Прескочи до съдържание

северна америка ,хавай, нова зеландия, австралия , япония , южна корея


Препоръчани мнения

от няколко дни гледам за билети за януари 2023 VAR-IST-JFK-LAX-HNL-NAN-AKL-ZQN-SYD-NRT-INC-SIN-IST-VAR всички билети са само еднопосочни,  общо цената е около 2600 евро , каквото и да въртя и да суча ,цената не пада !!!  някакви предложения и идеи ?

билета NAN - ZQN  имат престой в AKL  12 часа

билета INC - IST  има престой в SIN   11 часа 

което много ме устройва 

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

някоя схема за Around the world пробва ли?

Не , защото просто не знам коя търсачка да ползвам за RTW ,може ли да помогнеш ?

Връзка към мнение

Аз от сто години не съм ги гледал, че вече не мога, ама като гледам, че си с турците поне отчасти, хвани сайта на Стар Алайанс и оттам...

Примерно https://roundtheworld.staralliance.com

Може да пробваш и другите алианси, ама няма да ги има тия полети Варна - Истанбул

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всички алианси предлагат Round the world ,но за маршрута който си замислил вероятно цената ще е по-висока от тази която си постигнал.Предполагам обаче си склонен на известни промени ? Предимството е че имаш доста голяма гъвкавост и сигурност при променени/ канселирани полети ,но цената не е задължително добра.

Малко по-систематизирано с линкове към съответните алианси : 

 

https://upgradedpoints.com/travel/around-the-world-ticket/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@IcemanНе става ясно , къде искаш стопоувъри и колко дни минимум желаеш да изкараш при всеки. 
Каква е идеята тук ? Да се видят повечето от тези дестинации  или дори всичките ? Да се повозиш околосветско ли ?

 

Ако не те затруднява дай и отделните полети само като авиокомпании 👍

 

 

Връзка към мнение

целта е да се събера в до 30 дни , възможно най евтината цена , ако има стопове повече от 10 часа са добре дошли ....

 

VAR  -  IST     TURKISH AIRWAYS

IST - BER - JFK   NORSE ATLANTIC  AIRWAYS

JFK  -  LAX     JETBLUE

LAX  -  HNL    HAWAIIAN AIRLINES

HNL  -  NAN    FIJI AIRWAYS

NAN  -  ZQN    AIR NEW ZEALAND ( 14ч престой в AKL)

ZQN -  SYD    JETSTAR

SYD  -  NRT   JETSTAR

NRT -  ICN    ZIPAIR

ICN  -  IST   SINGAPORE AIRLINES ( 11ч престой в SIN)

IST  -  VAR     TURKISH AIRWAYS

 

 

 

 

Връзка към мнение

ZQN и IST задължителни ли са ? JFK или Ню Йорк  ? 
 

Питам , защото цената вероятно може да се намали,  ако второстепенните летища са заменяеми или  пък се избере EWR/LGA вместо JFK , още повече дори и ако се пропусне Ню Йорк .

Връзка към мнение

виждам ,че и ти подготвяш пътуване до Н.З. 

  ZQN го ползвам като отправна точка за южния остров  CHC ми идва далече , а видях ,че ти си купил до летището IVC , за IVC  не съм гледал цените ,принципно не е проблем  но не идва ли твърде на юг ? 

 разбира се ,че може да се замени  EWR/LGA вместо Кенеди ,ако ме питаш мен януари в Ню Йорк ми се вижда доста студено,не че в Япония и Кореа ще е по топло ,  но на това пътуване  няма да съм сам и се съобразявам , забелязох ,че има оферти за двупосочни от Европа до Маями за под 300 евро ,ако имаш някакви идеи да свалим цената без Ню Йорк мисля ,че може да се помисли върху това..... 

 

благодаря 

Връзка към мнение

Ако целта е околосветско еднопосочно, без значение от къде и за колко време кацаш търси open-jaw с по дълги отсечки.

Преди две години бях купил SOF – WAW – ICN и съответно LAX – WAW – SOF на един билет за ок. 600 EUR + PVG – LAX също някакво промо за ок. 200 USD

 

Ако стопоувърите са важни (т.е. предпочиташ да посетиш повече места) то RTW билет, за който говори Neuromancer е добра идея.
Предимството е, че можеш да правиш промени и разбира се ако по трасето има множество превозвачи от алианса да си подбереш подходящия за теб график във всеки момент. Допълнителната екстра е трупането на мили в избрана от теб програма за лоялност, които да употребиш после.

 

Поразцъкай го ей това https://roundtheworld.staralliance.com/staralliance/en/round-the-world

"Stops lasting 24 hours or more must be made in at least two cities with a maximum of 15 stops permitted for the entire itinerary (minimum of three stops and maximum five to 12 stops for Special fares)."

 

За Oneworld има сходна схема
https://www.oneworld.com/world-travel

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е лошо да напишеш и какви цени си открил ти за да има някаква отправна точка.

 

П.П. Norse не летят от Истанбул ,но предполагам до Берлин си с друга АК.

При толкова дълго пътуване едва ли ще е проблем да го започнеш и от София ,  откъдето почти сигурно ще имаш доста повече възможности за връзки през европейски летища.За студът в Йорк си прав.

Полетите от Европа са почти винаги доста по-евтини до SFO спрямо LAX ,  но и в Сан Франциско няма да е кой знае колко топло по това време.Оттам имаш може би още по-голям избор към Хавай.

OJ e  отличен вариант за полетите от/до Европа.Примерно нещо като България ( Европа) - LAX , SFO  /  SIN ,KUL - България ( Европа),  или през където излезе най-изгодно.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Европа - САЩ - Хавай е в рамките на 400-500$ , варианти са  много , но Берлин , Мадрид, Брюксел и Барселона дават цени в рамките на 200-250$ до Ню Йорк/ Сан Франциско и оттам още 120-250$ до Хавай. 
 

 

Това HNL-NAN ми бърка в очите , 600$ ли си го смятал ? Освен това е доста рестриктивно  с един директен полет седмично . Или го гледаш със стоп на Кирибати  или Соломонови острови  - аз бих избрал този вариант, цената е същата така или иначе .

 

 Друг вариант за размисъл е HNL-TYO за 300$ и оттам вече към Корея/ Таити/Сидни/НЗеландия . Безброй хубави варианти има, нямам достъп до компютър следващите 4 дни и ще ми е трудно да разгледам подробно . Ще се опитам да предложа няколко варианта , на на прима виста за първата част на пътуването  :

 

BER/MAD-SFO-HNL-TYO - 800$


или

 

BER/MAD-SFO-HNL-CXI/APW-NAN - 1000$

 

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.