Прескочи до съдържание

Търся спътници за Мардин


Препоръчани мнения

И понеже се обадих за Мардин, за където отдавна не мога да си намеря другарче,  пък ми се ще, пускам заявка за търсене на спътници без точен период и оформена идея.

За себе си: оптимист с разностранни интереси, мога да говоря или да мълча на произволни теми с умна муцуна ;), любител-тотален лаик във фотографията с интерес към езиците, в Турция без уиски не отивам. 🙂

 

  • Харесвам 14
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 36 минути , Argentique каза:

И понеже се обадих за Мардин, за където отдавна не мога да си намеря другарче,  пък ми се ще, пускам заявка за търсене на спътници без точен период и оформена идея.

За себе си: оптимист с разностранни интереси, мога да говоря или да мълча на произволни теми с умна муцуна ;), любител-тотален лаик във фотографията с интерес към езиците, в Турция без уиски не отивам. 🙂

 

Може да го обсъдим  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Argentique каза:

Знаех си, че не трябваше да пропускам ценната информация за уискито. 🤣

Ааа, не - вискито не ме кефи, аз съм по виното и бирата. И аперол  🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Вкарахте ми вие муха в главата за тоз Мардин - отдавнашна мечта е. Тази сутрин рових да видя билетите по коледа или нова година даже за малко да купя, а след малко пътувам в друга посока и уж трябва да се приготвям, а аз следващи билети гледам 😃🤪✈️

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 26 минути , MayaS каза:

Вкарахте ми вие муха в главата за тоз Мардин - отдавнашна мечта е. Тази сутрин рових да видя билетите по коледа или нова година даже за малко да купя, а след малко пътувам в друга посока и уж трябва да се приготвям, а аз следващи билети гледам 😃🤪✈️

И аз съм в момента така с приготвянето. 🤣
В края на декември може да е малко хладно там, но кое може да спре един Магеланец. 🙂
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Argentique каза:

В края на декември може да е малко хладно там, но кое може да спре един Магеланец. 🙂

Почти нищо не може да го спре. 😀

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 15.09.2022 г. в 22:07, iaia_mama каза:

О, и Газиантеп много си струва, няма да съжаляваш  🙂

Още един  глас за  Газиантеп, макар че целият регион е уникален. Моят фаворит по тези места   е Диарбекир.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 15.09.2022 г. в 22:42, Argentique каза:

И понеже се обадих за Мардин, за където отдавна не мога да си намеря другарче,  пък ми се ще, пускам заявка за търсене на спътници без точен период и оформена идея.

За себе си: оптимист с разностранни интереси, мога да говоря или да мълча на произволни теми с умна муцуна ;), любител-тотален лаик във фотографията с интерес към езиците, в Турция без уиски не отивам. 🙂

 

За Мардин можеш да броиш и мен. Стига да имам пролука между по-далечни разходки, действам на принципа "Ставам и тръгвам" 🙂 И уискито ще сместим..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 16.09.2022 г. в 9:37, iaia_mama каза:

Ааа, не - вискито не ме кефи, аз съм по виното и бирата. И аперол  🙂

Значи ще си на правилното място. В региона правят прекрасно вино и никак не е скъпо. 

На 15.09.2022 г. в 22:42, Argentique каза:

И понеже се обадих за Мардин, за където отдавна не мога да си намеря другарче,  пък ми се ще, пускам заявка за търсене на спътници без точен период и оформена идея.

За себе си: оптимист с разностранни интереси, мога да говоря или да мълча на произволни теми с умна муцуна ;), любител-тотален лаик във фотографията с интерес към езиците, в Турция без уиски не отивам. 🙂

 

До Мардин е близо и Мидят, и няколко невероятни суриянски манастира. Все места  които не са за изпускане. А Немрут не те ли влече?

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Asya Assenova каза:

А Немрут не те ли влече?

Е, как да не ме. 🙂 Но иде зима и няма да успея в близко бъдеще. Когато му дойде времето. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Немрут и аз отдавна го заглеждам, да видим кога ще му дойде времето. Също много ми е влязло в главата и Трабзон.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

Е, как да не ме. 🙂 Но иде зима и няма да успея в близко бъдеще. Когато му дойде времето. 🙂

На Немрут е добре късна пролет и есента. Аз бях в края на май и беше невероятно, Но на кратерното езеро на Немрут още не се беше стопил снегът, та за един ден видях 4 сезона. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля, че уискито ме привлече към тази тема, аз с уиски ставам и лягам, даже спя с 1 бутилка под ръка.

Но не разбрах как ще се пътува, кога, защо, какво друго ще се прави там освен да се порка уиски.... въобще ако е за поркането - що трябва чак до там да се ходи?

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Как защо? Сядаш на някое разгледно място, взимаш масивна стъклена чаша, може дори кристална, наливаш 45 или 50-градусов ръжен бърбън, дето през ум няма да ти мине да го цапаш с лед, и бавно отпиваш ароматното чудо и поглеждаш през стъклото към града, сравнявайки цвета на напитката с теракотения цвят на стария Мардин на заден план. Може и в други варианти, но всички те изключват думата "поркане", поне в моя филм за Мардин. 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

И аз съм изкушена, но  давай по конктретно! Аз мога за няколко дни между Коледа и НГ. Пия всичко-  уиски, вино и бира. Само аперолът не ми е много мойто! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

