Прескочи до съдържание

На гости на трансилванските мечки


Препоръчани мнения

Имайте едно наум за пътя до Пелеш а и после  до Брашов. Особенно събота и неделя е адски задръстен.
Както разбах от хазяина в Брашов от Букурещ се стига по-бързо до Банско от колкото до Синая през зимата, но и лятото е доста натоварен път. А пътя си е планински с много завои

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@Lindt, осъществихте ли пътуването в Румъния? Извинявам се, че нахалствам и спамя, но ще се радвам да чуя дали сте доволни, защото се опитвам да наглася една програма за района 🙂.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Kristian Desev каза:

@Lindt, осъществихте ли пътуването в Румъния? Извинявам се, че нахалствам и спамя, но ще се радвам да чуя дали сте доволни, защото се опитвам да наглася една програма за района 🙂.  

Да, осъществихме го, не видя ли снимки на мечки из темите? Много сме доволни, защото срещнахме 7 различни мечки в Трансфагарашан и 1 при укритието 🙂

Кажи какви въпроси имаш, ще се опитам да помогна.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

защото срещнахме 7 различни мечки в Трансфагарашан

 

Те всъщност са 2, които циркулират нагоре-надолу, за да си мислят хората, че са повече.

  • Смея се 7
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Да, осъществихме го, не видя ли снимки на мечки из темите? Много сме доволни, защото срещнахме 7 различни мечки в Трансфагарашан и 1 при укритието 🙂

Кажи какви въпроси имаш, ще се опитам да помогна.

 

Много се радвам за мечките! Видях снимките, много ми харесаха. 

2 въпроса: 

- ходихте ли до солната мина в Турда и хареса ли ви? Оглеждам Западна Трансилвания и по-конкретно Хунедоара с Корвин, Сибиу и Клуж-Напока, и се чудя дали мината си заслужава. 

- как е времето в Трансфагарашан през септември, студено ли е и още ли е зелено като през лятото, или преобладават есенните цветове? 

Най-много ме вълнува Турда, за да знам дали да я отрежа 🙂

Връзка към мнение
В момента, Zaro каза:

 

Те всъщност са 2, които циркулират нагоре-надолу, за д аси мислят хората, че са повече.

Е, не е лоша теория, но ние си ги различаваме :girl_wacko:

Майката с трите мечета имаше предавател, един невръстен самец имаше бяла ивица козина на врата, първата мечка беше много лъскава и грациозна, а последната след язовира безстрашно обикаляше около колите, очаквайки храна. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Kristian Desev каза:

Много се радвам за мечките! Видях снимките, много ми харесаха. 

2 въпроса: 

- ходихте ли до солната мина в Турда и хареса ли ви? Оглеждам Западна Трансилвания и по-конкретно Хунедоара с Корвин, Сибиу и Клуж-Напока, и се чудя дали мината си заслужава. 

- как е времето в Трансфагарашан през септември, студено ли е и още ли е зелено като през лятото, или преобладават есенните цветове? 

Най-много ме вълнува Турда, за да знам дали да я отрежа 🙂

Съжалявам, мините останаха за друг път, не мога да те посъветвам. Аз бих посетила Турда, но в делничен ден, за да съм сигурна, че няма да е претъпкано.

 

Времето ни беше ужасно и почти нямаше значение, че има дете с нас, защото така или иначе не ставаше за разходки. Зелено е, но по-скоро преобладават мъглите, а не сезонните цветове :biggrin:

 

Понеже си ми приятелче и много ми помагаш, ще ти копирам част от дневника си за деня: 

 

"Гледките силно напомняха някои от маршрутите ни в Норвегия и определено намирам района за привлекателен. Точно на върха, където е красивото езеро Бъля, а надолу се виждат серпентините, мъглата ни настигна и заобгради. Утешихме се доста лесно с изпечения пред нас козунак и дочутите предупредителни крясъци на мармоти. Румъния от няколко години внимателно възстановява този вид в района, но не очаквах, че ще се срещнем, особено в началото на септември. "

 

_9051007.jpg.3e0bcad6914146f2c1a2754f79b054b2.jpg

 

_9051036.jpg.9b0e56e3cafcedcd817930f10ecb580b.jpg

 

_9051058.jpg.3c3a2f8aa455d63a4895a54d1a508ddd.jpg

 

_9051061.jpg.b68e84266286d0df0695e832c656959f.jpg

 

_9051082.jpg.171b3961097a4a3119577b58eb78ea9d.jpg

 

_9051108.jpg.e346a456f6a205ec7ed74020d8b38037.jpg

 

_9051271.jpg.87beb876e80df32aab794b5c0e3cedfe.jpg

  • Харесвам 19
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Съжалявам, мините останаха за друг път, не мога да те посъветвам. Аз бих посетила Турда, но в делничен ден, за да съм сигурна, че няма да е претъпкано.

