защото опциите са сведени до абсолюният минимум, тоест до само една - Бали . 
 

Бали е единственото място в ЮИ Азия , което през август е с нормални температури и не вали . 

 

П.п с малко дете ще е грешка да се отиде на място със супер висока влажност и константни +35 градус за две - три седмици. 


 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние на Филипините доста харесахме района около Себу - например остров Бохол и хотел на плаж. 

В Тайланд може да летиш Банкок - Ко Самуи. И да избереш после Ко Панган или Ко Тао и пак хотел на плажа. С бързи лодки трябва да е около 1-2 часа. Ко Ланта също се препоръчва и ми допада визуално, но там не сме били и не гарантирам.

Бали...северната част на острова имаше поносим шнорхелинг от брега, даже и проект със засадени корали покрай хотела ни, но с черен пясък, чуден басейн и планински гледки в далечината. 

Катарците имаха доста предложения за полети до малайзийско Борнео. Ако измислиш как да се доберете до Мабул например, шнорхелингът ще си струва, но хотели с басейн може да няма. Може би може да намериш подходящо място за вас, ако се разровиш. И да избегнеш повторение на Бали. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, Венелин каза:

Неудобен магелански въпрос, но за 2-3 седмици през август (да, този август) искаме да отидем със семейството ми някъде из ЮИ Азия, но по възможност без много дълги проливни валежи. Цената на полета сме я преглътнали, очевидно ще е висока.
Родители с 2,5-годишен палавник и баба му. ЮИ Азия ни влече, защото сме били вече и за да може поне останалите разходи да ги преживеем. Обмисляме Бали (където сме били преди детето), тайландски острови или Палаван, или пък други подобни предложения. Искаме да ходим на шнорхелинг със съпругата ми, но да оставяме сина ни и баба му на плаж (за предпочитане пред басейн). Нямаме проблем да наемем кола и да се движим насам натам на по-къси разстояния, дори повечето от дните.

Май най-точно ще го опиша със следното изречение - бихме повторили Малдивите, но в момента не е правилният сезон. Иска ми се от София да успеем да стигнем с 3 полета или 2 и ферибот.

За тайландските острови ни спира това, че някои са прекалено Пукет, други са все пак доста сложни за стигане. Може би не съм открил правилния остров.

За Палаван, ако разбирам правилно, красивите острови, подводната пещера, летището и т.н. изискват немалко транспорт, независимо къде спиш.

За Бали преди години сякаш също ставаха доста бавно нещата. Там пък минусът е, че Убуд е прекрасен за престой, хапване, вечерни представления на театъра им, маймуни и т.н., но пък изисква завоести пътувания за навсякъде. 
Иначе плюсовете са ясни навсякъде.

Не се притеснявай за дъждове на Малдиви. Бях през август.

Преваля съвсем за кратко 2-3 пъти. Даже е добре, че се случваше за по15-20 мин. Само веднъж имаше буря, която изискваше да си в затворено помещение. Също много бързо премина.

Имат някаква система за огласяване. Моят Самсунг започна да вие на умряло, вероятно за да предупреди за предстоящата буря. Бях по това време на Маафуши.

Ако можеш да си го позволиш, вземи си ризорт и ще получиш и почивка, и активности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О-ви Андаман и Никобар? Стига да не пробвате слизане на северния Сентинелски о-в 🙂 До Порт Блеър има полети от Колката; за Делхи не съм убеден.

Друг вариант, щом са ви харесали Малдивите, са о-вите Лакшадуийп (бивши Лакадиви) - де факто пак Малдиви, но територия на Индия.

Връзка към мнение

Виждам, че изрично си написал ЮИ Азия, но аз все пак не мога да се въздържа.

Доминиканската репуплика. Tui.nl   за под или около 1000 евро на човек - всичко вътре. Полети от/до Амстердам, трансфер до/от хотела. 4 или 5* хотел  (all-inclusive). Аниматори за детето. Меренге за майката и таткото (може и за бабата). 

На отиване полета на air.bg е удобен. Кацате в 9:00 в Амстердам и по обед летите за Пунта Кана. На връщане - преспивате една нощ в Амстердам, ако не намерите нещо привечер за прибиране в София.

 

Преди 1 седмица се върнахме с жена ми. И двамата сме на мнение, че е съпоставимо с Малдивите, ако се пренебрегне качеството на шнорхелинга, но пък затова е 2-3-4 пъти по-евтино.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

Виждам, че изрично си написал ЮИ Азия, но аз все пак не мога да се въздържа.

Доминиканската репуплика. Tui.nl   за под или около 1000 евро на човек - всичко вътре. Полети от/до Амстердам, трансфер до/от хотела. 4 или 5* хотел  (all-inclusive). Аниматори за детето. Меренге за майката и таткото (може и за бабата). 

На отиване полета на air.bg е удобен. Кацате в 9:00 в Амстердам и по обед летите за Пунта Кана. На връщане - преспивате една нощ в Амстердам, ако не намерите нещо привечер за прибиране в София.

