Прескочи до съдържание

Египет по Коледа и Нова година с деца


Madonna

Препоръчани мнения

Ще взема (most probably) билети до Египет от промоцията на Пегасус. И имам следните въпроси:

 

  • 20тина дни много ли е за Египет? Какво бихме могли да правим? Има значителна разлика в цените по дати и най изгоден вариант е тръгване на 19.12. и прибиране на 10.01. Вероятно чак 10.01 няма да е, по-вероятно ще се приберем на 03.01. И сега трябва да измисля какво ще правим за всичкото това време. Изчела съм темите за Египет във форума, следя темата на Линд, но всички (по-вечето) говорите 7-10 дни. Ако сме 5-7 дни в хотел, то той трябва да има забавления за да не им е скучно на децата (къде да го търся). Децата са на 14, 12, 9 г, момчета.Колко време ще ни трябва лежерно да се придвижваме по забележителности -  пирамиди, музей? Къде мога да резервирам круиз по Нил? 
  • Някой имаше контакт на ТА в Египет, която е ползвана. Дали може да ползвам контакта? Иска ми се да ни развежда някой с кола, ако е възможно.
  • Може ли да отскочим до съседна страна? Какво интересно има наоколо за правене?
  • Къде да сме на Коледа и Нова година?

Много ще се радвам, ако и други магеланци изберат да са по празниците в Египет и прекараме време заедно 🙂

Връзка към мнение

20 дни звучат доста, ако няма да сте 8-10 дни на морето. Ол инклузив хотелите са с анимация, а дали ще им е интересна на децата, не мога да кажа.

 

Можеш изцяло да ползваш споменаваната агенция на Dahab hostel и за турове и настаняване, и за кола, и за круиз. 

 

Предполагам може да отидете до Таба и да обикаляте Израел. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Lindt каза:

20 дни звучат доста, ако няма да сте 8-10 дни на морето. Ол инклузив хотелите са с анимация, а дали ще им е интересна на децата, не мога да кажа.

 

Можеш изцяло да ползваш споменаваната агенция на Dahab hostel и за турове и настаняване, и за кола, и за круиз. 

 

Предполагам може да отидете до Таба и да обикаляте Израел. 

 

 

Благодаря ти! По-скоро ще са 14 дни до 03.01.

 

Четох ви като обсъждахте вятъра по това време на годината и не мисля, че ще съм ок за плажуване. Круиз по Нил, забележителности и малко релакс в хотел ми се струва по=вероятно.  А много искаме и тур в пустинята. Дали има някакви особенности в избора на тур там?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Madonna каза:

Благодаря ти! По-скоро ще са 14 дни до 03.01.

 

Четох ви като обсъждахте вятъра по това време на годината и не мисля, че ще съм ок за плажуване. Круиз по Нил, забележителности и малко релакс в хотел ми се струва по-вероятно.  А много искаме и тур в пустинята. Дали има някакви особенности в избора на тур там?

Мая ще може да разкаже за тура в пустинята след месец-два. Особеностите са дали сте с кола или обществен транспорт и какви са условията в лагера и околността. 

Вероятно има места без вятър в периода, питай агенцията за препоръки за море. 

Ето тук има някакви примерни програми за 1, 2, 3 седмици, виж дали можеш да си набележиш нещо: 

https://againstthecompass.com/en/traveling-egypt-itinerary/

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Мая ще може да разкаже за тура в пустинята след месец-два. Особеностите са дали сте с кола или обществен транспорт и какви са условията в лагера и околността. 

Вероятно има места без вятър в периода, питай агенцията за препоръки за море. 

Тоест да купувам билетите и след това да напълвам програмата? 🙂 Гледам че вие така правите 🙂 1850 лв ми дава цена за билетите на 5ма ни с включени 3 х 20 кг и флекс за всички. Как ти се струва? Не съм избирала места.

Връзка към мнение
В момента, Madonna каза:

Тоест да купувам билетите и след това да напълвам програмата? 🙂 Гледам че вие така правите 🙂 1850 лв ми дава цена за билетите на 5ма ни с включени 3 х 20 кг и флекс за всички. Как ти се струва? Не съм избирала места.

Не правим точно така 😉 Знаем колко дни можем да отделим в конкретния период, преглеждам няколко блога за програми и какво искаме да видим в страната, взимаме билети. После се заравям по-дълбоко, харесвам нови места, отхвърлям част от първите. 

Не мога да ти кажа нищо за пътуването с деца и багаж 😉  Нашите билети са по около 220 евро. Но коледния период си идва с особеностите и по-високи цени. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

На 21.09.2022 г. в 10:06, Lindt каза:

Не правим точно така 😉 Знаем колко дни можем да отделим в конкретния период, преглеждам няколко блога за програми и какво искаме да видим в страната, взимаме билети. После се заравям по-дълбоко, харесвам нови места, отхвърлям част от първите. 

Не мога да ти кажа нищо за пътуването с деца и багаж 😉  Нашите билети са по около 220 евро. Но коледния период си идва с особеностите и по-високи цени. 

 

А кои блогове би ми препоръчала да прегледам във връзка с пътуването до Египет?

 

 За децата ясно, ама без багаж ли?

Връзка към мнение

@Madonna, 14 дни са си ок за Египет.

