Прескочи до съдържание

Копенхаген и Mалмьо


Райска птица

Препоръчани мнения

Привет в последния ден на 2022, добра година за мен и надявам се за всички вас!

имам въпрос към наскоро пътувалите до Копенхаген и Малмьо, тъй като за 100 лв.закупих два двупосочни билета за Копенхаген в средата на февр., а така и така имам за ден работа в Малмьо , реших да пътуваме двама. Кой вариант за посоката малмьо лунд сте предпочитали, аз си мисля за влак, като най-икономично откъм време, но все пак мнения? Има ли вариант за тридневна карта, обединяваща копенхаген и малмьо и лунд? Била съм преди точно 20 год и имам смътни спомени. Нощувка избрах в центъра на Копенхаген Cabinn inn, заради удобната локация и хубавата закуска, но мога и да променя , идеи? Дали тогава работят ледените пързалки в центъра, понеже е средата на фебр.? Кои задължителни забележителност в Копенхаген да не пропуснем? Карта за тях, двудневна, откъде да купя онлайн?  Кое атрактивно забавление да не пропуснем, тъй като съм с член от семейството, който не е бил там, а е роднински свързан с тая част на Европа, и искам да му останат прекрасни спомени от първото му пътуване? Благодаря предварително на отзовалите се!

Весело посрещане на 2023 и много щастливи пътувания!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Райска птица каза:

Привет в последния ден на 2022, добра година за мен и надявам се за всички вас!

имам въпрос към наскоро пътувалите до Копенхаген и Малмьо, тъй като за 100 лв.закупих два двупосочни билета за Копенхаген в средата на февр., а така и така имам за ден работа в Малмьо , реших да пътуваме двама. Кой вариант за посоката малмьо лунд сте предпочитали, аз си мисля за влак, като най-икономично откъм време, но все пак мнения? Има ли вариант за тридневна карта, обединяваща копенхаген и малмьо и лунд? Била съм преди точно 20 год и имам смътни спомени. Нощувка избрах в центъра на Копенхаген Cabinn inn, заради удобната локация и хубавата закуска, но мога и да променя , идеи? Дали тогава работят ледените пързалки в центъра, понеже е средата на фебр.? Кои задължителни забележителност в Копенхаген да не пропуснем? Карта за тях, двудневна, откъде да купя онлайн?  Кое атрактивно забавление да не пропуснем, тъй като съм с член от семейството, който не е бил там, а е роднински свързан с тая част на Европа, и искам да му останат прекрасни спомени от първото му пътуване? Благодаря предварително на отзовалите се!

Весело посрещане на 2023 и много щастливи пътувания!

Аз не разбрах колко време ще е престоят ви? Ние бяхме през октомври месец и имах 3 пълни дни в Копенхаген и 1 ден в Малмьо. За Копенхаген има различни туристически карти, които покриват забележителностите и транспорта, но според мен не се заслужава. Щом ще отседнете около централната част всичко ще ви е сравнително близо. Относно забележителностите - зависи от интересите ви. Прилагам линк, в който съм описал всички места, които посетихме в двата града.

 

https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-kopenhagen/

 

Аз лично не бих пропуснал да се каза на църквата на Спасителя, националната галерия и нова глиптотека на Карлсберг.

 

Забележителности в Малмьо - https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-malmyo/

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Guinness каза:

Аз не разбрах колко време ще е престоят ви? Ние бяхме през октомври месец и имах 3 пълни дни в Копенхаген и 1 ден в Малмьо. За Копенхаген има различни туристически карти, които покриват забележителностите и транспорта, но според мен не се заслужава. Щом ще отседнете около централната част всичко ще ви е сравнително близо. Относно забележителностите - зависи от интересите ви. Прилагам линк, в който съм описал всички места, които посетихме в двата града.

 

https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-kopenhagen/

 

Аз лично не бих пропуснал да се каза на църквата на Спасителя, националната галерия и нова глиптотека на Карлсберг.

 

Забележителности в Малмьо - https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-malmyo/

 

 

Благодаря за отговора , един ден Малмьо по работа, и вероятно Лунд и два дни Копенхаген свободна програма

Връзка към мнение
Райска птица

а някой да е имал проблеми с плащанията с българските дебитни карти?

Реших една  нощувка да е в центъра на Малмо, за парите получаваш повече, определено. и  ще сменя хотела за Копенхаген, имате ли впечатления от някой друг по-хубав централен, Съвпада с деня на влюбените и за два дни се понапълни откъм резервации букинг

за Копенхаген - мислите ли, че ще успея единият следобяд да отскочим до някой замък наблизо?

Връзка към мнение
Райска птица
преди 13 минути , Hris каза:

Да ,и аз в момента  не успявам да платя самолетни билети до Копенхаген с дебитна карта от УКБ. И с кредитна не може ???

аз билетите ги купих преди три дни, а че нещо става с картите  и с онлайн разплащанията го установихме на 31.12

имах предвид в Дания и Швеция как се приемат бг картите, че нещо чета неблагоприятни новини

Връзка към мнение
преди 27 минути , Райска птица каза:

аз билетите ги купих преди три дни, а че нещо става с картите  и с онлайн разплащанията го установихме на 31.12

имах предвид в Дания и Швеция как се приемат бг картите, че нещо чета неблагоприятни новини

Не съм плащал никъде с българска карта. Използвах само и единствено Револют и нямах никакви проблеми с плащанията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ако някой иска да пътува на тези дати, предлагам закупена резерв за апарт хотел в центъра, Ерик Вьогел бутик хотел, на много добра цена. За двама или един е апартамента, топ локация, чудесен е, ще го дам на половин цена!