 

Преди 1 седмица се върнахме с жена ми. И двамата сме на мнение, че е съпоставимо с Малдивите, ако се пренебрегне качеството на шнорхелинга, но пък затова е 2-3-4 пъти по-евтино.

Това всичко звучи супер, но не е ли юли-август-септември сезонът на ураганите на Карибите?!

Връзка към мнение

И аз смятам , че  Бали е истински сигурен вариант в този период на годината.

Само вие си познавате детето и бабата , предполагам тяхното поведение също е от  значение при избор на по-трудно достъпни ( с повече прекачвания) дестинации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Темата, въпреки конкретният си въпрос пое в традиционното си русло във форума … Още малко спам и от мен тогава :

 

За наше съжаление , България е доста по-близо до ДР като условия и “бит” , отколкото ДР е близо до Малдиви. Циганията , мизерията и овчедушието са доста близки или същите , които виждате ежедневно в България . Единственото общо между Малдиви и ДР е , че по някаква (необяснима за мен) причина в българската народопсихология се намират на своеобразен пиедестал. Нека да не се заблуждаваме , главната причина  туристи да ходят в ДР е тази , която Венчо е споменал по горе и същата поради която Слънчев Бряг е популярен сред англичаните… Това, че разни  БГ инфлуенсърки и певачици с отрицателно или минимално айкю се снимат из палмите и ризортите по Малдиви и ДР , съвсем не ги прави съпоставими 😉

 

 

@Венелин от кое летище ще излетите в Европа ? Зная, че (май) живееше в Милано , но имам смътен спомен, че се премести някъде на изток ? 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

На Малдиви как да се сблъскаш с простотия и цигания ,като си изолиран на някакъв атол 200х500 метра (или дори по-малко) , а никой сам не се признава за прост.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Всички източни острови на Малайзия са прекрасни  през август - особено Тиоман, Индонезия -Бинган, Бали,Северен Сулавеси. От Тайланд-правилно са те насочили към Чанг- малко по-малко вали и Самуи. От Шри Ланка-източното крайбрежие е супер, но за Никобарските оттрови-нали не искаш 20 дни дъжд? Не е ок и за Филипини. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Темата, въпреки конкретният си въпрос пое в традиционното си русло във форума … Още малко спам и от мен тогава :

 

За наше съжаление , България е доста по-близо до ДР като условия и “бит” , отколкото ДР е близо до Малдиви. Циганията , мизерията и овчедушието са доста близки или същите , които виждате ежедневно в България . Единственото общо между Малдиви и ДР е , че по някаква (необяснима за мен) причина в българската народопсихология се намират на своеобразен пиедестал. Нека да не се заблуждаваме , главната причина  туристи да ходят в ДР е тази , която Венчо е споменал по горе и същата поради която Слънчев Бряг е популярен сред англичаните… Това, че разни  БГ инфлуенсърки и певачици с отрицателно или минимално айкю се снимат из палмите и ризортите по Малдиви и ДР , съвсем не ги прави съпоставими 😉

 

 

@Венелин от кое летище ще излетите в Европа ? Зная, че (май) живееше в Милано , но имам смътен спомен, че се премести някъде на изток ? 

Доста бих поспорил, но ще разводня съвсем темата на @Венелин, за което му се извинявам.

Единственото, което ще си позволя е да кажа, че от ризорта сме излезли 2 пъти за по 2 часа (да ядем омари и да купя пури на приятел) т.е. за нас ризорта беше някой остров от Малдивите (само дето беше по-голям). С тази разлика, че целия персонал не беше от посърнали пакистано-индийци, а от вечно засмени, уважителни, дружелюбни и тананикащи и танцуващи меренге (когато нямат работа) местни.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, ven62 каза:

Доста бих поспорил, но ще разводня съвсем темата на @Венелин, за което му се извинявам.

Единственото, което ще си позволя е да кажа, че от ризорта сме излезли 2 пъти за по 2 часа (да ядем омари и да купя пури на приятел) т.е. за нас ризорта беше някой остров от Малдивите (само дето беше по-голям). С тази разлика, че целия персонал не беше от посърнали пакистано-индийци, а от вечно засмени, уважителни, дружелюбни и тананикащи и танцуващи меренге (когато нямат работа) местни.

Вен, би ли разказал малко повече за това пътуване - варианти за екскурзии и излизане от хотела, разходки, някоя снимчица?

Може и в друга тема 🙂 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за съветите на всички! Бали ще е, в комбинация със Сингапур за малко разнообразие. Наистина липсата на валежи е ключова, пък и има разнообразие в самия остров.
И за съжаление, тоя път ще сме в по-разширен състав и няма как да се возим постоянно на мотопеди 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За избор на дестинация, удобно ли ще бъде, организаторите на форума да пуснат, при желание, нещо като анкета: Примерно да се изредят големите и световни дестинации, като Сейшели, Мавриций, Бали и т.н.т, и да се гласува, само от посетилите тези ширини магеланци, така че да е видно коя дестинация е най-харесвана и обратно. Може дори да се раздели анкетата, дестинации на изток или на запад (Тихи океан или Атлантически океан). Колко хубаво ще бъде да има такава анкета-тема. Благодаря! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.