Прескочи до съдържание

Полет през Америка, нужна ли е виза?


Препоръчани мнения

Здравейте,

търся да закупя билети за Доминикана, но полета на връщане е през Ню Йорк, като времето за смяна е 3 часа.

Трябва ли да имаме виза?

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Винаги съм си мислел, че за транзитно преминаване през САЩ няма нужда от виза. Явно съм живял в заблуда.

А каква е визата, някаква транзитна ли?

Връзка към мнение

Трябва валидна виза за САЩ. Нямат такова животно като транзитна виза.

Първата ми виза си я извадих заради прекачване. Хич не се зарадвах да платя 160 долара за правото притичам от един гейт до друг и като бонус да обяснявам на един чичак защо искам да ходя САЩ, като тогава не исках. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, didipas каза:

Здравейте,

търся да закупя билети за Доминикана, но полета на връщане е през Ню Йорк, като времето за смяна е 3 часа.

Трябва ли да имаме виза?

Благодаря предварително!

Да добавя и това, че 3 часов трансфер може да се окаже недостатъчен за втория полет. Много зависи и от летището, но паспортния контрол върви доста бавно. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , vorbis каза:

Винаги съм си мислел, че за транзитно преминаване през САЩ няма нужда от виза. Явно съм живял в заблуда.

А каква е визата, някаква транзитна ли?

Туристическа е визата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.11.2022 г. в 18:07, vorbis каза:

Винаги съм си мислел, че за транзитно преминаване през САЩ няма нужда от виза. Явно съм живял в заблуда.

А каква е визата, някаква транзитна ли?

При кацане в САЩ всички пътници са задължени да минат през паспортна и митническа проверка. Целият багаж се сваля на лентата за багаж. Няма друг начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На 22.11.2022 г. в 18:31, Ardent каза:

... Хич не се зарадвах да платя 160 долара за правото притичам от един гейт до друг и като бонус да обяснявам на един чичак защо искам да ходя САЩ, като тогава не исках. 

 

 

На 22.11.2022 г. в 18:42, mililia каза:

Да добавя и това, че 3 часов трансфер може да се окаже недостатъчен за втория полет. Много зависи и от летището, но паспортния контрол върви доста бавно. 

 

Значи, за да дам бакшиш 25% трябва да платя 160 долара за виза и да чакам 3-4 часа летищни контроли.

Разбрах. Всичко ми е ясно.

:wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, ven62 said:

 

 

 

 

Значи, за да дам бакшиш 25% трябва да платя 160 долара за виза и да чакам 3-4 часа летищни контроли.

Разбрах. Всичко ми е ясно.

:wink:

Когато сееш мир по целия свят често си трън в очите на злодеите, ставаш параноичен и си принуден да се обграждаш с  дебеловрати охранители , движиш се единствено в бронирани автомобили с тъмни стъкла  и т.н ... там му казват "летищна сигурност" !

 

Дръж се като холандец , не оставяй бакшиш.

 

П.П. А иначе въпросните 160$ за визова държава са нищо,  при положение че получаваш 10 годишен достъп. Колко държави примерно из ЮА Азия искат по 20-30-50$ само за еднократно посещение и ни се струва нормално ? 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , stanimir каза:

Когато сееш мир по целия свят често си трън в очите на злодеите, ставаш параноичен и си принуден да се обграждаш с  дебеловрати охранители , движиш се единствено в бронирани автомобили с тъмни стъкла  и т.н ... там му казват "летищна сигурност"


Не съм сигурен колко сарказъм е това по скалата на Стенк 😉 , но подобно изказване е в рязък контраст , че САЩ са едно от малкото ( или единствената може би ) държава в света , където не минаваш имиграционен контрол на излизане от държавата им …

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.