Дати 13.02-16.02 

отпада мието пътуване, счупих глезен.

  • Шок 1
Връзка към мнение
На 7.02.2023 г. в 13:10, Райска птица каза:

Ако някой иска да пътува на тези дати, предлагам закупена резерв за апарт хотел в центъра, Ерик Вьогел бутик хотел, на много добра цена. За двама или един е апартамента, топ локация, чудесен е, ще го дам на половин цена!

Дати 13.02-16.02 

отпада мието пътуване, счупих глезен.

Не е актуално вече предложението.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, пътуващи!

Използвам тази тема, надявам се авторката няма възражения.

Имам 5 практически пълни дни в Копенхаген. Ранно излитане натам и късно прибиране насам.

Дайте съвети за програма!

1. Кои музеи да видя?

2. Къде да отиде в Копенхаген?

3. Къде да отида извън Копенхаген и как да стане това - влак?

4. Прочетох за някакви музейски карти - има ли смисъл от тях? Може ли линк?

5. Карти за транспорта необходими ли са?

6. До Малмьо как да отида за един ден - т.е. какъв билет и скакво?

7. В Малмьо какво да видя?

8. Да нося ли пари в брой или атм да изтегля от Револята?

9. Във връзка с горния въпрос - къде да изтегля без такси от Революта?

10. Какво и кога да избягвам в Копенхаген и Малмьо?

Благодаря и здраве! 🙂

Връзка към мнение
преди 5 минути , Balkanka каза:

Здравейте, пътуващи!

Използвам тази тема, надявам се авторката няма възражения.

Имам 5 практически пълни дни в Копенхаген. Ранно излитане натам и късно прибиране насам.

Дайте съвети за програма!

1. Кои музеи да видя?

2. Къде да отиде в Копенхаген?

3. Къде да отида извън Копенхаген и как да стане това - влак?

4. Прочетох за някакви музейски карти - има ли смисъл от тях? Може ли линк?

5. Карти за транспорта необходими ли са?

6. До Малмьо как да отида за един ден - т.е. какъв билет и скакво?

7. В Малмьо какво да видя?

8. Да нося ли пари в брой или атм да изтегля от Револята?

9. Във връзка с горния въпрос - къде да изтегля без такси от Революта?

10. Какво и кога да избягвам в Копенхаген и Малмьо?

Благодаря и здраве! 🙂

По-горе в темата съм посочил линк с всички забележителности, които аз успях да посетя за 3 дни. Поствам го отново: https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-kopenhagen/

 

Точка 5 - за мен няма нужда. При хубаво време разходките са удоволствие.

Точна 6 - Да, препоръчвам да отидете до Малмьо. Един ден е достатъчен за там. Най-бързият и лесен начин за пътуване между двата града е с влак. Влаковете тръгват от централната жп гара на Копенхаген ( København H) на всеки 20 минути, като пътуването отнема около 35 минути. Еднопосочен билет за влак от Копенхаген до Малмьо струва 91 DKK и може да бъде закупен на гарата. Ако пътувате със семейството има намаление, като тогава цената става 146 DKK за двама души.

Точка 7 - https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-malmyo/

Точка 8 - нямате нужда от пари в брой. Абсолютно навсякъде приемат карти.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно парите в брой - в автобусите в Копенхаген се оакза, че може да плаща само в кеш, така че ако ви се налага, имайте го предвид. Иначе впоследствие си инсталирах едно приложение - DOT Tickets, с което купувах билети. Малко беше досадно, че трябваше 3д верификация на всяко плащане. Също така ни казаха, че в магазините по центъра приемат евро и връщат в крони, но не знам доколко е вярно и по какъв курс се минава. Навсякъде другаде плащахме безпроблемно с карта, в Малмьо също (там на градски транспорт не сме се качвали), а едни жени се оплакаха, че са им отказали плащане с кеш на някакво място в Малмьо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.07.2023 г. в 13:31, Guinness каза:

По-горе в темата съм посочил линк с всички забележителности, които аз успях да посетя за 3 дни. Поствам го отново: https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-kopenhagen/

 

Точка 5 - за мен няма нужда. При хубаво време разходките са удоволствие.

Точна 6 - Да, препоръчвам да отидете до Малмьо. Един ден е достатъчен за там. Най-бързият и лесен начин за пътуване между двата града е с влак. Влаковете тръгват от централната жп гара на Копенхаген ( København H) на всеки 20 минути, като пътуването отнема около 35 минути. Еднопосочен билет за влак от Копенхаген до Малмьо струва 91 DKK и може да бъде закупен на гарата. Ако пътувате със семейството има намаление, като тогава цената става 146 DKK за двама души.

Точка 7 - https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-v-malmyo/

Точка 8 - нямате нужда от пари в брой. Абсолютно навсякъде приемат карти.

 

Благодаря, ще погледна у дома. В работата има файър уол и не мога да отворя.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте. Пътувам събота - вторник до Копенхаген. Харесал съм си хотел AC Hotel by Marriot Bella Sky Copenhagen, на 4 км. от центъра. Някой има ли информация относно достъпност с метро или градски транспорт? Няма да вземам рент-а-Кар, ще разчитам на градски транспорт.

Връзка към мнение
преди 8 минути , adriano1 каза:

Здравейте. Пътувам събота - вторник до Копенхаген. Харесал съм си хотел AC Hotel by Marriot Bella Sky Copenhagen, на 4 км. от центъра. Някой има ли информация относно достъпност с метро или градски транспорт? Няма да вземам рент-а-Кар, ще разчитам на градски транспорт.

image.png.b24ae464a45093720fbee2349925b476.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.