Прескочи до съдържание

Тайланд ваканция 2023


Препоръчани мнения

Здравейте,

Честит нова година. Желая много пътешествия и създаване на спомени и кулинарни изживявания на всички.

 

В момента резервирам билети за Тайланд през декември 2023г. Далече е, но решихме да плануваме от сега почивката.

Идеята ни е да кацнем в Банкок за 3-4 дни да пообиколим и се насладим на този прекрасен град. От там, искам да посетим вътрешността на страната и да направимм почивка с плажуване още 6-7 дни. Търся полети до Пукет и други места, но не намирам вътрешни самолетни билети. Можете ли да ми препоръчате вариант за места, които може да се посетят и с влак и стават за плажуване, защото алтернативата е ако няма вътрешни полети съвместими с полета ми от БГ до Тайланд и обратно ще използваме железниците 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

вероятно е малко рано за да излязат полети за декември 2023, иначе съвсем естествено има вътрешни полети

Връзка към мнение
преди 12 минути , neuromancer каза:

вероятно е малко рано за да излязат полети за декември 2023, иначе съвсем естествено има вътрешни полети

Да, декември 2023 е в следващото зимно разписание и по-малките компании / та и големи/ няма скоро да пуснат полетите.

taipan сподели с коя компания ще летиш до БКК...

Връзка към мнение
преди 2 минути , КОКО22 каза:

Да, декември 2023 е в следващото зимно разписание и по-малките компании / та и големи/ няма скоро да пуснат полетите.

taipan сподели с коя компания ще летиш до БКК...

KLM през Амстердам. Намерих полети излизат ми вътрешни като дам търсене. Дори се сетих да проверя да летят от летището, където ще кацнем в Банкок. И търся полети от същото летище към някой остров, за да не се прикачваме и като се връщаме да се качим директно на полета за България. 🙂

Единственото, което ме притеснява релно е, че е доста далеч и не се знае, какво ще се случи, но пък, трябва да сме с положително мислене настроени. 

 

Връзка към мнение

Записвам се да следя темата 🙂 Живот и здраве ще сме по едно и също време.( аз ще се ослушвам за  промоции на Катар или Турските или каквото излезе)  taipan кога ще кандидатстваш за визи?

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,искам да си организирам ексурзия  до Банков и Пукет.Има ли някой опит и кое е по-удачно-първо Банков и после Пукет или въпрос на вкус.Коя авиокомпания да гледам също и къда да се насочим да спим.Благодаря

Връзка към мнение

Харесва ти местните да те гледат все едно си им длъжен?

Харесва ти да плащаш 10на лв при всяко теглене на пари от банкомат.

Харесва местните да те гледат като ходеща касичка?

 

Иди в Тайланд!

 

ПС. А най-добре иди другаде!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , era123 каза:

Харесва ти местните да те гледат все едно си им длъжен?

Харесва ти да плащаш 10на лв при всяко теглене на пари от банкомат.

Харесва местните да те гледат като ходеща касичка?

 

Иди в Тайланд!

 

ПС. А най-добре иди другаде!

Е, не толкова черно! Аз от всичко не харесах само Патонг, а съм била веднъж на Пукет и 3 пъти в Бангкок.

Връзка към мнение
преди 2 часа, era123 каза:

Харесва ти местните да те гледат все едно си им длъжен?

Харесва ти да плащаш 10на лв при всяко теглене на пари от банкомат.

Леле леле само за Тайланд не бях очаквал такова определение. Млади и стари /според предпочитанията / тичат в тая посока, а някои искат да останат за постоянно. Жалко че визите са само за по 60/90 дни. Няма магеланец който да не е посетил това чудесно място за почивка на океана или за турове на север.

Както и да е ... да помогнем на @taypan ако още не е отлетял 🤣. Полети БКК-Пукет има постоянно и предполагам вече са излезли на нормални цени.

На Пукет най-хубавите плажове са на Карон. Избягвайте Патонг както се спомена. Валута се сменя навсякъде изгодно, а на все повече места приемат и кр. карти. Не е необходимо теглене от банкомат

Връзка към мнение
преди 17 часа, Krisi_8809 каза:

Здравейте,искам да си организирам ексурзия  до Банков и Пукет.Има ли някой опит и кое е по-удачно-първо Банков и после Пукет или въпрос на вкус.Коя авиокомпания да гледам също и къда да се насочим да спим.Благодаря

И двата варианта са удачни. Ние първо бяхме на морето, но не в Пукет, а в Краби/Ао Нанг и си плажувахме всеки ден на различно място. После изкарахме 6 дни в Банкок. За вътрешните полети ползвахме Банкок еъруейз и останахме много доволни. И на двете летища имаха Лоудж, където те допускат като ти сканират бордната карта. Вътре имаше дребни неща за хапване и пийване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Krisi_8809 добре дошъл или добре дошла, първо. Не се стряскай от първата препоръка. След като искаш Тайланд, направи го. Вариантите са с Катар или Търкиш от София. Търкиш тръгват и от Варна. Зависи откъде си. Аз също не съм очарована от Пукет, но ако не сте ходили в тази част на Азия, може би ще ви хареса. Пясъчни плажове са Ката бийч и Карон бийч, може би има и други. Пясъчни плажове,  тип градски. Ако очаквате диви безлюдни плажове, не мога да помогна. Ако ще правите екскурзии, което препоръчвам,  един ден до Мая бей / затворен до ноември /, един ден до Phang Nga, един ден до Симиланските острови и останалото за плаж. Преди беше пълно с руснаци, сега не мога да си представя какво е. Нашето пътуване беше с акцент Сием Реп / Камбоджа / и имаше директен полет само до Пукет тогава. Иначе бих избрала Краби или Ко Тао. За тях съм чувала добри отзиви. След това бяхме за 3 дни в Бангкок. Достатъчни са. Направи си проучване, виж местата за настаняване. Екскурзии договаряй на място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой може ли да ме насочи къде да отседна в Пукет, да има хубав плаж, но не с  много хора, да е близо централната част  да е удобно до  така,че да направя разходките до Phang Nga, Djeims Bond  възможно най лесно. Може и други препоръки да има. Виждам,че островите там са много. Разбирам, че градски транспорт почти няма. Такситата как са, уйбър може ли да се ползва

Връзка към мнение

Свали си Bolt да се спасиш от такси мафията. Като не искаш лудница, просто не ходи в Патонг. Карон е по-малка лудница, но с някакъв нощен живот. Ката е още по-малка лудница. 

Ако отидеш в съвсем спокоен район се приготви да плащаш повече за транспорт, екскурзии и т.н.

Връзка към мнение

И аз смятам, че Карон е най-доброто място за плажуване - има и свободно място и повече чадъри и заведения, масажи, пазар и т.н

Ако ви се ходи по островите мисля че няма значение къде си, защото винаги те вземат от хотела и те връщат.

Из самия Пукет най-често ползвания транспорт е моторетката...Наема е смешен...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.