 

Времето ни беше ужасно и почти нямаше значение, че има дете с нас, защото така или иначе не ставаше за разходки. Зелено е, но по-скоро преобладават мъглите, а не сезонните цветове :biggrin:

 

Понеже си ми приятелче и много ми помагаш, ще ти копирам част от дневника си за деня: 

 

"Гледките силно напомняха някои от маршрутите ни в Норвегия и определено намирам района за красив. Точно на върха, където е красивото езеро Бъля, а надолу се виждат серпентините, мъглата ни настигна и заобгради. Утешихме се доста лесно с изпечения пред нас козунак и дочутите предупредителни крясъци на мармоти. Румъния от няколко години внимателно възстановява този вид в района, но не очаквах, че ще се срещнем, особено в началото на септември. "

 

_9051007.jpg.3e0bcad6914146f2c1a2754f79b054b2.jpg

 

_9051036.jpg.9b0e56e3cafcedcd817930f10ecb580b.jpg

 

_9051058.jpg.3c3a2f8aa455d63a4895a54d1a508ddd.jpg

 

_9051061.jpg.b68e84266286d0df0695e832c656959f.jpg

 

_9051082.jpg.171b3961097a4a3119577b58eb78ea9d.jpg

 

_9051108.jpg.e346a456f6a205ec7ed74020d8b38037.jpg

 

_9051271.jpg.87beb876e80df32aab794b5c0e3cedfe.jpg

Толкова е красиво, снимките ми напълниха душата! Много, много благодаря, с нетърпение ще очаквам дневника 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Untitled.jpg

 

Това са любимите ми коминчета. Тази снимка така ме натъжава ... Нямам път към Румъния, а там съм опитвала най-вкусните коминчета. :cray:

Много яко е, че сте видели и снимали толкова мечки, но не са ли страшни тези мечоци на живо?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, chandni каза:

Untitled.jpg

 

Това са любимите ми коминчета. Тази снимка така ме натъжава ... Нямам път към Румъния, а там съм опитвала най-вкусните коминчета. :cray:

Много яко е, че сте видели и снимали толкова мечки, но не са ли страшни тези мечоци на живо?

Не ни беше страх от мечките. По пътя Жижо строго нареждаше как това са диви животни и аз няма да сляза от колата в никакъв случай. ..докато не видяхме първата мечка и не приклекна срещу нея да я снима....

Те наистина имат добри очи, свикнали са с хора и да откриват там храна. Не че не могат да ни разкъса с един замах, но ние не излизахме при другите, само при полегналата Меца.

 

305298302_5395686870538911_6141000437773549482_n.png.749f574cb7773f8bafd5d8a49c0deb1c.png

 

  • Харесвам 5
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Lindt каза:

Да, осъществихме го, не видя ли снимки на мечки из темите? Много сме доволни, защото срещнахме 7 различни мечки в Трансфагарашан и 1 при укритието 🙂

Кажи какви въпроси имаш, ще се опитам да помогна.

 

Дано не бъда нахален, но може ли да разкажеш малко повече за пътуването и да гарнираш разказа с обилно количество снимки.

 

Благодаря ти предварително!

 

П.П. Няма да ти се разсърдя и ако не го направиш! 🤪

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, krasen_denev каза:

Дано не бъда нахален, но може ли да разкажеш малко повече за пътуването и да гарнираш разказа с обилно количество снимки.

 

Благодаря ти предварително!

 

П.П. Няма да ти се разсърдя и ако не го направиш! 🤪

Не си нахален, но може би няма да стане скоро. Ти нали ходи там, какво сте пропуснали от Румъния? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Не си нахален, но може би няма да стане скоро. Ти нали ходи там, какво сте пропуснали от Румъния? 

