Прескочи до съдържание

Накъде през май (морска почивка)


Препоръчани мнения

Може би по-скоро бих започнал с търся помощ, отколкото с искам да попитам. Месец май е месецът, в който са рожденните дни на моя милост и съпругата ми. Тя в началото, аз на края. 2023г Любимата навършва кръгла годишнина. Много бих искал да я заведа някъде на малко по-джуджено място, т.е. по-атрактивно. Там, където не е била и ще си изкара супер интересно. Тя си пада много по водата. Значи трябва да е някъде, свързано с плаж, пясък вълни, залез и т.н. Говорим за началото, средата на юни. Четох за Доминикана. Но се страхувам, че тогава е влажният период, свързан с валежи, урагани и незнамкаквоси. И започнах да се разколебавам. Последно четох за Сейшелите и Мавриций. Пак са малко противоречиви нещата. От към климат. В Тайланд - Пукет сме били. На Бали - също. В Сингапур идва два пъти, докато работех там. И сега съм в процес на дълбок размисъл накъде да си насоча вниманието. Ще Ви бъда много благодарен, ако изкажете мнение, от собствен опит и ми помогнета към какво да се ориентирам. Говоря като локация. А след това ще е хотел, плаж и т.н. Благодаря на всички, отзовали се на молбата и питането ми!      

Връзка към мнение
преди 1 час, дядо Пепи каза:

Може би по-скоро бих започнал с търся помощ, отколкото с искам да попитам. Месец май е месецът, в който са рожденните дни на моя милост и съпругата ми. Тя в началото, аз на края. 2023г Любимата навършва кръгла годишнина. Много бих искал да я заведа някъде на малко по-джуджено място, т.е. по-атрактивно. Там, където не е била и ще си изкара супер интересно. Тя си пада много по водата. Значи трябва да е някъде, свързано с плаж, пясък вълни, залез и т.н. Говорим за началото, средата на юни. Четох за Доминикана. Но се страхувам, че тогава е влажният период, свързан с валежи, урагани и незнамкаквоси. И започнах да се разколебавам. Последно четох за Сейшелите и Мавриций. Пак са малко противоречиви нещата. От към климат. В Тайланд - Пукет сме били. На Бали - също. В Сингапур идва два пъти, докато работех там. И сега съм в процес на дълбок размисъл накъде да си насоча вниманието. Ще Ви бъда много благодарен, ако изкажете мнение, от собствен опит и ми помогнета към какво да се ориентирам. Говоря като локация. А след това ще е хотел, плаж и т.н. Благодаря на всички, отзовали се на молбата и питането ми!      

Ние в Доминикана бяхме в началото на юли, дори закачихме 2 дни от юни. Дъждовете не са ми направили впечатление - Да, валя 2 или 3 дни за по 15 мин. Проливно, и след още 15 мин всичко си е ОК - слънце и меренге.

Единия път беше докато обядваме. Влезнахме в ресторанта по сухо, заваля и докато пробвам 28-ия десерт - спря. Излезнахме си на ярко слънце ...

Но, може и късмет да сме имали...

 

Колкото до повода и любимата - сигурен съм, че заслужава повече т.е. Малдивите. 

Шаблонно и класика ... ама те затова са шаблоните и класиките...

 

-------------

Една друга идея, но с уговорката, че не ви познавам като хора т.е. дали нещо такова би ви допаднало:

 

gallery_3709_634_118774.jpg.46172ae2fad175785b5fca50c565a5d2.jpg

 

gallery_3709_634_23869.jpg.862e2c691354c4e142ba8f94374ea1aa.jpg

 

Съвсем сами във вила в Алгарв, Португалия. В радиус от 500 м. няма никой. На 30 мин от най-красивите плажове в Европа (за мен плажовете на южна Португалия са точно такива)

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Куба също е добър вариант за май месец. Преходният сезон, дори и да превали, ще е за кратко и ще е топло. Отговаря на критериите - атрактивно е, плажове, красиво море, гледки…

През май няма тълпи от хора, по-спокойно е и като цяло е по-изгодно. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.