Прескочи до съдържание

Програма Иран март - размисли и страсти


Боян Димитров

Препоръчани мнения

Боян Димитров

Споделям си програмата. Все още има място за размествания, затова на този етап приемам идеи всякакви. Основно се интересувам от места свързани с природата или необичайни места, които могат да се видият на път. Програмата ми може да се реже в градската част. Имам и 2 въпроса, като отговора на втория ме вълнува особено много:

 

1. Колко си заслужава Кешит оазис и водопад. Колко сложно е посещението? Струват ли си цветните планини , като се има в предвид, че има доста по-добри възможности и на Хомроз, и край Табриз?

2. Попадам на информация , че зимните месеци са подходящи за биолуминесценция на остров Хормоз. някой запознат ли е? Началото на март брои ли се за зима там, Има ли реалистичен или дори минимален шанс изобщо да се види, ако да, кое би било най-удачно да се направи?

 

1

Tehran

Arrive in Iran early in the morning (5:20 a.m.)
• Golestan Palace.
• Azadi tower.
Fly to Qeshm at night.

Qeshm

 

2
Visit Qeshm
• Chahkooh Canyon,
• Khorbas Cave,
• Boat to Mangrove Forest
• Stars Valley,
• Namakdan Cave
• Naz island

Qeshm

 

3
Visit Hormoz
• Rainbow valley
• Rainbow cave
• Red beach,
• Valley of the statues,
• Salt mountain

Qeshm

 

4
Qeshm-Bandarabbas-Bam

Continue to BandarAbbas.
Drive to Bam Bam

 

5
Visit Bam Citadel
Drive to Unique Mahan and Rayen to visit:
• Mausoleum of Shah Nematollah-e-Valli
• Shahzadeh Garden (UNESCO Site)
• Rayen Castle.
Continue to Shahdad Kalouts.

sleep desert

 

6
Visit Shahdad Kalouts
Have a Safari through desert to visit:
• Salt river,
• Egg hills
Continue to Kerman and visit:
• Moaiiedi icebox,
• Moshtaghieh Dome,
• Ardeshir Castle,
• Vakil Caravanserai

Kerman

 

7
Visit Maharlo lake in the route Shiraz

 

8
Visit Shiraz:
• Nasirol Molk Mosque.
• Karim Khan Zand Palace.
• Vakil Complex (Vakil Mosque, Vakil Hamam,
Vakil Bazaar).
• Pars Museum.
• The Tombs of Hafez.

• Koran Gate.
• Marvel at mirror decoration of Ali ebne
hamze Holy Shrine.

 

9
Drive to Yazd via visiting:
• Persepolis the ruins of Achaemenian Palaces.
• Rock tomb Naqsh-e-Rostam.
• Pasargade, tomb of Cyrus the Great.

Yazd

 

10

Visit Yazd:
• Old city streets.
• Alexander prison.
• Jam-e- Mosque.
• Lariha House
• Amirchakhmaq complex.
• Sayad-e-Roknadin.
• Tower of silence.
• Fire temple.
• Dowlat Abad Garden.

Yazd

 

11

Drive to Isfahan via visiting Meybod:
• Narin castle (the oldest mud brick castle in Iran).
• Caravansarai "Shah Abbasi".
• Zeloo Museum.
• Ice- house.
• Pigeon House.
Continue to Varzaneh desert and Salt Lake
Continue to Isfahan

Isfahan

 

12

Visit Isfahan:
• Imam Square (Ex. Naghshe Jahan Sq.) and Imam
Mosque.
• Ali Qapou Palace.
• Sheikh Lotfollah Mosque.
• Chel Sotoon Palace Zayande roud river bridges
(Siose and Khaju Bridge).
Abbasi Great Mosque

Isfahan

 

13
Abyaneh

Continue visiting Isfahan;
• Vank cathedral Church.
• Jame Mosque.
• Baazar
Drive to visit UNESCO village of Abyaneh.

Abyaneh

 

14
Abyaneh –Kashan- Qom-Tehran

Drive to Kashan and visit:
• Historical houses of Brugerde and Tabatabae.
• Sultan Ahmed Khan Hamam.
• Fin Garden.
Drive to visit Holy shrine of Fatima Masoumeh in Qom
Drive to IKA airport of Tehran

IKA airport
hotel
Tehran

 

15
IKA In the morning take hotel transportation to the airport , flight 11:20a.m.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Хубава програма, май включва всичко, което знам в Иран 🙂

 

Има ли кой да ви даде кола в Бандар Абас, която да върнете в Техеран? 

