Прескочи до съдържание

Румъния - багаж и самолет или кола


Препоръчани мнения

Моля ви се не ми се смейте от въпросите, историята е пълна с мъка по цялата верига на доставки 🙂 Искаме да си стегнем шкаф от ИКЕА, всичките джаджи ги има в България освен едни евтини, но съществени метални неща. Няма ги от месеци. Не зареждат. Започнахме да търсим от други Икеи. За съжаление в Солун няма, но има в Букурещ. Чудесно.

 

Пътят София-Букурещ с кола и дете ще ни е по два дни в посока с нощувка помежду им. (Толкова път с кола у нас всички ни нервира). Затова реших, че полет до Букурещ ще ни дойде точно - летим, пълним куфара със стоката, разхождаме се още два-три дни и се прибираме отпочинали. Частите ще се съберат в 20 кг куфар, но са метални и са много на брой (разбирайте дузини). И започнах да се чудя...

 

Ако избера полет:
- Възможно ли е като минава този куфар на скенерите, да писне автоматично за много метал вътре, да ми приберат куфара с лелеяните джажди за рафтчето и повече никога да не го видя?
- Възможно ли е тук на митницата на летището да ме подпукат, че внасям всички тези пръчки на ИКеа с цел търговия и да се налага да плащам някакви такси? (ЕС, ок, но за Гърция и за пренасяне на мебели съм чувала, че на хората им правят проблеми)

 

Ако надделее да се пътува с кола:
- Да караме по царския път през Русе или да изберем някакви алтернативни КППта с Румъния?
- Гледах на Никопол - Турну Магурели да минем, това ми изглежда като да е актуално разписание, такова ли е? http://www.brp.bg/services.html
Т.е. има само в 8 и в 20ч ферибот, а за другите само, ако имало желаещи?  А има ли такива август-септември?

Някой знае ли колко струва ферибота в посока за лека кола и за пътник?

 

Благодаря! ❤️

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Доколкото виждам има Икея и в Тимишоара. Може да провериш дали там има въпросните джаджи и да си направите разходка до там с кола през Видин на Дунав мост 2. 

Не знам логистично дали ви е о.к. обаче, това ми предложение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

начи, аз не мисля, че ще имате някакви явни проблеми с метални части в куфара, които не са забранени по някакъв параграф

евентуално може да го разгледат на скенер или по-инвазивно, но ако някой не реши, че му трябват (надали, това не са парфюми или дрехи Армани примерно...), ще си ги получите

 

пренасял съм всякакви глупости от рода на принтер, трансформатор, брашно от маниока и мляно кафе в насипен вид (не пакетирани от производител)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътувайте със самолет, напълнете денка с частите, пускайте го по Спиди от Букурещ😁 и маайте гащи спокойно. Само цените на спедитора не знам, но мисля, че няма да излезне повече от платен багаж.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Йосиф Милчов на сайта показва, че в момента само на едно място ги има - на Palladium в Букурещ

@neuromancer добре звучи, те не са някакви скъпи, просто ще са да кажем към 40тина метални комплекта...

 

Аз дори бях казала днес на половинката ми, е го къде е, мятаме ги в по една раница на полета, 5 кила в твоята, 5 кила в моята, 5 при детето, тъкмо няма да се изкушаваме да купуваме и други боклуци, но тази идея хич не му хареса... 🙃

преди 5 минути , Аzia каза:

Пътувайте със самолет, напълнете денка с частите, пускайте го по Спиди от Букурещ😁 и маайте гащи спокойно. Само цените на спедитора не знам, но мисля, че няма да излезне повече от платен багаж.

Хммм, за Спийди не се бях сетила! Хитро е това!

Благодаря, сега ще видя вариантите! 

Връзка към мнение

Спиди е прекрасна идея. Даже може да не ходите, а да си намериш познат в Румъния и да ги поръчаш джаджите до тях. Но ако искаш да отидете и да си почивате, тогава има много добри отзиви за това място: 

https://therme.ro/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Спиди е прекрасна идея. Даже може да не ходите, а да си намериш познат в Румъния и да ги поръчаш джаджите до тях. Но ако искаш да отидете и да си почивате, тогава има много добри отзиви за това място: 

https://therme.ro/

Добре изглежда мястото 🙂 Май ще са Спийди, утре ще им звънна да разпитам

 

преди 2 часа, ivan69 каза:

Аз ще пътувам от 18 до 21 август, до Букурещ с кола,ако не успееш да оправиш логистиката пиши на лични.

Много благодаря!! Мисля, че ще се справя, само да говоря със Спийдитата утре и да видим графика за пътуването.

 

Нещо ни стегна шапката и ще палим за Гърция, а мебелите пак ще чакат. Не е за пътуване в Румъния, но по принцип да знаете, че Икеа имат мейл на арменския поп, който днес открих. Значи може да си поръчаш нещо и да ти го доставят само, ако в твоята държава няма магазин на ИКЕА, иначе те пращат на него, но ако там го няма, попа се намесва и може да ти го доставят. Аз днес се нервирах на цялата им организация "онлайн няма, ама до магазин за 2 бройки на едно място, 9 в друго, 36 бр в Атина, само доставка до адрес в Унгария" и писах да им нахраня попа. Сега седя и се чудя, ако се навият да ги доставят до БГ каква цена ще ми дадат - тези пръчки в България са 8 лева, Словакия са по 6 евро, в Румъния са по 35 леи, което идва към 7+ евро 🤑 

 

Много късни полетите на Ryan до OTP, в 23-24ч да влачим малкото по трансфери от/до летище, ще ни разкаже играта и заради това умувам как да го направим. От друга страна днес бяха към 12 евро в посока - 2-3 пръчки, какво му плащам...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.