Прескочи до съдържание

Седмица в Португалия през Октомври


ipg

Препоръчани мнения

Здравейте! 

 

Ще сме в Португалия от 14 до 21 Октомври и ми се иска да чуя предложения за разпределение на времето по локации от хора били там вече.

 

Реално пристигаме късно на 14, така че започваме от 15 сутринта в Порто, за сега идеята е да имаме 2 нощувки в Порто - 14 до 16ти и на 16ти да тръгнем към Лисабон в края на деня - но след това се колебаем как да разпределим дните. Важно е да се каже, че на 21-ви летим от Лисабон вечерта, така че към обяд е добре да сме в Лисабон и може да разгледаме още нещо останало за няколко часа там, но нямаме план за 17,18,19 и 20 - един от дните ще бъде Синтра. Голямо колебание е дали да ходим на юг до Лагос и региона или по-скоро не си струва по това време на годината?

Всякакси идеи за добре дошли и благодаря предварително!

 

Поздрави,

Иван

Връзка към мнение

Ние също ще сме в Португалия, но в периода 24 октомври до 3 ноември, с кацане в Лисабон. Разпределихме дните по следния начин:

4 дни Лисабон

2 дни Синтра

1 ден Мафра и Обидош

1 ден Коимбра

2 дни Порто

Летим на 3ти сутринта от Порто за София през Мадрид.

От тук натам много зависи какво точно искате да видите в Португалия,  какви са ви интересите и т.н.

Ние сме градски туристи и целта са ни основно забележителности и обекти на ЮНЕСКО, като аз лично съм и футболен фен и ще се опитам да посетя и два мача от Шампионска Лига на Бенфика и Порто. 

Относно посещението на юг. Решихме, че юга ще го оставим за последващо посещение. Същото важи и за Евора, колкото и да ни привлча, ще е много натоварено, ако включим и нея.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За една седмица престой в Португалия според мен трябва да си избереш на север или на юг от Лисабон да пътуваш. Очевадно си избрал севера след като трипа стартира от Порто. Времето ти е много малко да се разпростираш из цялата страна. Едва ли ти казвам нещо ново , но в Португалия има много за гледане. От Порто едния ден можете да отидете в Гимараеш и Брага. Има удобни влакове.  Спускайки се надолу за Лисабон ние направихме малка спирка в Обидуш и Коимбра. Не разбрах дали за първи път си в страната , но ако не си ги виждал тези места, гласувам с две ръце.  Останалите дни остави  за Лисабон . Извън столицата за това кратко време бих отишла само до Синтра. За там имай предвид, ще опашките за автобуса ( номер 343 , ако не ме лъже паметта ) , който извозва до дворците, могат да са легендарни. Затова слизайки от влака не се мотайте да разглеждате градчето , а направо на спирката . Не се лъжете да тръгнете нагоре пеш, изобщо не е толкова близо колкото изглежда. С това мисля, че програмата ви пак ще е много интензивна , но изпълнима. Следващият път отидете на юг от Лисабон или повторете каквото ви е харесало от севера. Някъде из форума бях прочела мнение за Италия , което много ми хареса. Гласеше нещо от сорта на : " Тази държава краде сърца ". Да ти кажа, за мен Португалия не пада по долу . Хубаво да си изкарате !

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много благодаря за съветите!! В крайна сметка решихме да сме в Порто и Лисабон и ще посетим съответно и места като Синтра/Брага/Коимбра. На юг наистина няма да има време.

 

 

Връзка към мнение

Реално, ще имате ден и половина само в Порту. Не знам дали за един ще успеете да обиколите града, но опитайте. Тогава, при този времеви диапазон, ще успеете ли да отскочите и в Брага например, щом на 16-и тръгвате за Лисабон? А тя си заслужава наистина. Както и Гимараиш, разбира се. Повече време ще сте в Лисабон. Тогава, според мен, можете освен Синтра, да посетите и Кабу да Рока, Коимбра, Кашкаиш, а аз не бих пропуснал и Евора. Успех! Португалия наистина е прекрасна!😍

Връзка към мнение

Не съм гледал календара тази година,но от октомври до края на февруари могат да се наблюдават сътезания по сърф в Назаре,най голямата вълна е измерена там 30м.

Имах късмета да съм на световната купа там и вълните да са огромни,изживяването си струва,купона също😉

От Лисабон до Азорите имаше и не скъпи полети с ТАР,еднодневен трип рано сутрин и късно вечер връщане си струва.
Но и за двете по горе съм буквал кола под наем 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Branko каза:

От Лисабон до Азорите имаше и не скъпи полети с ТАР,еднодневен трип рано сутрин и късно вечер връщане си струва.

Но и за двете по горе съм буквал кола под наем 

Ryan летят също 2 пъти на ден до Понта Делгада. Като ще е така да се направи Порто - Понта - Лисабон.

Това отдавна го планирам за седмица от София. Само да видим ще бъде ли ...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, muchachote каза:

Реално, ще имате ден и половина само в Порту. Не знам дали за един ще успеете да обиколите града, но опитайте. Тогава, при този времеви диапазон, ще успеете ли да отскочите и в Брага например, щом на 16-и тръгвате за Лисабон? А тя си заслужава наистина. Както и Гимараиш, разбира се. Повече време ще сте в Лисабон. Тогава, според мен, можете освен Синтра, да посетите и Кабу да Рока, Коимбра, Кашкаиш, а аз не бих пропуснал и Евора. Успех! Португалия наистина е прекрасна!😍

Да ,ден  и половина ще е трудно и в крайна сметка решихме още 1 нощувка да добавим в Порто и така да станат 3 в Порто и 4 в Лисабон.

 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 9 часа, ipg каза:

Да ,ден  и половина ще е трудно и в крайна сметка решихме още 1 нощувка да добавим в Порто и така да станат 3 в Порто и 4 в Лисабон.

 

Благодаря!

Ако сте с рент а кар,силно препоръчвам Фатима.Това е силно религиозно и емблематично място за християнството.Смята се ,че тук се е появила Дева Мария и споделила 3 те свещенни тайни на Лусия и двамата и братовчеди. С две думи Фатима е "Меката на Християнството"

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.