 

 

 

Връзка към мнение

Обстановката в Иран в момента доста напрегната и е твърде възможно още да ескалира за съжаление. Разбира се до март месец има още време. 

 

МВнР :: Пътувам за... (mfa.bg) Препоръчваме на българските граждани да се въздържат от пътуване!

 

Онзи ден излезе в централните новини съобщение на Министерството на външните работи на Белгия относно Иран

Buitenlandse Zaken roept Belgen op om Iran zo spoedig mogelijk te verlaten | Instagram VTM NIEUWS | hln.be

 

Foreign Affairs призовава белгийците да напуснат Иран възможно най-скоро

 

Министерството на външните работи призовава сънародниците си да напуснат Иран възможно най-скоро. Поради влошаването на обстановката със сигурността в цялата страна има повишен риск от произволни задържания.

 

KVE 18-12-22, 17:28 Последна актуализация: 18-12-22, 20:51

 

„Всички белгийски посетители, включително граждани с двойно гражданство, са изложени на сериозен риск от арест, произволно задържане и несправедлив процес. Този риск важи и за хора, които просто посещават Иран като туристи“, се казва.

 

„В случай на арест или задържане зачитането на основните права и безопасността на замесените не са гарантирани.“ В последната актуализация на съветите за пътуване от 10 октомври Министерството на външните работи вече посъветва сънародниците си да напуснат Иран.

Умоляват се тези, които все още са в страната, да бъдат много бдителни и да вземат необходимите предпазни мерки. Например, настоятелно им се препоръчва да ограничат движението в страната, да избягват всякаква форма на събиране и да се явят в посолството чрез регистрация в Travellers Online.

Министерството на външните работи посочва, че капацитетът на посолството в Техеран за предоставяне на консулска защита на задържани граждани е силно ограничен. Консулски посещения не са разрешени за лица с двойно гражданство, няма гаранция за консулско присъствие на изслушванията по време на всеки процес и задържаният също няма достъп до адвокат по свой избор.

 

ГЛЕДАЙТЕ СЪЩО. Оливие Вандекастиле, 41-годишният служител на НПО от Аалбеке, който ще прекара точно триста дни на Коледа в изолационна килия в Иран, беше осъден на 28 години затвор. VTM NEWS говори със сестра си: „Сърцето ни е разбито“

 

От страницата не Министерството на външините работи на Белгия

Laatste update Iran | FOD Buitenlandse Zaken - Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (belgium.be)

 

Внимание Белгийските граждани, пребиваващи в Иран, включително двунационални, се съветват да напуснат страната поради нарастващия риск от произволни арести, на които са изложени в настоящата ситуация. В този контекст възможностите на посолството на Белгия в Техеран да оказва консулска помощ на сънародници, които са арестувани или задържани в Иран, са силно ограничени.

 

Напомняме ви също, че всички пътувания до Иран са силно непрепоръчителни. Съществува значителен риск от произволни разпити и арести за пътници, идващи от Белгия, за белгийци и двунационални граждани. В случай на лишаване от свобода зачитането на основните права и безопасността на лицето не са гарантирани. Наскоро белгийски гражданин и няколко други западняци бяха произволно арестувани и задържани в Иран.

 

Белгийците с двойно белгийско-иранско гражданство трябва да имат предвид, че Иран не признава двойното гражданство, което означава, че консулската помощ е изключително ограничена или дори невъзможна.

 

Ако пътувате до Иран въпреки отрицателните съвети за пътуване, трябва да се свържете предварително с Министерството на външните работи (+32 2 501 81 11). Ако сте в Иран, трябва да се регистрирате в Travellers Online и да изпратите данните си за контакт на посолството, както и данните за лице за контакт в Белгия (Tehran@diplobel.fed.be).

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
На 20.12.2022 г. в 9:17, Lindt каза:

Хубава програма, май включва всичко, което знам в Иран 🙂

 

Има ли кой да ви даде кола в Бандар Абас, която да върнете в Техеран? 

 

 

 

 В преговори сме все още. 

 

На 20.12.2022 г. в 10:41, zon каза:

Обстановката в Иран в момента доста напрегната и е твърде възможно още да ескалира за съжаление. Разбира се до март месец има още време. 