Ние бяхме там за толкова и както винаги ми се щеше да имам още ден- два. Правихме Кайро а 2 дни, но и 3 дни пълни дни са по-добре, тридневен круиз по Нил, ден и половина за Асуан и другото беше за Шарм ел Шейх. След круза останахме два дни в Луксор.

Всичко си организирахме през горната агенция. Гъвкави са и можете да комбинирате нещата през тях.

Дори и морето да е леко хладно, пак можете да правите плаж на затоплени басейни.  

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Madonna каза:

А кои блогове би ми препоръчала да прегледам във връзка с пътуването до Египет?

 

 За децата ясно, ама без багаж ли?

 

За блогове препоръчвам тези: 

https://www.mywanderlust.pl/category/egypt/. Тук има информация за пирамидите, 10-дневен маршрут и съвети за пътуване в страната 

https://www.theblondeabroad.com/ultimate-egypt-travel-guide/ - блог на блондинка 🙂, живееща в Кайро. 

Засега за тези сещам, по-късно ще се опитам да добавя други. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Lindt каза:

Мая ще може да разкаже за тура в пустинята след месец-два. Особеностите са дали сте с кола или обществен транспорт и какви са условията в лагера и околността. 

Аз тура в пустинята го резервирах с частен шофьор. Доплаща се но така предпочетох. За условията там ще мога да кажа като се върна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен не ми се виждат никак много тези пари за билети с всички неща, които си включила. Купувай ги и зарадвай домашния египтолог  със задачата да подреди забележителностите , които да види семейството. Нямате нужда от гид ! От онази фирма наеми само кола с шофьор.:wink:

Багажът ? Зависи къде си отседнал . В хотелите предлагат кърпи , шампоани, сапунчета и други неща, според звездите . Дрехите можеш да сведеш до минимум, ако си ок да използваш хотелската пералня. Там и ще ги изгладят , ако им платиш. Хубавичко преглеждай местата за настаняване за екстрите им , защото ако звездите са повечко - няма да доплащаш. Обувки - не мисля, че трябват и два чифта, пряко сили . Нямам спомен да съм носила или изпитала нужда от втори чифт за някъде. Тези на краката ми са достатъчни . Яке - пак едно, според очакваното време или изобщо не. То най - спокойно може да е облечено на чек - ина .Дамска чанта - това пък защо ? Нещо леко с дълга дръжка за паспорта и парите, и си ок. Шапка - ама защо в багажа  ? Тя влиза в самолета върху главата ти .

Успех !

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Четох, четох блоговете и се отказах...достраша ме. Билетите са на много примамлива цена, обаче ме достраша да резервирам с местна компания в предвид репутацията на местните. Прочетох няколко ревюта на Дахаб хостел, за направени уговорки и неспазени и само като си помисля да ни се случи....едно е да сме само аз и съпругът ми, съвсем различно е като сме с децата. Писах на Дахаб хостел, уж отговаряше  и в един момент когато трябваше да уточним/спазарим техните услуги спря да пише. Даде цена от 450 долара за круиз, но нито каза за колко време, нито от къде го вземаме. Благодаря много за помощта, със съжаление отпада Египет този път.

Връзка към мнение

Тогава си вземете пакет с родна агенция.Никога няма да имате пълна сигурност организирате ли си сами пътуване, и ще трябва да свикнете да се справяте в различни ситуации ,когато нещо се обърка.

По-добре започнете с нещо по-близко и познато, изобщо не гледайте към Индия , Египет и подобни.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Madonna каза:

Четох, четох блоговете и се отказах...достраша ме. Билетите са на много примамлива цена, обаче ме достраша да резервирам с местна компания в предвид репутацията на местните. Прочетох няколко ревюта на Дахаб хостел, за направени уговорки и неспазени и само като си помисля да ни се случи....едно е да сме само аз и съпругът ми, съвсем различно е като сме с децата. Писах на Дахаб хостел, уж отговаряше  и в един момент когато трябваше да уточним/спазарим техните услуги спря да пише. Даде цена от 450 долара за круиз, но нито каза за колко време, нито от къде го вземаме. Благодаря много за помощта, със съжаление отпада Египет този път.

Истински съжалявам за блоговете! Не вярвах, че информацията е толкова стряскаща, целта ми не беше да ви подведа, извинявам се отново! Египет наистина не е дестинация за 3 деца, според мен се ориентирайте към нещо по-близко в Европа, а ако искате нещо по-екзотично, погледнете Грузия и Армения (Тбилиси и Ереван), там е напълно безопасно и подходящо за деца 🙂

Ако децата обичат замъци, помислете за Словакия, Чехия и Полша или Бавария с Мюнхен 😀

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Kristian Desev каза:

Истински съжалявам за блоговете! Не вярвах, че информацията е толкова стряскаща, целта ми не беше да ви подведа, извинявам се отново! Египет наистина не е дестинация за 3 деца, според мен се ориентирайте към нещо по-близко в Европа, а ако искате нещо по-екзотично, погледнете Грузия и Армения (Тбилиси и Ереван), там е напълно безопасно и подходящо за деца 🙂

Ако децата обичат замъци, помислете за Словакия, Чехия и Полша или Бавария с Мюнхен 😀

Благодаря за подкрепата! Аз съм благодарна за информацията от блоговете! Много ми беше ценна, просто ме достраша. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.