Прескочи до съдържание

Нова година в чужбина - 2023


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Иска ни се да отпразнуваме новата година за пръв път извън страната. Къде бихте препоръчали да отидем, за да си изкараме добре на самата новогодишна нощ и няколко дни преди това? Не държим да сме на ресторант/заведение на 31-ви, а по-скоро на центъра в някой град/площад, където ще има някакво организирано събитие. Датите за които си мислим са от 29-ти декември до 1-ви, максимум 2-ри януари, но предвид това че на 1-ви почти нищо никъде няма да работи, не виждам смисъл да нощуваме и този ден някъде. Това, което намерих като най-добра цена в момента е за Милано. Плюс е, че не сме били точно там, но от приятели чувам, че няма кой знае какво да се види и прави там.

С предимство би била държава в която не сме били, но сме склонни да повторим, стига да си струва. Разбира се ако цената е прекалено висока за билети и хотел, може би по-скоро ще оставим идеята за другата година. 🙂

 

Ще се радвам на всякакви препоръки и предложения!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 40 минути , Христиан каза:

Здравейте!

 

Иска ни се да отпразнуваме новата година за пръв път извън страната. Къде бихте препоръчали да отидем, за да си изкараме добре на самата новогодишна нощ и няколко дни преди това? Не държим да сме на ресторант/заведение на 31-ви, а по-скоро на центъра в някой град/площад, където ще има някакво организирано събитие. Датите за които си мислим са от 29-ти декември до 1-ви, максимум 2-ри януари, но предвид това че на 1-ви почти нищо никъде няма да работи, не виждам смисъл да нощуваме и този ден някъде. Това, което намерих като най-добра цена в момента е за Милано. Плюс е, че не сме били точно там, но от приятели чувам, че няма кой знае какво да се види и прави там.

С предимство би била държава в която не сме били, но сме склонни да повторим, стига да си струва. Разбира се ако цената е прекалено висока за билети и хотел, може би по-скоро ще оставим идеята за другата година. 🙂

 

Ще се радвам на всякакви препоръки и предложения!

На топло. Например на открито в Дубай. Около Бурж Калифа или Атлантис. Ние бяхме в ресторант, но към 12 всички излязоха на улицата.

Връзка към мнение

Ако успееш да се сдобиеш с билет за площада, шоуто с фойерверки в Лондон пред London eye за мен е най-красивото, което се прави в Европа. Само Сидни и Дубай са може би реални конкуренти, но те са далече... Минусите са, че вероятно ще е студено, вали дъжд, скъпо е за спане в Лондон, а транспорта е ограничен... Ако си по-авантюристично настроен отивате на шоуто после пъб и сутринта към летището за полет към София.  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Христиан каза:

Това, което намерих като най-добра цена в момента е за Милано. Плюс е, че не сме били точно там, но от приятели чувам, че няма кой знае какво да се види и прави там.

Милано не е типичния италиански град, ама за 1-2 дена все ще се намери какво да се види и прави, има катедрала, замък, картинни галерии, удобно е да отскачане на близки места като Комо или Верона... Не знам как се празнува Нова година де.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

На топло. Например на открито в Дубай. Около Бурж Калифа или Атлантис. Ние бяхме в ресторант, но към 12 всички излязоха на улицата.

Търсим нещо в Европа. Полетите до Дубай в момента са около 1000 лв на човек.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Христиан каза:

Търсим нещо в Европа. Полетите до Дубай в момента са около 1000 лв на човек.

Може би е добре да се насочиш към Средиземноморието - южна Италия, Франция, Испания.

В Сицилия не забелязах да има някакви празненства на открито, но може би не сме били на правилното място.

Връзка към мнение

Била съм за Нова година в Катания, има празненство  на централния площад /според мен нищо особено/, Беше топло и приятно, в зависимост от нощувките в близост има какво да се види. За мен беше чудесна дестинация:)))

Връзка към мнение

Човече, аз всяка година посрещам Новата все извън БГ. Навсякъде е гот! Така че където и да отидеш, няма да сгрешиш!

Връзка към мнение

Избери си където ти се ходи и те устройват полетите като време и цена. За площадите в Европа кой знае какво ще измислят - я ковид мерки, я да не стресираме кучетата, я да пестим енергия. Подозирам, че последното ще е актуалното тази година🙂
Навръх Нова година 2022 бяхме в Антверпен и много ми хареса като разходка и впечатления, въпреки че нямаше официална заря. Преди това минахме през Лил и Брюж на Коледни базари, които там продължават до началото на януари. Чудно беше, а времето предложи от всичко без сняг 🙂- вятър, дъжд, слънце.

За билети обаче по-отрано се бях организирала с флекс и разчитайки, че ще има промени по зимното разписание. Така накрая можех да избирам между Белгия и Германия за цени по-евтини от автобусен билет до София😜

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.