 

 

Следим

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обстановката в Иран е кофти, но не чак толкова, че да не можете да пътувате. По сайтовете на министерствата се презастраховат.  Иначе програмата ти е супер, но съм сигурна, че няма да успееш да видиш всичко набелязано. Т.е. мисля  че е малко натъпкана за толкова дни. Но не ти знам стила на пътуване, може да си бърз.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
На 20.12.2022 г. в 16:01, MayaS каза:

Обстановката в Иран е кофти, но не чак толкова, че да не можете да пътувате. По сайтовете на министерствата се презастраховат.  Иначе програмата ти е супер, но съм сигурна, че няма да успееш да видиш всичко набелязано. Т.е. мисля  че е малко натъпкана за толкова дни. Но не ти знам стила на пътуване, може да си бърз.

С хотелите може ли да дадеш добра практика. От тук ли да букваме или да търсим на място. Колко е рисковано?

 

На 20.12.2022 г. в 9:17, Lindt каза:

 

 

Този младеж, който ми препоръча за Лутц ни поиска като за европейци. Вие говорихте ли за цени с него изобщо?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Боян Димитров каза:

С хотелите може ли да дадеш добра практика. От тук ли да букваме или да търсим на място. Колко е рисковано?

 

 

Този младеж, който ми препоръча за Лутц ни поиска като за европейци. Вие говорихте ли за цени с него изобщо?

Той си имаше сайт, в който има цени. ВИдяха ми се като на другите, но и не ми е препоръчан като по-евтин, а като добре замислен тур.

По-скоро сме говорили, ако може да ни комбинира с някой по маршрута, това да ни намали цената.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Боян Димитров каза:

С хотелите може ли да дадеш добра практика. От тук ли да букваме или да търсим на място. Колко е рисковано?

За пътуването имах предварително резервирани хотели за първите 6 и последните 2 нощувки. Останалите ги бях оставила за намиране на място. Резервациите направих през: 

https://en.hotelyar.com/

https://www.homestay.com/

Няма нищо рисковано да си търсите хотел на място. Подсигурете си нощувките там където ще стигате късно, останалото на място. Но ние даже и по телефон звъняхме на хотели да резервираме за същия ден вечерта.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 53 минути , christuff каза:

Имаме ли нужда от международна шофьорска книжка или с нашите може да се шофира в Иран?

Не вярвам да може с нашите, които са вече само на кирилица....но ако някой има сигурна информация нека каже.

Ние като бяхме в Иран, за всеки случай моя човек си беше извадил. Видяхме полиция само на две места за 10 дни и не изглеждаше да спират произволни коли.

И все пак, може да си извадите. Процедурата е лесна. Аз на 29-ти декември си пуснах документи в полицията и вчера ми се обадиха, че международната книжка ми е готова и ходих да си я взема. Няма много чакане...30мин макс и си готов, хем беше пълно с хора между празниците. 5лв струва +1лв за банката, чиято служителка мрънка, че нямала да ти върне от 50лв. и няма пос-терминал 😄 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://www.facebook.com/ahmad.sattaraloyoub.9 Този човек е лош шофьор (прекалено, изнервящо предпазлив), но много ерудиран екскурзовод. От Керман е, препоръчвам го за пустинята. Нас ни взе от Бандар Абас и ни закара през Бам до Керман и после из пустинята. За района на Керман е страхотен, но не знам колко ще поиска. Предвид сложната обстановка, предполагам, че ще е склонен на преговори.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 1 час, Lindt каза:

@Боян Димитров, ти намери ли по-добро предложение за пустинята? Или изобщо някакво?

Не. Не изключвам възможността да търсим и на място. Така или иначе повечето места могат да се посетят и с колата. Твоят човек ми поиска 650 евро за 2 дни, което за мене изглежда като да иска да ни окраде легално.

преди 11 часа, boogy83 каза:

Не вярвам да може с нашите, които са вече само на кирилица....но ако някой има сигурна информация нека каже.

Ние като бяхме в Иран, за всеки случай моя човек си беше извадил. Видяхме полиция само на две места за 10 дни и не изглеждаше да спират произволни коли.

И все пак, може да си извадите. Процедурата е лесна. Аз на 29-ти декември си пуснах документи в полицията и вчера ми се обадиха, че международната книжка ми е готова и ходих да си я взема. Няма много чакане...30мин макс и си готов, хем беше пълно с хора между празниците. 5лв струва +1лв за банката, чиято служителка мрънка, че нямала да ти върне от 50лв. и няма пос-терминал 😄 

Новите книжки всъщност са на латиница. Доколото разбрах от рентал компанията , нашите книжки са напълно достатъчни, но може и да не е лоша идея да се извади и еждународен сертикат за всеки случай

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Боян Димитров каза:

Не. Не изключвам възможността да търсим и на място. Така или иначе повечето места могат да се посетят и с колата. Твоят човек ми поиска 650 евро за 2 дни, което за мене изглежда като да иска да ни окраде легално.