Да ходихме и не сме пропуснали нищо с изключение на мечките, но с удоволствие бих разгледал снимки и бих прочел разказ от  първо лице.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Kristian Desev каза:

 

- как е времето в Трансфагарашан през септември,

До колкото съм запозната, Трансфагарашанският път го затварят за студените, зимните месеци. Имах едни идеи преди няколко години и със сигурност и юни месец и септември беше затворен. Пътуването се осъществи през  юли месец, като подарък за завършено висше образование на тогавашният студент. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Извинявам се на @Lindt, понеже чак сега виждам известията и скоро не бях влизала във форума . Виждам, че @patilana е споделила подробни впечатления за мините.

Накратко лично за мен солната мина Прахова е по-автентична. В Турда е като панаир - водни колела, виенско колело, просто не е моето. 

 

преди 2 часа, rdd каза:

До колкото съм запозната, Трансфагарашанският път го затварят за студените, зимните месеци. Имах едни идеи преди няколко години и със сигурност и юни месец и септември беше затворен. Пътуването се осъществи през  юли месец, като подарък за завършено висше образование на тогавашният студент. 

Да, затварят го, но няма точна дата, всичко зависи от метеорологичните условия, може и септември, може и по-късно след октомври, трябва да се провери.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Моника каза:

Извинявам се на @Lindt, понеже чак сега виждам известията и скоро не бях влизала във форума . Виждам, че @patilana е споделила подробни впечатления за мините.

Накратко лично за мен солната мина Прахова е по-автентична. В Турда е като панаир - водни колела, виенско колело, просто не е моето. 

 

Да, затварят го, но няма точна дата, всичко зависи от метеорологичните условия, може и септември, може и по-късно след октомври, трябва да се провери.

 

Е, накратко нещата се завъртяха така, че да не отидем в нито едната мина. Ако догодина или пък по-нататък ни обземе желание за мечки, може да направим нов опит в началото на лятото, а и да видим най-сетне и Хунедоара.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли и аз да съм нахален и да попитам един въпрос, на който ти няма да ми отговориш, ама може да попиташ шофьора и той да отговори. 

Как бяха цените на горивата в Румъния?

Връзка към мнение
преди 35 минути , ivailo_radev каза:

Може ли и аз да съм нахален и да попитам един въпрос, на който ти няма да ми отговориш, ама може да попиташ шофьора и той да отговори. 

Как бяха цените на горивата в Румъния?

https://ro.fuelo.net/?lang=en

Ето инфо за цяла Европа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, ivailo_radev каза:

Може ли и аз да съм нахален и да попитам един въпрос, на който ти няма да ми отговориш, ама може да попиташ шофьора и той да отговори. 

Как бяха цените на горивата в Румъния?

Същите като тук бяха. Обаче мисля, че нямат проблеми с газта и масово разхитително горяха газови лампи във външната част на заведенията, което след всички заглавия през последните месеци ми направи впечатление. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

Същите като тук бяха. Обаче мисля, че нямат проблеми с газта и масово разхитително горяха газови лампи във външната част на заведенията, което след всички заглавия през последните месеци ми направи впечатление. 

Газовите лампи са на пропан-бутан, който не е скъп … мисля🙂

Цените на бензина в Румъния са същите/близки, но ако се ползва отстъпката в България от 25 ст., става по-евтино тук да се зареди.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

Газовите лампи са на пропан-бутан, който не е скъп … мисля🙂

Цените на бензина в Румъния са същите/близки, но ако се ползва отстъпката в България от 25 ст., става по-евтино тук да се зареди.

А, може и така да е с лампите. Навремето като живеехме в Тимишоара и почти всички сгради бяха газифицирани. И като гледах ги тези лампи, се позачудих за предстоящата зима и предположих, че там заради добива ще им нормално ежедневието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нима нямаме красиви и добри български мечки? Необходимо ли е това мечкочужодпоклонничество?

  • Смея се 4
Връзка към мнение

И аз не съм веща по темата газ и видовете му🙂, но чета, че пропан-бутанът бил евтин и тези седмици се увеличили желаещите да си монтират газова уредба на колата, което също не ме касае, де😛

Извинявай, че пиша глупости, но да не се чудиш, ако някое заведение разхищава газ за външно отопление. Природния газ и газове  със съставка метан са скъпи. Това разбрах😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Брани каза:

Нима нямаме красиви и добри български мечки? Необходимо ли е това мечкочужодпоклонничество?

Нашите са бутикови и не ги показваме на всеки :girl_wink:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.