Прескочи до съдържание

Самостоятелен трансфер в Рим Фиумичино KLM - WizzAir


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имаме полет от Лима през Амстердам до Рим, който по разписание каца в 19:10 на Фиумичино. В 21:35 има полет на Wizz до София. Мислите ли, че ще успеем да го хванем с изчакване на багаж и самия трансфер по гейтовете и дали ще трябва отново да преминем през чекин? Мерси много за съвета!

 

Връзка към мнение

Ако полетът от Амстердам кацне навреме няма причина да не успеете.

Да , трябва отново да чекирате багаж за полета с Wizz и да минете през проверките за сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

проверих, че KLM и Wizz са на Т1, което е добре. Но не знам дали с чакането на багажа, чекирането и проверките това време ще е достатъчно и колко голям е риска.

Връзка към мнение

Ако всичко е по график времето трябва да е достатъчно.Примерно най-късно до  20.00 вече ще сте си взели багажа и пак имате достатъчно време да стигнете до чек-ин и да минете през секюрити.

Много вероятно е и полета на Wizz да закъснее с поне няколко минутки,което в случая улеснява нещата.

 

А имате ли друг вариант, защото ако не съвсем няма смисъл да се чудите отсега ? 

Връзка към мнение

Имайте само предвид, че Уиз преместиха полетите от София до Рим от Фиумичино на Чампино за целия летен сезон, т.е. до края на октомври. 
В момента от 30.10 нататък са заложени отново до Фиумичино, предполагам, че полетът ви е след тази дата.

Въпреки това, имайте едно на ум, че може без особено предупреждение да си останат на Чампино и за зимата. 

Връзка към мнение

Чак толкова сигурно не може да се каже.

Трябва да минете паспортен контрол, да си вземете багажа, да го чекирате в Уиз, после пак паспортен контрол. Ако няма засечки по трасето ще минете, но е напълно възможно полетът да закъснее. Аз лично бих взел по-късен полет (следващия ден, ако трябва). По-малко от 3 часа си е риск, независимо от летището (пак повтарям, лично мнение, а аз съм изпускал полети и може би гледам различно на нещата).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Lilia13 каза:

Здравейте,

 

Имаме полет от Лима през Амстердам до Рим, който по разписание каца в 19:10 на Фиумичино. В 21:35 има полет на Wizz до София. Мислите ли, че ще успеем да го хванем с изчакване на багаж и самия трансфер по гейтовете и дали ще трябва отново да преминем през чекин? Мерси много за съвета!

 

Имайте предвид, че на летището в Амстердам от месеци е пълна лудница.

Закъсненията и канцелиранията вече са нещо обичайно.

Аз на по-големи опашки през живота си не съм се редил.

А през главата ми са минали не какви да е опашки - тези пред мавзолея на Ленин, показните магазини през социализма, Лукановата зима и т.н. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Суебктивния фактор никой не може да го предвиди. Аз поне се надявам ,че с началото на учебната година и края на отпуските хаосът по летищата ще  приключи до броени седмици.

В момента наистина е лудница.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би е добре просто да изчакам още малко преди да купя билетите. Връщането е на 2ри декември така че има време. Да видя дали ще утихне лудницата по летищата и дали ще се овладеят тези закъснения...

Връзка към мнение

О , до 2ри декември Wizz могат няколко пъти да сменят часа на полета.Не е необичайно и KLM да направят някоя промяна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.