 

Мисля, че очаквахме около 150 евро за два дни на човек, което пак ми се вижда абсурдна цена, но не виждам някъде по-евтини турове. 

650 за 4 души ли?

Има оскъдна информация за варианта със самоорганизиране с таксиметров шофьор на английски, вероятно заради изискването американци, канадци и англичани да са с водач през цялото време. А се чудя дали ще видим нещо толкова по-различно от това да си хванем такси докъдето има път.

Връзка към мнение
преди 19 часа, christuff каза:

Имаме ли нужда от международна шофьорска книжка или с нашите може да се шофира в Иран?

На нас ни зачетоха българските. Те все пак са на латиница. Изобщо не поискаха международни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, Lindt каза:

 

Мисля, че очаквахме около 150 евро за два дни на човек, което пак ми се вижда абсурдна цена, но не виждам някъде по-евтини турове. 

650 за 4 души ли?

Има оскъдна информация за варианта със самоорганизиране с таксиметров шофьор на английски, вероятно заради изискването американци, канадци и англичани да са с водач през цялото време. А се чудя дали ще видим нещо толкова по-различно от това да си хванем такси докъдето има път.

Тези цени са абсурдни, ако няма друг начин и са се наговорили да на падат ще е много жалко.

 

Все си мисля, че на място ще намерите нещо доста по-изгодно.

Там всеки към като хващахме такси в градовете, шофьора си даваше визитна картичка за евентуални бъдещи пазарлъци и разходки. Не съм ги търсил, защото бяхме с кола, но според мен няма как да не се навие някой за някаква нормална сума, като се има предвид, че горивото е кажи/речи безплатно и състоянието-цените на автомобилният парк.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Тези цени са абсурдни, ако няма друг начин и са се наговорили да на падат ще е много жалко.

 

Все си мисля, че на място ще намерите нещо доста по-изгодно.

Там всеки към като хващахме такси в градовете, шофьора си даваше визитна картичка за евентуални бъдещи пазарлъци и разходки. Не съм ги търсил, защото бяхме с кола, но според мен няма как да не се навие някой за някаква нормална сума, като се има предвид, че горивото е кажи/речи безплатно и какво автомобили се карат.

 

В трипадвайзер пише, че са си картел и трудно и на място убеждаваш за под 100 евро. Това преди 4 години. Сега очевидно е по-зле. С кола виждам, че достигат до някъде, но още не мога да преценя докъде. Вероятно се стига до оазисите без проблем, но после ти трябва 4х4. 

А турът за 2 дни (бил е 170 евро) е нещо такова и се виждат Калутите, 2 големи оазиса, древен град, кервансарай, резервоари, канали, мелници, цветни планини и много приятен каньон: 

 

https://maps.app.goo.gl/iTGxLiPMbQ7X3xsx7

 

Искаш ли да погледнеш на испански дали има нещо като: How to visit Kaluts without a tour?  

И аз да си превеждам с транслейт. Или може и аз да си потърся с транслейтър някой испански блогър. 

 

П.П. А, тук може и да има някаква информация: 

 https://www.lostwithpurpose.com/sunset-sunrise-kaluts-iran/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , Lindt каза:

В трипадвайзер пише, че са си картел и трудно и на място убеждаваш за под 100 евро. Това преди 4 години. Сега очевидно е по-зле. С кола виждам, че достигат до някъде, но още не мога да преценя докъде. Вероятно се стига до оазисите без проблем, но после ти трябва 4х4. 

А турът за 2 дни (бил е 170 евро) е нещо такова и се виждат Калутите, 2 големи оазиса, древен град, кервансарай, резервоари, канали, мелници, цветни планини и много приятен каньон: 

 

 

Искаш ли да погледнеш на испански дали има нещо като: How to visit Kaluts without a tour?  

И аз да си превеждам с транслейт. Или може и аз да си потърся с транслейтър някой испански блогър. 

 

П.П. А, тук може и да има някаква информация: 

 https://www.lostwithpurpose.com/sunset-sunrise-kaluts-iran/

Преведи си и действай-питай. Изглежда добре на пръв поглед. Това е преди 5 месеца - първия пост.

