Прескочи до съдържание

И един мармот, развиващ шоколада от станиола


Препоръчани мнения

Привет на всички в групата :)

 

Казвам се Мая.

 

Обичам музиката, медитативната йога, самотните преходи, аржентинското тАнго, червеното вино и черния шоколад.

Ако ме видите някъде, как ще ме познаете? - По шушкането на станиола и лакомото ядене на шоколад :)

 

Много обичам да пътува, обичам и да изготвям планове за пътуване.

За мен самото пътуване започва още от компютъра у дома, от подготовката, лутането коя планина е по-хубава от другата и как да скатая няколко дни, та да разгледам и двете..., от ядосването кой билет за къде да взема и блажената усмивка след прочитането на хилядите пътеписи и наръчници.

 

От дведесет годишна живея в чужбина, което само по себе си е едно голямо пътуване във физически и емоционален план за тази крехка, момическа възраст.

Смених много градове, къщи и домове. Винаги се ядосвах като трябва да се местя и така над 7 пъти за 7 години, докато не се закотвих и не осъзнах, че сега ми е времето да се местя и пътувам, а като дойде време за закотвяне, така ще се закотвя, че ще имам цяла вечност да си стоя като мумуя :)))

 

Сиреч, обичам да пътувам с цел да усетя атмосферата. Обичам да прекарвам повече време на едно място, вместо да минавам ала транзит за по ден, конвейерният туризъм не ми е по сърце (поне не засега).

 

Намирам този сайт за много полезен и интересен!

 

п.с. Много се зарадвах, когато видях един план на едно девойче тук, написано с грешни туристически имена, и нито един не се направи на всезнайко да размаха пръст на момичето и да я вкара в правия път на правописа, а просто с радост сподели съвети и препоръки. В такъв момент не ме интересува как се пише Пном Пен, Пхом Пен, Пхнтом Пенх и каквото и да е, за истинския пътешественик тези неща са маловажни, до момента, когато той сам не отиде и не открие със собствените си очи тези места и не ги наименова по свой си начин...

 

Останете си със здраве и раниците на гърба!

 

С уважение,

Мая

Редактирано от Maya
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Добре дошла на единственото място, където някой ще оцени плановете ти за пътуване, друг любовта ти към тангото, виното и шоколада, а трети всичко заедно.Т.е. на най-правилното място си :) .

Лично аз безкрайно много уважавам хората, които обичат подготовката и  планирането на едно пътуване почти толкова колкото и самото пътуване. Може би, защото и аз съм такъв! :bye:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От дведесет годишна живея в чужбина, което само по себе си е едно голямо пътуване във физически и емоционален план за тази крехка, момическа възраст.

Смених много градове, къщи и домове. Винаги се ядосвах като трябва да се местя и така над 7 пъти за 7 години, докато не се закотвих и не осъзнах, че сега ми е времето да се местя и пътувам, а като дойде време за закотвяне, така ще се закотвя, че ще имам цяла вечност да си стоя като мумуя :)))

 

Усещам, че сме от една порода :) Добре дошла!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла и от мен. Освен пътешествията, нас с теб ще ни сближава и любовта към аржентинското танго. ..И аз съм му голям фен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравей , Мая , аз съм още вчерашна :)  (буквално) в този сайт !

обаче като чета представянето ти - много ми напомняш една форумка от бг. мама !

но това всъщност не е от голямо значение .

понеже ми предстои и аз да се представя , направо ми иде да копирам повечето от написаното от теб !

и за мен е важно точно това , което и за теб , в организирането и преживяването на пътешествията !

Редактирано от АнтонияАн
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

че 99% не става хич за преглъщане ;)

Не съм попадала на такъв, ама сигурно ще е супер. Аз си падам по леко кисело-горчивия вкус на черния шоколад. ^_^

Връзка към мнение

Здравей , Мая , аз съм още вчерашна :)  (буквално) в този сайт !

обаче като чета представянето ти - много ми напомняш една форумка от бг. мама !

но това всъщност не е от голямо значение .

понеже ми предстои и аз да се представя , направо ми иде да копирам повечето от написаното от теб !

и за мен е важно точно това , което и за теб , в организирането и преживяването на пътешествията !

 

АнтонияАн, въпросният сайт ми се струва колкото полезен, толкова и конфликтен, рядко го ползвам и то само за четене, и накрая се оказва, че голяма част от мацките говорят наизуст... За туристическия им форум имам предвид. Та сигурно е просто сходство на черти.

Затова пък магеланци е много гостроприемен, хората са усмихнати и винаги готови да помогнат, без нападки, поучавания и граматически корекции -  в началото дори не можех да повярвам, че такова нещо съществува!!! :)

 

Сега организирам едно пътуване, толкова ЛС и съобщение в теми пуснах, и всеки ми отговори подробно и то за орицателно време, което нито по други бг, нито чуждестранни сайтове ми се е случвало - викам си, тук има някаква конспирация :)))))))

 

Обожавам черния шоколад... сега хрупам едни какаови зърна - елексир за любителите на черния шоколад. Но май ми се струват поизгорели в сърцевината при печнето, но като за без пари толкова :)post-1211-0-99373200-1393412466_thumb.jpg

Редактирано от Red_wine
Връзка към мнение

 Такъв не съм срещала, той на кубчета ли се продава или като класически шоколадов блок?

Като нормален се продава, на Lindt, същата е опаковката, като на другите проценти.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.