Прескочи до съдържание

Париж, Нормандия и Бретан


veseliache

Препоръчани мнения

Здравейте,

Започна поредното планиране на пътешествие - този път до Париж или по-точно Дисни ленд, а защо да не го съчетаем и с Нормандия и Бретан?

Купихме си билети за датите 6-13 април, като целта е да имаме 3 нощувки в Париж и 3 на път.

Първата ми чуденка е дали 1 да отидем в Париж или до Нормандия? Може би е по-удачно до Нормандия, тъй като мислим от Буве да си наемем кола...

Планът го виждам горе долу така:

1 ден - 10 ч. кацане, наем на кола и потегляне. Посещение на Живерни, Le Bec-Hellouin и Монт сен Мишел, нощувка в Сан Мало - дали е постижимо?

2 ден - Динан, Сент Сулиак и Рен - нощувка;

3 ден - Онфльор, Етрет и Руан - нощувка;

4 ден връщане на колата и Париж. 

Първият ден ми е най-неизвестен. Откъдето и да го въртя нещо не ми се получава... 

Другата ми чуденка са нощувките в Париж - иска ми се да резервирам някъде на централно място, но цените са убийствени... Някакви идеи?

Ще съм благодарна и за съвети какво да опитаме, какво да усетим, какво да видим - на достъпна цена...

Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение

Ако сте с кола, от Мон сен Мишел до Сен Мало е никакъв проблем да стигнете. Моите впечатления са от преди вече доста години, но и тогава нощувките там бяха на сериозни цени. По тази причина ние избрахме едно селце/градче, разположено точно срещу Сен Мало, Dinard. Приятно хотелче, селището също е красиво, чисто, и цените бяха напълно приемливи (при условие че буквахме почти последния момент и беше някакъв религиозен празник, и всичко живо по тези краища почиваше). 

Що се отнася до нощувките в Париж, моят скромен опит е само с Ibis, непосредствено до Gare du Nord. Хотелът беше много скромен, на сравнително приемлива цена, близо до спирки на метрото и на всичкото отгоре можахме да оставим колата в паркинга на гарата (е, платено, но все пак е нещо, пред варианта да се чудиш къде по парижките улички). Нямаше закуска обаче, което мисля в условията на Париж не беше голяма драма. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , veseliache каза:

1 ден - 10 ч. кацане, наем на кола и потегляне. Посещение на Живерни, Le Bec-Hellouin и Монт сен Мишел, нощувка в Сан Мало - дали е постижимо?

2 ден - Динан, Сент Сулиак и Рен - нощувка;

3 ден - Онфльор, Етрет и Руан - нощувка;

4 ден връщане на колата и Париж. 

Ден 1 си е мъка за мен. Имате към 6ч шофиране. Сложи 2ч за Живерни, поне 3ч за Мон Сен Мишел, ако искате да разгледате спокойно де. Детето колко носи на возене също е важно ...

Евентуално да смените ден 1 и 3. Направете си график по дни с време за път и време за разглеждане на всяко място и вижте дали излиза сметката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 58 минути , veseliache каза:

Купихме си билети за датите 6-13 април, като целта е да имаме 3 нощувки в Париж и 3 на път.

 

Другата ми чуденка са нощувките в Париж - иска ми се да резервирам някъде на централно място, но цените са убийствени... Някакви идеи?

Това не са ли 7 нощувки?

Централно и евтино e много трудно. Щом сте от Буве потърсете около Porte Maillot, дори да е от външната страна na Париж, че да е удобно за автобусът за летището.

Ама така пък Дисниленд е от другата страна ...

Връзка към мнение
преди 1 минута , jorocontrola каза:

Това не са ли 7 нощувки?

Централно и евтино e много трудно. Щом сте от Буве потърсете около Porte Maillot, дори да е от външната страна na Париж, че да е удобно за автобусът за летището.

Ама така пък Дисниленд е от другата страна ...

6 нощувки са - тръгваме вечерта на 13ти. 

 

Връзка към мнение

Направо са си 7. И наистина ден 1 е доста претрупан. По-скоро бих те посъветвала да сбуташ нещо бързо пътьом в него, а да оставиш Монт Сен Мишел за ден 2, с малко по-ранно ставане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , eloena каза:

Направо са си 7. И наистина ден 1 е доста претрупан. По-скоро бих те посъветвала да сбуташ нещо бързо пътьом в него, а да оставиш Монт Сен Мишел за ден 2, с малко по-ранно ставане.

И аз мисля така.
Но, примерно, бих направила програмата така:

 

6-ти
10ч кацане - Буве
към 11:30 -Живерни- разглеждане
14:00 - в Руан - разглеждане, настаняване
В (нощувка)

 

7-ми
към 9:30 в Етрет- разходка до скалите (предполагам?)
към 12:30 -13 - Онфльор-разходка
към 15:00 - Ле Бек Хелоуин - разходка там ?? към 18-19ч - някъде по-близо до Мон Сен Мишел - настаняване
В

 

8-ми
9-12 -Мон Сен Мишел-разглеждане
13-17 -Сен Сюлиак и Динан- разходка
към 18 - Рен - настаняване, вечерна разходка евентуално
В

 

9-ти
до към 13-14 из Рен
около 19-20 - Париж -настаняване
В

 

10-ти
Париж
В

 

11-ти
Париж
В

 

12-ти
Париж
В

 

13-ти
полет обратно

Това е на прима виста, може още да се оптимизира.

 

Връзка към мнение
На 17.01.2023 г. в 12:36, veseliache каза:

Другата ми чуденка са нощувките в Париж - иска ми се да резервирам някъде на централно място, но цените са убийствени... Някакви идеи?

Мога да препоръчам място в Париж, казва се Villa Chardini, района е Beaugrenelle (Богренел) близо до Айфеловата кула, локацията е топ, районът е чудесен. Миналото лято го намерих случайно в Букинг, беше ново, пуснато преди месец, имаше само 1 отзив и недостатъчно снимки. Обаче цената беше супер, 7 нощувки за 1100 евро през август /за 3-ма възрастни/ и аз рискувах. После оставих не много ласкави отзиви в Букинг по ред причини, най-главната от които е, че апартаментът се нуждае от ремонт. Въпреки това има типичен френски чар и плюсове: партерен апартамент с вътрешен двор, напълно самостоятелен и много удобен като outdoor space и локацията, разбира се, която е топ. Подозирам, че собственикът е вдигнал цената от тогава, както и съм почти сигурна, че никакъв ремонт и инвестиция не е направил, но въпреки това за кратък престой като твоя го препоръчвам. Аз бих го резервирала отново за малък брой нощувки с нагласата, че нищо не се е променило от престоя ми там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.