 

Buenas!!

Contesto mi propia pregunta, ya que estoy en Irán y ya lo he vivido:

Finalmente conseguimos dormir en el desierto de Kaluts. El proceso fue ir al Hotel Akhavan, y allí nos ofrecieron las diferentes opciones que hay:
1- ir en taxi hasta un punto del desierto por carretera, caminas un poco y ves la puesta de sol. Vuelta a Kerman.
2- ir en taxi hasta un punto del desierto por carretera, allí te viene a recoger un 4x4. Haces ruta por dentro de los Kaluts. Puesta de sol y vuelta a Kerman.
3- igual que 1 o 2, pero en lugar de volver a Kerman, te quedas a dormir en casa de locales en un pueblecito del desierto
4- igual que 2 pero duermes dentro del desierto al aire libre o tienda de campaña. Ves salida del sol en Kaluts y desayuno en función de tu conductor, a nosotros nos llevó a su casa. Vuelta a Kerman en taxi.

Nosotros hicimos la opción 4 y muy bien, encantados de la experiencia.

Nos han cobrado 30€ de taxi + 3.500.000 rials por 4x4 y dormir, y taxi compartido 300.000 rials para 2.

En una agencia que preguntamos en el bazar, y por mail desde España, nos habían pedido 125€/persona. La diferencia de precio es abismal!

Así que definitivamente recomiendo organizarlo desde Kerman. En otros hoteles no tengo ni idea, en el nuestro eran muy eficientes.

Cómo hotel, creo entender que el Akhavan era el mejor de Kerman. Al ir en temporada baja (segunda 15a agosto), nos hizo descuento.

Saludos!!

 

****************************************************************************************************************************************************

Nos movemos por nuestra cuenta, sobretodo en taxis privados contratados en los hoteles o por la calle. Cuando llegamos a Kerman, en el hotel nos organizaron la excursión al desierto (taxi ida + Jeep con dormir + taxi vuelta).
Es fácil.
Por ejemplo, ahora estamos en taxi privado para hacer: Yazd, Chan Chan, Kharanaq, Meybod, Nein, Isfahan. 75 dólares (precio super barato), contratado en Hotel Friendly de Yazd.

 

************************************************************************************************************************************************

 

Колко човека сте? Тук за цяла кола искат 300евро и било супер, има телефони

 

Por si alguien le sirve. Hay varias opciones para ir a los Kaluts.
- Una solo ir a ver el atardecer y regresar a kerman
- Dos ir al atardecer y dormir en el area de acampada que hay...es la opción de precio medio pero no te adentras con el coche por el desierto ya que generalmente son coche normales
- Tres, dormir entre los Kaluts, que aunque es la opción más cara con diferencia (unos 300€ a repartir entre los que vayais en el coche), sin duda merece la pena. En esta opción si que te adentras varios kilómetros en el desierto. Por si os sirve fuimos con Amir Moghaddam (amir.kalluts@gmail.com , teléfono y Whatsap +98 913 198 2482) un tipo encantador que encontramos recomendado en otros blogs de viajes similares al nuestro.

 

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Боян Димитров каза:

Новите книжки всъщност са на латиница. 

Ами не, не са....освен ако от средата на 2022 няма още по-нови.

Ако обърнеш книжката отзад, където са категориите, ще видиш, че легендата е само на български. Заради тази глупост в Нова Зеландия преди няколко години не успяхме да добавим допълнителен шофьор. Аз тогава бях с книжка от 2011-та и на нея имаше превод на английски точно на тази легенда, та моята я признаха.

Връзка към мнение
Боян Димитров
На 7.01.2023 г. в 0:39, Lindt каза:

 

Мисля, че очаквахме около 150 евро за два дни на човек, което пак ми се вижда абсурдна цена, но не виждам някъде по-евтини турове. 

650 за 4 души ли?

Има оскъдна информация за варианта със самоорганизиране с таксиметров шофьор на английски, вероятно заради изискването американци, канадци и англичани да са с водач през цялото време. А се чудя дали ще видим нещо толкова по-различно от това да си хванем такси докъдето има път.

