Прескочи до съдържание

Филипини - съвети за пътуване


Sve Sun

Препоръчани мнения

Зравейте пътешественици!😀😊

 

Имам голямо желание да посетя Филипини. Не зная къде. 😀 Съвети за спокойни и красиви места. От къде полетите са най- изгодни? 
 

Връзка към мнение

Изчетохте ли вече  подфорума за ЮИ Азия с темите за Филипините ? Ще помогне да се ориентирате добре и ще ви даде хубава база за конкретни въпроси …

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 28 минути , Point каза:

Да не отварям нова тема. Планираме посещение на Филипините януари. Какви са актуалните ковид рестрикции за влизане...

Благодаря

1. Задължителните изисквания за влизащите на територията на Филипините са:

- Да са напълно ваксинирани срещу Covid-19 и да разполагат с приет от филипинските власти сертификат: 1) World Health Organization International Certificate of Vaccination and Prophylaxis; 2) VaxCertPH; 3) национален сертификат на държави, които признават VaxCertPH въз основа на реципрочно споразумение /България е в списъка на тези държави/; За напълно ваксинирани се приемат лицата, получили последната доза ваксина не по-рано от 14 дни преди датата на пристигане във Филипините. Не се изисква ваксинация за деца под 12 години.

- Да притежават негативен RT-PCR тест, направен до 48 часа от датата на отпътуване (за по-подробна информация относно изискванията за тестове гражданите следва да се информират от HTTPS://WWW.OFFICIALGAZETTE.GOV.PH/DOWNLOADS/2022/05MAY/20220526-IATF-RESOLUTION-168-RRD.PDF,  стр. 2). Изключение се допуска за: 1) напълно ваксинирани лица над 18 години с поне една бустерна доза; 2) напълно ваксинирани лица между 12 и 17 години; 3) лица под 12 години, които се придружават от родител/настойник, който отговаря на изискването по т. 1).

- Да се регистрират в рамките на 72 часа преди заминаването си за eARRIVAL CARD (https://onehealthpass.com.ph/). Регистрацията е безплатна. При регистрация се получава QR код.

- Да притежават валиден билет за завръщане в държавата на произход или пътуване до следваща дестинация не по-късно от 30 дни след пристигане във Филипините. 

- Да притежават паспорт с валидност най-малко 6 месеца от датата на пристигане във Филипините.
Пристигащите граждани, които не отговарят изцяло на гореспоменатите изисквания няма да бъдат допускани до територията на Филипините и спрямо тях ще бъдат прилагани съответните процедури.
При допускане на територията на Филипините, гражданите не подлежат на карантина, но са длъжни да се самонаблюдават за признаци/симптоми на заболяване до 7 дни след влизането в страната и своевременно да докладват на властите при наличие на такива.
Да добавя, че с едно дозова на ваксина на Джонсън също се смяташ за напълно ваксиниран.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Point каза:

Имам изтекъл сертификат за втора доза ваксина но нямам бустер. Няма да мина със сертификата така ли

Според мен за тях е важно, че имаш две дози, а не кога са поставени. Никъде не е упоменато, че има срок за ваксината. Те просто искат да я имаш. И аз имам една доза Джонсън и също се считам, че съм ваксиниран. Ще трябва да направите един тест преди тръгване и това е. Ние мислим да ходим Февруари или Март, но все още търся полети и след това ще организирам останалото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 15.11.2022 г. в 21:19, borislavpetkov84 каза:

 Ще трябва да направите един тест преди тръгване и това е. Ние мислим да ходим Февруари или Март, но все още търся полети и след това ще организирам останалото.

И ние гледаме за февруари, но започвам да се отчайвам с тези цени, дори и само с раничка.

Връзка към мнение
преди 5 часа, само Рени каза:

И ние гледаме за февруари, но започвам да се отчайвам с тези цени, дори и само с раничка.

Ние купихме Париж-Рияд-Манила и обратно за 409€ на човек с 25 кг багаж от 28 февруари до 15 март. Остава да купя до Париж полетите и вътрешните полети, но това определено беше най-евтиния възможен вариант, защото от София най-евтиното беше 600€ до Сингапур с Тюркиш, но от там до Себу или Манила имаш още 190€ двупосочен с багажа с флай Скуут. Проверете мисля, че все още има евтини билети за определени дати от Париж до Манила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направо съм шашнат какви са тези изисквания за Филипините. Ковида отдавна отмина, пък тези се правят на интересни.

Има толкова държави, които не искат нищо....

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбрах, че са махнали задължителната карантина за неваксинирани. Искат само тест преди тръгване. Според мен до 2 месеца ще свалят всички изисквания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 12 минути , Eva eva каза:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-europe-to-the-philippines/

 

Моля, кажете кой период е подходящ за пътуване. Колко нощувки ще са ок там?

 

Мисля, че когато и да отидеш, е добър сезон в някоя част на островите. Ако обаче предположим, че искаш да видиш Палаван, ти трябва зимния сух период: октомври- май.

За Бохол (шоколадови хълмове и малки маймунчета- тарсиери ) и китовите акули при Ослоб пак е тогава сезонът. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-europe-to-the-philippines/

 

Моля, кажете кой период е подходящ за пътуване. Колко нощувки ще са ок там?

 

😀 Тъкмо и аз това проверявам, все в една и съща посока гледаме 😉

  • Браво 1
Връзка към мнение

Ноември е леко рано ако търсиш топ време. Филипините са големи, най-общо топ времето е като Тайланд за повечето места януари-февруари. Съвсем на юг само помня беше по различно. Като трябва конкретно да гледаш, ако ти е  важно гмуркането, как е видимостта  и теченията на избрания остров.

Времето е много важно, защото може да бъде опасно в сезона на тайфуните. Изключение е района на Себу, който е скатан и там само някой порой с отмененени фериботи е максимумът. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 23.12.2022 г. в 14:04, ruwenzogy каза:

Някой купи ли за Филипините и за кои дати ?  Най-удобно мисля, че ще е от Виена или Женева .

Аз още се чудя. Днес също има съобщение за ниски цени https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-europe-to-the-philippines/

Все още проучвам дали октомври-декември ще е ок времето. Също ме притесняват и ковид изискванията, дано да отпаднат скоро.

Връзка към мнение
преди 21 минути , stanimir каза:

Декември времето ще е ок , кое те притеснява ? 

Четох, че декември е края на дъждовния период и е възможно да има дъждове и урагани.

Допълвам - оказа се, че декември няма промоционални билети.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.