Прескочи до съдържание

Пътуване до Токио есента с круиз по южните острови за 12 дни


EcstasyD

Препоръчани мнения

Здравейте, ние с половинката плануваме пътуване до Токио есента, откъдето да ни тръгне круиз по южните острови за 12 дни - датите на круиза са ни 24.10-05.11.23 като сега търсим самолетни билети и някакво настаняване в Токио преди и след круиза, за да разгледаме и града. 
Ще се върна да попрочета назад в темата за детайли, но като цяло ще съм благодарна за всякакви базови или детайлни насоки в тази връзка - какво е времето в края на октомври, какво се препоръчва да се види в Токио за 1/2/3 дни, какво настаняване да търсим (booking/airbnb/друго) за двама възрастни, ей такива гъдели 😛

Ох, много се вълнувам, дано всичко е наред покрай ковид/войни/знам ли вече и аз какво 💫image.png.c5ef095fe6743ea9f5a5ba63156724ca.png

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@EcstasyD Отделих мнението в нова тема, за по-добра прегледност. Въпросите ви за Япония предполагат по-дълга дискусия. 

 

След средата на октомври ще можете да се насладите, освен на всичко останало в Япония и на пейзажи с червени листа. 

 

В Токио най-общо програмата ни включваше:

Tsukiji Market рано сутринта

Градините на Императорския дворец (бяхме по време на сакурата)

Шинтоистки храм Meiji Jingū

Разходка по улица Гинза 

Разходка из квартал Akihabara

Изкуственият остров Odaiba

Сградата на Кметството - Tōkyō Tochō

Будисткият храм Sensoji в квартал Асакуса

Търговската улица Nakamise 

Около Гара Шибуя с паметника на Хачико

Tokyo Solamachi с Tokyo Skytree

Sengakuji Temple до гара Shinagawa

Tokyo Tower

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже и ние ще сме в същия период в Япония, горе-долу съм гледал билетите. Около 800-850 евро са в момента най-евтините варианти - с LOT или Qatar Airways. Поне от София де. Ние се спряхме в Токио на Daiwa Roynet Hotel Ginza, ама ще сме с бебе и стаите са малко по-големи. Иначе има и по-изгодни варианти в хубави квартали.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бях преди малко повече от 7 години и имах възможност да остана само 2 дни в града, но видях голяма част от най-популярните забележителности. За такова кратко време може да си вземете Tokyo Subway Ticket за 48 или 72 часа. Изпращам ви линк към статията, където съм описал всички места, които посетих.

 

https://oneticketjustgo.com/attractions-in-tokyo-japan/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря ви за насоките, пътуващи 🙂
За момента и ние се чудим между Qatar и Lufthansa + Austrian, лошото е, че с оглед да не губим излишни дни отпуска и да ангажираме бабахотел за повече дни, гледаме да сме малко преди круиза в Токио и после да си тръгнем на същия ден, което оскъпява самолетните билети и то не с малко, ама няма как, това да е 😄
Мерси и за идеите за sightseeing и настаняване, щом фиксираме полетите, започваме с тях. На самия круиз също залагам, че ще се насладим на много японска култура и красота, а как само стискам палци времето да е хубаво ❤️ 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, пак аз 🙂
Да се похваля, че вече си купихме самолетни билети (дано всичко е наред :P) и вече знаейки кои дати ще сме в Токио, можем да си набележим програма. Видях насоките ви за забележителности, настанявания и варианти за придвижване в Токио, искам да питам дали някой е ходил в Дисниленд 😄
Реално ние ще пристигнем на 22.10 следобедно на летище Нарита и ще имаме само 1 пълен ден в Токио (23.10) преди заминаването с круиз на 24.10.23 следобед и на 05.11 корабът ще акустира около 7 сутринта, а самолетът ни тръгва вечерта, т.е. и там ще имаме деня в Токио, но с багаж. Ще нагласим забележителностите по времето, което имаме, но този Дисниленд много го мисля ... 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Alexander, круизът не го намирам вече на сайта на Селебрити, иначе се казва "YOUR BEST OF SOUTHERN JAPAN", а  корабът е CELEBRITY MILLENNIUM за 12 нощувки от 24.10 до 05.11.23 с начална и крайна точка Токио.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.