650 евро за 2 дни за 2ма човека като в тура бяха включени доста неща, които можем да посетим със съвсем обикновена кола. Това е програмата, която ни предложиха:

 

TUESDAY 7 �
Mahan: Shazde garden - това се прави с кола
Rayen: citadel of Rayen - това се прави с кола
Lut desert: colorful mountains, landforms, Keshit - това също може да се направи с кола, не знам обаче колкото е смислено, като се има впредвид, че мислим да ходим до Хомроз и до Табриз са истинските цветни планини. Също не съм сигурен дали може да се направи само с кола. По идея аз планините ги виждам на картата . Има едно пътче на картата , което свързва Ney Bid c Keshit и минава през Hormak. Изглежда съвсем като да може да се мине, нямам идея заслужава ли си обаче. Интересно ми е някой дали може да сподели личен опит.
Night: in Keshit (with locals) 

WEDNESDAY 8 ����
Lut desert: Keshit canyons, ancien troglodyte dwellings and citadel of Keshit, sunset in
Kaluts, - Кешит каньона според някои агенции е затворен, но тези ми го предлагат, изглежда интересен , но тука вече съвсем не намирам информация къде е и как да стигна до него
Night: camping for the night in Kaluts

THURSDAY 9 ������

Lut desert: sunrise of Kaluts, egg hills,, salty river, old caravanserai, old water reservoir, - тези мисля се правят с кола, поне в частта си за солната река и калутс. Това си е по пътя след Шахдад. Намирам обаче информация, че е забранено да се разкарваш там, заради афганистанските трафиканти, които минават границата по тези места. Вероятно и с кола ще е доста ограничено, така че аз мисля да търся 1 дневен тур, който включва точно това - Калутс, Небка джунгъл, ег хилс и слоната река. кервансараи и резервоари не е неходимо да търсим
old water mill and Nebka jungle, qanat, Sirch village

 

 

 

Връзка към мнение

За съжаление в любимият ми сайт за резервация на влакови билети https://iranrail.net все още е 2022-ра и разписанията не излизат. Проверих и друг сайт, в който обикновено гледах разписание на автобуси https://www.payaneh.ir/fa/bus.php по календара на Омар Хаям, но и той не работи

Не съм се задълбочил в програмата, но ще си позволя да я разбъркам. Преди години взехме влак от Бандар Абас до Язд, който по спомени тръгва в късния следобед и пристига около 2-часа през нощта. Така можете да обиколите Язд и от там да продължите към Керман и т.н.

 

Личният ми опит се изчерпва с едно такси през зимата на 2020, което ме закара от Мейманд до Бандар Абас с отбивка през Градината с Камъни (https://www.visitiran.ir/attraction/bagh-e-sangi-garden-stones) срещу 55 евро.

Друг вариянт е да се държите по програмата и да се опитате самостоятелно да се докопате до Бам от Бандар Абас със споделено такси (сафари), или нощен автобус до Керман. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Кешит това видео може да ти подскаже дали искаш или не искаш да отидеш и какво представлява пътеката: 


https://www.youtube.com/watch?v=laHtqfOB9_A&ab_channel=ART4FACT

 

Лично според мен ако има време, е приятна и лежерна разходка за разтъпкване и после хапване под палмите, а и може би през март ще има повече вода, но в конкретния случай с дните, с които разполагаш, бих му сложила директен хикс. Изоставеното селище там изглежда любопитно, но мисля, че ще видим  достатъчно керпичени сгради и другаде. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 2 часа, Lindt каза:

За Кешит това видео може да ти подскаже дали искаш или не искаш да отидеш и какво представлява пътеката: 


https://www.youtube.com/watch?v=laHtqfOB9_A&ab_channel=ART4FACT

 

Лично според мен ако има време, е приятна и лежерна разходка за разтъпкване и после хапване под палмите, а и може би през март ще има повече вода, но в конкретния случай с дните, с които разполагаш, бих му сложила директен хикс. Изоставеното селище там изглежда любопитно, но мисля, че ще видим  достатъчно керпичени сгради и другаде. 

 

Моите размисли вървят в подобна посока. Може би ще направим планинския път от Сирч до Хормак и от там си продължаваме към Райен и Бам

Връзка към мнение

Ако решите за всеки случай, ето и номера на Саджад WhatsApp +989137455672. Не го познавам, но знам че организира турове около Керман и си чете съобщенията. Успех.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, develko каза:

Ако решите за всеки случай, ето и номера на Саджад WhatsApp +989137455672. Не го познавам, но знам че организира турове около Керман и си чете съобщенията. Успех.

А с кого обикаля Хормоз и Кешм? Имаш ли някакви препоръки, съвети или готини идеи за там? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.