Прескочи до съдържание

Перу - нужда от съвети


МАРИН МИТЕВ

Препоръчани мнения

Привет на всички! В процес съм на организaция на нашето пътуване в Перу. Планирано е да путуваме с Peruhop, поне до някъде… та имам няколко въпроса. Това е програмата:

 

Day 1

София - Лима

Day 2

Лима

Day 3

Лима - Паракас

Day 4

Паракас - Наска

Day 5

Арекипа

Day 6

Арекипа - Чивай

Day 7

Чивай - Куско

Day 8

Куско

Day 9

Куско

Day 10

Куско - Агуас Калиентес

Day 11

Аруас Калиентес  - Мачу Пикчу - куско

Day 12

Куско - Foz de Iguasu

Day 13

Куско - Foz de Iguasu (няма грешка - полетът е 24ч)

Day 14

Игуасу

Day 15

Игуасу

Day 16

Игуасу - София

 

1.       В Паракас може ли да се намери лодка до островите на място?

2.       Може ли от Арекипа да се стигне директно до Колка каньон или само през Чивай и ако Да, то как?

3.       Кое е най-подходящото време да се видят кондорите и може ли да стигне до тях пеша или трябва транспорт (от Чивай)?

4.       Какъв транспорт мога да ползвам от Арекипа до Чивай и после от Чивай до Куско?

5.       Може ли да се букне екскурзия до Rainbow Mountain на място в Куско?

6.       Кола под наем  - много ли е зле 😊? А такси?

7.       Ползвал ли е някой местна тур. Агенция, от която да вземе бус (6-8 човека) с шофьор, който да ви е собствен транспорт по време на цялото пътуване?

8.       Други съвети и препоръки са добре дошли 😊!

 

Благодаря! :) 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 42 минути , МАРИН МИТЕВ каза:

Привет на всички! В процес съм на организaция на нашето пътуване в Перу. Планирано е да путуваме с Peruhop, поне до някъде… та имам няколко въпроса. Това е програмата:

 

Day 1

София - Лима

Day 2

Лима

Day 3

Лима - Паракас

Day 4

Паракас - Наска

Day 5

Арекипа

Day 6

Арекипа - Чивай

Day 7

Чивай - Куско

Day 8

Куско

Day 9

Куско

Day 10

Куско - Агуас Калиентес

Day 11

Аруас Калиентес  - Мачу Пикчу - куско

Day 12

Куско - Foz de Iguasu

Day 13

Куско - Foz de Iguasu (няма грешка - полетът е 24ч)

Day 14

Игуасу

Day 15

Игуасу

Day 16

Игуасу - София

 

1.       В Паракас може ли да се намери лодка до островите на място?

2.       Може ли от Арекипа да се стигне директно до Колка каньон или само през Чивай и ако Да, то как?

3.       Кое е най-подходящото време да се видят кондорите и може ли да стигне до тях пеша или трябва транспорт (от Чивай)?

4.       Какъв транспорт мога да ползвам от Арекипа до Чивай и после от Чивай до Куско?

5.       Може ли да се букне екскурзия до Rainbow Mountain на място в Куско?

6.       Кола под наем  - много ли е зле 😊? А такси?

7.       Ползвал ли е някой местна тур. Агенция, от която да вземе бус (6-8 човека) с шофьор, който да ви е собствен транспорт по време на цялото пътуване?

8.       Други съвети и препоръки са добре дошли 😊!

 

Благодаря! 🙂

Ето и малко отговори от нас:

 

1. Може да си вземеш лодка на място, но ако няма достатъчно желаещи или трябва да платите всичките места, или да чакате.

2. Може да стигнеш директно до Колка каньон, пътят от Чивай до мястото, където се гледат кондорите е под час.

3. Ние бяхме в края на октомври и видяхме 5 кондора едновременно в полет, имаше си и кацнали, така че се брои за голям успех, щото преди нас едни познати бяха ходили и бяха видели само един кацнал. Както писах площадката, от която се гледат кондорите е под час с кола от Чивай, така че може и пеша да стигнете, ако сте ентусиазирани.

4 - 7 Ние си взехме микробус за 6 човека от Арекипа през Колка каньон до Пуно, така че няма никакъв проблем да си уговорите шофьор, който да ви транспортира.

5. Бяхме си букнали трипа до Rainbow Mountain предварително, ама предполагам, че не е проблем и на място да го направите.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

2.       Може ли от Арекипа да се стигне директно до Колка каньон или само през Чивай и ако Да, то как?  Само през Чивай по главния път.