Как защо? Сядаш на някое разгледно място, взимаш масивна стъклена чаша, може дори кристална, наливаш 45 или 50-градусов ръжен бърбън, дето през ум няма да ти мине да го цапаш с лед, и бавно отпиваш ароматното чудо и поглеждаш през стъклото към града, сравнявайки цвета на напитката с теракотения цвят на стария Мардин на заден план. Може и в други варианти, но всички те изключват думата "поркане", поне в моя филм за Мардин. 🙂

И не забравяш да се поогледаш, че отпиването на споменатите напитки навън е ... забранено. :wink:

 

Мардин е и в моите планове, но с неизвестни дати на случване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Argentique каза:

масивна стъклена чаша, може дори кристална, наливаш 45 или 50-градусов ръжен бърбън

Какъв е този бърбън?! Тук темата е турска и си иска малко по-башка подход: "Напекло бе слънцето, та чак бактън да ти стане. Излегнах се на миндера под сайванта на конака. Хлад. "Ашкъм беним, гел бурда!" Едва доловим нежен шум от шалварите на джанъм и вече тънката стъклена чашка се изпълваше с Йени ръкъ. Чок гюзел ханъм сипва и студена вода в чашката, дорде напитката се размъти като съзнанието ми от присъствието й. Сиктир, Гюлфие, гит бурда оттук. С твойта хубост вече секиз чоджуклар имаме. Шалварите се отдалечават, остава само нежния аромат на сапун, роза и съкъз. Горещо е лятото в Мардин. Хладно е питието на Али." 

🤣🤣🤣🤣 

  • Харесвам 4
  • Смея се 8
Връзка към мнение

@Вероника, нямам нищо конкретно, но в твоя период съм с идеи за другаде. Всъщност дори не съм създавала тази тема,  а сладко-сладко си спамих в друга и накрая се озовах тук. 🙂 В Мардин и района не ми се ходи в студ, пек и в месеца рамазан. Засега нямам идея за маршрут, но такъв се създава при желание.

 

@Mary, забраната не ми е известна, но понеже предпочитам да си гледам рахата, а не да ставам център на внимание,  си имам плоска стоманена манерка, чието съдържание е неизвестно на околните, и която в момента пътува с мен към едни други ширини вече отвъд Капъкуле. 🙂 Ползвах стъклена чаша за горната импресия, за да съживя цялата картина във въображението си и евентуално да се задействам да я сбъдвам.  Пък може да си намеря някой конак с тераса с гледка....

 

@Pantelej Putnik, евала, ефендим, за този чок гюзел ферман. 😉 Много ми е трудна срещата с ракъто чисто вкусово, пък и въображенчески ми се връзва по-скоро с тих залив за фон нейде из моята любима област Муула. Ще тренирам, пък да видим какво ще излезе. 🙂

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
В момента, Argentique каза:

@Вероника, нямам нищо конкретно, но в твоя период съм с идеи за другаде. Всъщност дори не съм създавала тази тема,  а сладко-сладко си спамих в друга и накрая се озовах тук. 🙂 В Мардин и района не ми се ходи в студ, пек и в месеца рамазан. Засега нямам идея за маршрут, но такъв се създава при желание.

 

@Mary

 

@Pantelej Putnik

Не съм ти видял спама, ама то май не остана кога, освен ако не тръгнеш отмах сега ласт минит. 😉 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

И не забравяш да се поогледаш, че отпиването на споменатите напитки навън е ... забранено. :wink:

 

Мардин е и в моите планове, но с неизвестни дати на случване.

Аз не си падам по концентрат, но йени ръкъ си пиеха хората  в заведенията в  Мардин.  За уиски не съм гледала.Бира също имаше. В региона правят и чудесно вино, лично пробвано.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, master_of_germs каза:

Не съм ти видял спама, ама то май не остана кога, освен ако не тръгнеш отмах сега ласт минит. 😉 

То тръгнах, но мардинският полет заминава без мен. Засега съм за по-предсказуема дестинация. 🙂

 

20220918_061855.jpg.fe55ff3af218ee0c15d604a68b791a1c.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Asya Assenova каза:

Аз не си падам по концентрат, но йени ръкъ си пиеха хората  в заведенията в  Мардин.  За уиски не съм гледала.Бира също имаше. В региона правят и чудесно вино, лично пробвано.

 

Май не съм го написала ясно - в заведенията, които си имат лиценз, може да се пие всичко, което предлагат.

Забранено е пиенето на публични места - за цяла Турция става дума.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Mary каза:

Май не съм го написала ясно - в заведенията, които си имат лиценз, може да се пие всичко, което предлагат.

Забранено е пиенето на публични места - за цяла Турция става дума.

 

Мисля, че това  важи за всички мюсюлмански държави, не само за Турция. И в региона  малко заведения имат лиценз за алкохол. Например ние в Мардин спахме в хотрл Рамада и там не продаваха нито вино,нито бира.. Но пък около Мидят има много лозя и правят добро вино,по спомен бутикката беше около 100-тина лири. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Какво стана с тая инициатива, ще се ходи ли да се кърка каквото алкохол има из Тюркието, или пак на битов алкохолизъм ще го караме? 
Само да кажа, че аз като пия го правя със затворени очи, така се наслаждавам по-добре на вкус и аромат, останало ми е като навик от среднощните пиенета, в тъмното като надигна бутилката никак не ме интересува ни какви кадъни минават, ни какви пейзажчета има наоколо.
Мардин ми звучи като място за мърди, аз тъй обичам, да седна (че легнал малко трудно се пие) и да пия, пия, пия, и после да мърдя я на плаж, я под масата.... еххххх, как ми се доходи рязко да Мардин.... за кога е тръгването, да попитам за стотен път?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.