Прескочи до съдържание

Програма Иран март - размисли и страсти


Боян Димитров

Препоръчани мнения

преди 53 минути , Lindt каза:

А с кого обикаля Хормоз и Кешм? Имаш ли някакви препоръки, съвети или готини идеи за там? 

Хормуз обикалях с Фарзад, който има къща за гости. Жена му готвеше страхотни манджи. Надявам се да си е оправил покрива.

KONAAR GUESTHOUSE - Prices & Lodging Reviews (Hormoz, Iran) (tripadvisor.com)

На Кешм се движих с таксита. Турове и транспорт ми организираха от къщите за гости, когато беше необходимо. Спомням си, че имаше една германка женена за иранец, които имаха ресторант в самия град Кешм. Дали не бях писал някъде по темите, не мога да си спомня. Ще добавя информация тези дни. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 5 часа, Lindt каза:

А с кого обикаля Хормоз и Кешм? Имаш ли някакви препоръки, съвети или готини идеи за там? 

Хормоз се обикаля с тук-тук за около 4 часа. Кола не може да се прехвърли на острова. Диаметърът е 30км, което е приемливо да се направи и с колелета, но е малко риски дали ще хванете последния ферибот за Кешм, които е ранния следобед. Ако посоката е БандерАбас няма проблеми. За сгъстена програма , може би тук-тук е по-разумно. 

 

Май всеки тук-тук шпфьор обикаля всички места на острова. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
На 9.01.2023 г. в 22:09, Боян Димитров каза:

Хормоз се обикаля с тук-тук за около 4 часа. Кола не може да се прехвърли на острова. Диаметърът е 30км, което е приемливо да се направи и с колелета, но е малко риски дали ще хванете последния ферибот за Кешм, които е ранния следобед. Ако посоката е БандерАбас няма проблеми. За сгъстена програма , може би тук-тук е по-разумно. 

 

Май всеки тук-тук шпфьор обикаля всички места на острова. 

Да разбирам,че има тук - тук  на острова и с него може да се обиколи по обичайните забелижителности Rainbow valley, Rainbow cave, Red beach, Salt mountain. Може ли самостоятелна обиколка от страна на безопасност да се прави. Ако имате координати на шофьор , бих те ли споделили. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 4 часа, ZORI каза:

Да разбирам,че има тук - тук  на острова и с него може да се обиколи по обичайните забелижителности Rainbow valley, Rainbow cave, Red beach, Salt mountain. Може ли самостоятелна обиколка от страна на безопасност да се прави. Ако имате координати на шофьор , бих те ли споделили. Благодаря предварително!

Мога да кажа само за безопасността. Няма никакъв проблем да се движите сами. Само трябва да имате кола. Може да немете а може и с шофьор. Иначе няма как да се придвижвате.

Връзка към мнение

Предполагам , че ще останеш на остров Кешм 2-3 дни, или поне така си написала в другата тема за въпроси и отговори. Намери си местенце за спане и попитай хоста за транспорт . От Кешм до Хормуз си вземи ферибот и като слезеш си вземи тук-тук, поразгледай и обратно на Кешм, Обикновено хостовете са и шофьори или имат такива под ръка. Не го мисли толкова, намери си място за спане и вече като си там се организирай. Аз заминавам в неделя, оставям ти координатите на Ареф.  Има къща за гости, разбрали сме се да видя всичко по интересно, ще щофира той . Комуникацията е през Whats up +989179394959

преди 5 часа, ZORI каза:

Да разбирам,че има тук - тук  на острова и с него може да се обиколи по обичайните забелижителности Rainbow valley, Rainbow cave, Red beach, Salt mountain. Може ли самостоятелна обиколка от страна на безопасност да се прави. Ако имате координати на шофьор , бих те ли споделили. Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение
преди 19 минути , stebal каза:

Предполагам , че ще останеш на остров Кешм 2-3 дни, или поне така си написала в другата тема за въпроси и отговори. Намери си местенце за спане и попитай хоста за транспорт . От Кешм до Хормуз си вземи ферибот и като слезеш си вземи тук-тук, поразгледай и обратно на Кешм, Обикновено хостовете са и шофьори или имат такива под ръка. Не го мисли толкова, намери си място за спане и вече като си там се организирай. Аз заминавам в неделя, оставям ти координатите на Ареф.  Има къща за гости, разбрали сме се да видя всичко по интересно, ще щофира той . Комуникацията е през Whats up +989179394959

 

Много благодаря! Този Ареф, къде е в Хормуз ли. Хайде тогава чакам да споделиш за място на отсядане и други неща ако има интересни.

Връзка към мнение
преди 2 часа, ZORI каза:

Много благодаря! Този Ареф, къде е в Хормуз ли. Хайде тогава чакам да споделиш за място на отсядане и други неща ако има интересни.

Живее на остров Кешм. Предполагам , че има контакти и на Хормуз. Има профил в Homestay, можеш да го разгледаш ако решиш. Непременно ще споделя какво ми е направило впечатление като се върна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 29.09.2023 г. в 23:39, stebal каза:

Живее на остров Кешм. Предполагам , че има контакти и на Хормуз. Има профил в Homestay, можеш да го разгледаш ако решиш. Непременно ще споделя какво ми е направило впечатление като се върна.

Има контакти с хора в Хормуз и ще съдейства 

Връзка към мнение
Боян Димитров
На 29.09.2023 г. в 14:28, ZORI каза:

Да разбирам,че има тук - тук  на острова и с него може да се обиколи по обичайните забелижителности Rainbow valley, Rainbow cave, Red beach, Salt mountain. Може ли самостоятелна обиколка от страна на безопасност да се прави. Ако имате координати на шофьор , бих те ли споделили. Благодаря предварително!

Не вземайте тук-тук.  Вземете си малко моторче. Цена към видяно бие всичко с поне 10 пъти.

Връзка към мнение

Благодаря Ви на всички за отзивчивостта. Аз май ще се откажа от тоз вариант по две причини. Цените около Коледа са по високи отколкото си мислех и до този остров, немога да стигна без виза..така излиза. За 2- 3 дни както си мислех аз не си заслужава виза. Ще го оставя за по добри времена та цял Иран  да се види. Благодаря Ви. Дано разсъжденията тук и на глас са полезни и за други.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

Планираме пътуване из Иран през идните 3-4 седмици, което включва остров Кешм. Ако някой има актуални впечатления, ще ми е полезно да сподели.

Ние ще сме с наш високопроходим автомобил из Иран и много се надявам да можем да стигнем с ферибот до острова, но ако няма такива варианти ще се оправяме на място някак...

Връзка към мнение
преди 16 часа, Jade каза:

Здравейте,

Планираме пътуване из Иран през идните 3-4 седмици, което включва остров Кешм. Ако някой има актуални впечатления, ще ми е полезно да сподели.

Ние ще сме с наш високопроходим автомобил из Иран и много се надявам да можем да стигнем с ферибот до острова, но ако няма такива варианти ще се оправяме на място някак...

Има фериботи ди острова от Бандар Абас. На често са и няма проблем да стигнете с колата си по този начин. Пригответе се на влизане да отговаряте на въпроси понеже там е безмитна зона. На връщане никой не ви обръща внимание.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.