3.       Кое е най-подходящото време да се видят кондорите и може ли да стигне до тях пеша или трябва транспорт (от Чивай)? Сутрин, след 7. Ние бяхме в 6.30 там и чакахме доста преди да видим. След седем започнахме да виждаме по един, но прелитаха за малко и кацаха. И точно когато се качихме в колата да си ходим, към 8 мисля беше, се извисиха много(може би около 15) и се позадържаха във въздуха няколко минути.

5.       Може ли да се букне екскурзия до Rainbow Mountain на място в Куско? Да, но съвета ми е да слезете в градчето на отбивката за планината. Предполагам, че там няма да има проблем да намерите някой да ви закара. Иначе ще трябва да се връщате от Куско(2 часа в посока) и ми се вижда безсмислено.

6.       Кола под наем  - много ли е зле ? А такси? Кола под наем се оказа много добър избор за нас и бяхме много доволни, че избрахме този вариант на пътуване, но трябва да си подготвен по кои пътища да караш и кои да избягваш. За вас май не е много удачно, защото кацате в Лима и си тръгвате от Куско. Може би има такава възможност, но зависи дали ви устройва цената.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, МАРИН МИТЕВ каза:

Привет на всички! В процес съм на организaция на нашето пътуване в Перу. Планирано е да путуваме с Peruhop, поне до някъде… та имам няколко въпроса. Това е програмата:

 

Day 1

София - Лима

Day 2

Лима

Day 3

Лима - Паракас

Day 4

Паракас - Наска

Day 5

Арекипа

Day 6

Арекипа - Чивай

Day 7

Чивай - Куско

Day 8

Куско

Day 9

Куско

Day 10

Куско - Агуас Калиентес

Day 11

Аруас Калиентес  - Мачу Пикчу - куско

Day 12

Куско - Foz de Iguasu

Day 13

Куско - Foz de Iguasu (няма грешка - полетът е 24ч)

Day 14

Игуасу

Day 15

Игуасу

Day 16

Игуасу - София

 

1.       В Паракас може ли да се намери лодка до островите на място?

2.       Може ли от Арекипа да се стигне директно до Колка каньон или само през Чивай и ако Да, то как?

3.       Кое е най-подходящото време да се видят кондорите и може ли да стигне до тях пеша или трябва транспорт (от Чивай)?

4.       Какъв транспорт мога да ползвам от Арекипа до Чивай и после от Чивай до Куско?

5.       Може ли да се букне екскурзия до Rainbow Mountain на място в Куско?

6.       Кола под наем  - много ли е зле 😊? А такси?

7.       Ползвал ли е някой местна тур. Агенция, от която да вземе бус (6-8 човека) с шофьор, който да ви е собствен транспорт по време на цялото пътуване?

8.       Други съвети и препоръки са добре дошли 😊!

 

Благодаря! 🙂

1. Може да се намери лодка, не е проблем. По принцип, часовете за тръгване са 8 и 10 сутринта, но организираните групи тръгват и в други часове. Отидете директно до някое от агенциите на кея, те ще ви намерят място или пък директно на самия кей. Няма да ви върнат.

2. От Арекипа има екскрузии до каньона, но според мен не си заслужава да се връщате обратно след това. По-добре се договорете с някоя фирма да ви закара от Арекипа до Куско и по пътя да спре на каньона. В Чивай няма какво особено да се прави, освен да се покиснете малко в топли минерални извори.

3. Най-голям шанс да се видят кондорите има април до ноември, за предпочитане сутрин. Като цяло, повечето места по ръба на каньона са подходящи да се видят кондори, но не знам дали пеша става или не.

4. Преди години, когато разглеждах същите опции, имаше само частни превозвачи. Сега може и да е различно.

5. Може, няма проблем. Даже е за предпочитане - цената ще е доста по-ниска.

6 и 7. Не ви трябват, пробвайте Taxidatum (https://taxidatum.com/#) за всички придвижвания в Куско и наоколо (освен влака до Агуас Калиентес). Също и да дойдат да ви вземат от гарата.

8. Не бих ползвала PeruHop, а Cruz del Sur. Имат по-добро разписание, а автобусите са големи и удобни, с монитори и филми. Също са и по-евтини.

 

Не виждам каква ви е идеята в ден 4 - Паракас-Наска. Явно ще ходите на лодките сутринта, но това значи, че най-рано по обяд ще успеете да тръгнете и ще стигнете в Наска следобед. По това време самолети не летят, само от сутринта до 14ч най-късно. Само ще хванете нощния автобус за Арекипа ли? По-добре я махнете тази нощувка в Чивай.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

6. .       Кола под наем  - много ли е зле ?

Наши познати бяха с кола под наем и според тях това е било най - доброто им решение 🙂 нямало е никакви проблеми 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.