Прескочи до съдържание

Помощ за някоя и друга идея ...


Препоръчани мнения

Преди малко един приятел ми се обади и казва: "Ти нали си по пътуванията, дай, моля,  някаква идея". 
За какво иде реч - леко в последния момент са решили малко да отпуснат каиша (че той много здраво бачка) за няколко дни, понеже петък (28.10) имат семеен празник/повод, а пък тийнейджърът им (около 14г.) не бил на училище понеделник и вторник. И търсят идеи къде да отидат на кратка семейна разходка/почивка от петък до вторник, може евентуално и събота вторник, или пък петък-понеделник, но най-добре петък - вторник.  
Сега, проблемът е, че за пътуване със самолети, така в последния момент, са височки цените и като че ли трудно може да се измисли нещо подходящо.
Остават варианти с кола - напимер нещо до Гърция ... (Турция отпада, понеже нямали паспорти). 
Може също и идеи за България - някъде с готин комплекс за настаняване, а и ако има и нещо интересно наблизо да се поразгледа. 
Аз съм седнал да мисля, но една глава мисли по-ограничено от много умни форумни глави, а и моята нещо вече започва да се поизпразва. :grin: 

Така че молбата ми е да ударите едно рамо с някакви идейки. Че то няма и много време...

Връзка към мнение

Тия въпроси хич не ги харесвам, защото всеки си знае какво му харесва на него и трудно се дават съвети на непознат...

Но аз лично бих хванал колата или планинарските обувки и пообиколил по планините (Стара Планина, Родопи, Карпати, въпрос на вкус). Точно сега в края на октомври са есенните цветове и много ми липсват, пък децата са на училище и просто не става да съм в България по това време.

При желание (и според интересите) може да се отседне в някой СПА хотел или да се комбинира с винарна...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да тръгнат на югоизток и където и да спрат в Родопа планина няма да сбъркат. А ще се върнат отпочинали и заредени с много, много, и приятни спомени. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Турция може и с лична карта, но за дете под 14 със сигурност за ЕС трябва паспорт, а извън ЕС за над 14-годишни - не знам, зависи от изискванията на съответната държава. 
По темата. Аз съм запазила нощувки събота-понеделник в Катунище, близо до Жеравна. Воеводски еко комплекс е името на мястото. Цената е супер, отзивите високи. Не знам обаче дали ще ходим, че баща ми нещо не е добре😔

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Защо не отидат до Косово. Приятно е, цените по-ниски от нашите и храната вкусна. За 4 дена ще разгледат Прищина и Призрен. В Косово се влиза и с лична карта. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Защо не помислят за Румъния? Може да си запазят нощувки в Сибиу и оттам да обиколят замъка Корени в Хунедоара, Сигишоара, Биертан, Клуж-Напока с Турда, различни села, Алба Юлия и Медиаш, ще се получи прекрасна екскурзия. Родопите също са прекрасен вариант, доста по-близо, а през есента са страхотни. Има безкрайно много интересни села и природни забележителности. Една разходка по Дунав също е чудесна идея - Видин, Арчар, Лом, Козлодуй, Оряхово, Байкал, Гиген, Никопол, Свищов, Русе и районът, Тутракан и Силистра са страхотни места, където има много какво да се види. Не е задължително да се посещават всички, може да се започне с Видин и да се завърши с Никопол. Средногорието и Подбалкана също са много подходящи - Копривщица, Клисура, Аневско кале, Карлово, Калофер, Сопот, екопътека Бяла река, Казанлък, Енина, Мъглиж и Шипка си заслужават. Македония също е доста приятна, Косово е близо, а там има страхотни места. Например Кратово, Скопие, Матка, Прищина, Призрен, Пея с националния парк, Джакова и Шар планина са много зареждащи, Охрид също става. Семейството какви интереси има? 

П.П. С @Tedy сме писали едновременно за Косово 🙂

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За четири дни, аз бих направил следната непопулярна, но много интересна "врътка" с кола:

 

Ден 1: София - Нови Сад - нощувка 

Ден 2: Нови Сад - Сегед - нощувка 

Ден 3: Сегед - Тимишоара - нощувка

Ден 4: Тимишоара - София

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Преди малко един приятел ми се обади и казва: "Ти нали си по пътуванията, дай, моля,  някаква идея". 
За какво иде реч - леко в последния момент са решили малко да отпуснат каиша (че той много здраво бачка) за няколко дни, понеже петък (28.10) имат семеен празник/повод, а пък тийнейджърът им (около 14г.) не бил на училище понеделник и вторник. И търсят идеи къде да отидат на кратка семейна разходка/почивка от петък до вторник, може евентуално и събота вторник, или пък петък-понеделник, но най-добре петък - вторник.  
Сега, проблемът е, че за пътуване със самолети, така в последния момент, са височки цените и като че ли трудно може да се измисли нещо подходящо.
Остават варианти с кола - напимер нещо до Гърция ... (Турция отпада, понеже нямали паспорти). 
Може също и идеи за България - някъде с готин комплекс за настаняване, а и ако има и нещо интересно наблизо да се поразгледа. 
Аз съм седнал да мисля, но една глава мисли по-ограничено от много умни форумни глави, а и моята нещо вече започва да се поизпразва. :grin: 

Така че молбата ми е да ударите едно рамо с някакви идейки. Че то няма и много време...

Ако не им се дават пари за Велинград, може и в Дубай. 

  • Смея се 10
Връзка към мнение

Благодаря на всички за идеите, подсказките и предложенията. 
Май се насочват към разходка в източните Родопи с еветуален  отскок към Гърция и/или Турция. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, ние с 14 годишна тийнка сме събота рано и прибиране в понеделник в Неапол. Щото във вторник има да учи 😃

Ако тийнът е момче обаче, бих заложила на Румъния с Терме Букурещ. И друго има доста, дето да им е интересно. При огромно предимство на свободата с кола. Източни Родопи +Гърция или Турция не знам какво интересно може да предложи в този конкретно сезон. Ако синът ми идваше, щяхме да направим така. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.