Прескочи до съдържание

Равена, Сан Марино и Умбрия


hrina

Препоръчани мнения

Здравейте, купихме си самолетни билети до Болоня, през средата на отковали, за една седмица.

Основната идея е да посетим Равена, Сан Марино Перуджа и Асизи. Ще сме с рента кар.
Моля да помогнете да направа план! Колко време да отделя за всеки от тези градове? Покрай тях, какво още да включа /в Умбрия има много красиви градчета, но не зная кои да избера/.
Нощувките - най вероятно ще спим на две места - едното около Римини /може и някое по малко градче/ и другото някъде в Умбрия /но къде?/.
Иска ми се освен градчета, катедрали и площади да се разходим и малко из природата, нещо като Пътеката на боговете над Позитано. Четох за водопадът Cascata delle Marmore, но мненията са противоречиви .
Връзка към мнение

аз лично не бих правил твърда програма, с колата напред и ако ти хареса, оставаш, ако не - продължаваш... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, hrina каза:

Здравейте, купихме си самолетни билети до Болоня, през средата на отковали, за една седмица.

Основната идея е да посетим Равена, Сан Марино Перуджа и Асизи. Ще сме с рента кар.

Декември месец направихме една бърза, но интензивна тридневна разходка с рентакар от Болоня със следния амбициозен план, който изпълнихме около 80%  - 
Равена, Червия , Чезантика, Сантарканджело ди Романя, Римини >>>

Сан Марино, Сан Лео, Верукио >>>
Бертинаро, Форли, Бризигела, Доца 

А по принцип при пътувания в Италия (най-вече като сме с кола) си набелязвам хубави градчета/селца от:
 

image.png.5c84155e19343d98b5bcdf5005fab049.png

и 


image.png.15dcc764fc267fddb5fd305f78cd5280.png

 

(Картинките са хипервръзки)
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди години направихме една седмица в Умбрия (края на Юни). Спяхме в едно палацо в Спело и от там всеки ден пътувахме в различни посоки  Перуджа,  Сполето, Асизи,Орвието, Тоди и много други малки селца. Фантастична област, за ценители на архитектура, изкуство, хубава храна и вина. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за отговорите! Бяха ми много полезни!

Все още се колебая къде да спим в Умбрия. Нещо да препоръчате - градче с атмосфера или самото настаняване да е по-интересно - замък или къща с красива градина ...

Огледах се за спане около езерото Тразимено, но ми се струва, че там не е нищо особено - нито за разходки, нито за спане.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.