Прескочи до съдържание

От Кьолн до Дюселдорф въпроси


Silviya.B

Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици! Първо, моля да простите невежество ми, но се обръщам към вас за помощ.

Мъжът ми иска да купува някакви неща от Дюселдорф за мотора, а аз искам да си направя бюджетна екскурзия до там 🙂 Гледам билетите до Кьолн, харесах някои. Но се нуждая от помощ за организиране на придвижване от Кьолн летище до Дюселдорф. Има ли директни автобуси или друг транспорт? Къде да търся? Къде бихте ми препоръчали да нощуваме в района на по-тънки пари? Ще бъдем два дни там.  И двамата не сме били в Германия и не знам защо, но за пръв път ми е сложно и объркано.

 

Благодаря на всички, които ще ни помогнат да не се чувстваме като "изпаднали българи".

Връзка към мнение
преди 56 минути , Silviya.B каза:

Здравейте, пътешественици! Първо, моля да простите невежество ми, но се обръщам към вас за помощ.

Мъжът ми иска да купува някакви неща от Дюселдорф за мотора, а аз искам да си направя бюджетна екскурзия до там 🙂 Гледам билетите до Кьолн, харесах някои. Но се нуждая от помощ за организиране на придвижване от Кьолн летище до Дюселдорф. Има ли директни автобуси или друг транспорт? Къде да търся? Къде бихте ми препоръчали да нощуваме в района на по-тънки пари? Ще бъдем два дни там.  И двамата не сме били в Германия и не знам защо, но за пръв път ми е сложно и объркано.

 

Благодаря на всички, които ще ни помогнат да не се чувстваме като "изпаднали българи".

Най-евтиният вариант е да пътувате с влакове с билета от 9€, който е валиден за цяла Германия до 31 август. От летище Кьолн-Бон се качвате на S19 до централна гара Кьолн и там се прехвърляте на влак до Дюселдорф.
 Инфо  за 9€ билета.


Ако пътувате след 31 август може би най-евтин вариант ще бъде от летището да вземете S19 до централна гара в Кьолн и от там с Фликсбус до Дюселдорф - почти всеки ден имат билети от по 3 до 5€ с фликс-трейн.
Например  за дата 15 септември - за момента всички билети са по 3€, защото до тогава има повече от месец, като наближи датата цената може да се вдигне.
Когато сте на гарата в Кьолн можете да си оставите багажа там и да се разходите за 2-3-4 часа из града и после да продължите към Дюселдорф. Двата града са на разстояние 20-30 минути един от друг. Прочутата  катедрала в Кьолн е точно пред гарата и наистина си струва да бъде разгледана.

Нощувки "на по-тънки пари" зависи от вашето разбиране за "тънки". По принцип най-евтини са нощувките в хостел, ако не ви пречи да спите с още някой в една стая. Но по някога излизат и хотели с цени почти като в хостел, ще трябва да поровите, за да си резервирате добри нощувки. Моят съвет е преди да резервирате да четете внимателно отзивите за мястото за настаняване, особено от последната година. Също и цялата оферта, с най-ситните буквички.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за обяснението. Под тънки имам предвид нещо около 100 лв нощувката. Хостел със споделяне на стая не бих взела никога. Гледах в Airbnb нощувки. Може нещо от там. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Silviya.B каза:

Здравейте, пътешественици! Първо, моля да простите невежество ми, но се обръщам към вас за помощ.

Мъжът ми иска да купува някакви неща от Дюселдорф за мотора, а аз искам да си направя бюджетна екскурзия до там 🙂 Гледам билетите до Кьолн, харесах някои. Но се нуждая от помощ за организиране на придвижване от Кьолн летище до Дюселдорф. Има ли директни автобуси или друг транспорт? Къде да търся? Къде бихте ми препоръчали да нощуваме в района на по-тънки пари? Ще бъдем два дни там.  И двамата не сме били в Германия и не знам защо, но за пръв път ми е сложно и объркано.

 

Благодаря на всички, които ще ни помогнат да не се чувстваме като "изпаднали българи".

Нощувка в Ratingen ще ви излезе по-евтино. Градчето е от другата страна на летище Дюселдорф и се обхожда за час, заедно с замъците в края му. Имат чудесни хотелчета, сигурно и квартири, отделно кафенета и магазини. Може и там да намерите търсените неща.

От там с трамвая се стига и до центъра на Дюследорф за 30 минути, а и градски автобус има. Сядате си удобно и си е като sightseeing, докато стигнете🙂 

От Кьолн до Дюселдорф и/или Ратинген ползвам влака - 25-30 минути. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.