Прескочи до съдържание

бързи въпроси Австрия, влак


Lyubina

Препоръчани мнения

Търсих, търсих, но нещо не успях да открия... не знам дали е бъг в системата, в главата ми или наистина нямаме такава информация тук. Не познавам обществения транспорт в Австрия. ОБикновено там минавам с кола. 

Да, обаче наследниците са решили да направят малко пътешествие с влак. През май. Цените, които намират са доста сериозни (Виена до някъде). 

Дайте идея, не вярвам да има само скъпи разни бързи влакове из АВстрия. 

 

И ако има подобна тема, а моята глава не успява да я фиксира, моля, дайте ми линк 😉 да се просвещавам.

Връзка към мнение

https://www.oebb.at/en/
Ето официален линк за влаковете. Възможно е още да няма разписание на другите влакове и в момента да излизат само бързите.

Задай дати, които са сравнително по-скоро и ще видиш какви са вариантите и цените.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Търсят се билети от Виена до Hallstatt, най-евтиния възможен излиза от порядъка на 45 - 50€. Та ми се стори множко. Независимо от месеца и датите. 

 

Може и да е нормално, не знам. Но все си мисля, че трябва да има и по-приемливи възможности за пътуване из страната.

Връзка към мнение

С ковид пандемията Австрийските авиолинии спряха почти всички вътрешни полети и до този момент не са възстановени. Пътува се с влак, като разстоянията до Виена се изпълняват от местните железници. Последния път моят мъж като ходи до Залцбург в командировка, на отиване мина през Франкфурт с Луфтханза, на връщане с влак до Виена и после самолет. 4-те отсечки му бяха част от самолетния билет. Колегите му там коментират, че цените са се увеличили, така че много вероятно това да е нормалната цена. Друг е въпросът дали няма да има някоя промоция. Друг вариант е да видят за автобус или някоя евтинка кола под наем. Другия уикенд ще съм във Виена и ако искаш, мога да проверя на място на гарата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Lyubina каза:

Търсят се билети от Виена до Hallstatt, най-евтиния възможен излиза от порядъка на 45 - 50€. Та ми се стори множко. Независимо от месеца и датите. 

 

Може и да е нормално, не знам. Но все си мисля, че трябва да има и по-приемливи възможности за пътуване из страната.

От Виена до Халщат най-евтината възможна цена при пътуване с влак е около 24 Евро на човек, с прекачване в Залцбург. От Виена до Залцбург частната железопътна компания Westbahn предлага най-евтиният вариант, започващ от 13,90 Евро. От Залцбург до Халщат се пътува с Австрийските държавни железници ÖBB с цени започващи от 9,90 Евро. Westbahn още не са пуснали разписанието за май месец, но на сайта на ÖBB вече може да намерите и купите билетите за втората отсечка от 9,90 Евро.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lyubina каза:

Да, обаче наследниците са решили да направят малко пътешествие с влак. През май. Цените, които намират са доста сериозни (Виена до някъде). 

Дайте идея, не вярвам да има само скъпи разни бързи влакове из АВстрия. 

Спокойно, Lyubina     🙂
В Австрия, подобно на Германия, има разни билети, с които може да се пътува доста по-тънко, отколкото със стандартните. За да се направи едно по-бюджетно, но напълно удобно и комфортно пътешествие с влак из Австрия е необходимо първо добро планиране. Аз съм правила такова не веднъж и гарантирам, че е възможно за прилично малко пари да се обиколи всяка една област и дори цяла Австрия. Всяка област има дневен билет, а някои имат и неколкодневен билет за неограничено пътуване с регионалните влакове. В някои области с този билет може да се пътува и с местните автобуси, трамваи и тролеи също. И освен това имат един специален билет Einfach-Raus-Ticket, който важи за неограничено пътуване в рамките на един ден из цялата страна, в делничен ден сутрин от 9ч до 3ч на следващия ден, а в събота, неделя и празнични дни от полунощ до 3ч на следващия ден. Цената на този билет 36€ за ДВАМА + по 4€ за всеки следващ човек, до петима души в група. Този билет важи за регионалните влакове(R), RegionalExpress (REX), S-Bahn (S), Regio S-Bahn (RSB), EURegio (ER), и Erlebniszug (EZ).   Ако трябва да се пътува, например, от Виена до Халщат - с този билет е напълно възможно, но ще има поне три прекачвания. Аз съм го правила този "номер" и даже помежду прекачванията успях да се разходя 3ч, включително кафе+торта, и из Щаир (старият му град), например, който е доста симпатичен и го препоръчвам на любителите на средновековните градчета.
Ако мога да помогна с нещо по-конкретно - с удоволствие  🙂
Ето линк 1  и линк 2

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Предавам информацията 🙂. Те са още в най-ранна фаза на планиране само правят проучвания, как и кога ще е най-подходящо. Разбира се, обмислят и варианта за кола под наем, но това е последна възможност. До края на месец май, когото е запланувано има време. 

Веднага препращам информацията.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 20.01.2023 г. в 23:46, iaia_mama каза:

Спокойно, Lyubina     🙂
В Австрия, подобно на Германия, има разни билети, с които може да се пътува доста по-тънко, отколкото със стандартните. За да се направи едно по-бюджетно, но напълно удобно и комфортно пътешествие с влак из Австрия е необходимо първо добро планиране. Аз съм правила такова не веднъж и гарантирам, че е възможно за прилично малко пари да се обиколи всяка една област и дори цяла Австрия. Всяка област има дневен билет, а някои имат и неколкодневен билет за неограничено пътуване с регионалните влакове. В някои области с този билет може да се пътува и с местните автобуси, трамваи и тролеи също. И освен това имат един специален билет Einfach-Raus-Ticket, който важи за неограничено пътуване в рамките на един ден из цялата страна, в делничен ден сутрин от 9ч до 3ч на следващия ден, а в събота, неделя и празнични дни от полунощ до 3ч на следващия ден. Цената на този билет 36€ за ДВАМА + по 4€ за всеки следващ човек, до петима души в група. Този билет важи за регионалните влакове(R), RegionalExpress (REX), S-Bahn (S), Regio S-Bahn (RSB), EURegio (ER), и Erlebniszug (EZ).   Ако трябва да се пътува, например, от Виена до Халщат - с този билет е напълно възможно, но ще има поне три прекачвания. Аз съм го правила този "номер" и даже помежду прекачванията успях да се разходя 3ч, включително кафе+торта, и из Щаир (старият му град), например, който е доста симпатичен и го препоръчвам на любителите на средновековните градчета.
Ако мога да помогна с нещо по-конкретно - с удоволствие  🙂
Ето линк 1  и линк 2

 

Здравейте! Включвам се в темата с един въпрос относно груповия билет. Виждам, че важи за определени влакове. Планираме пътуване Виена Залцбург и обратно. Директният влак е RJ, RJX, мисля, че  Einfahn - Raus - Ticket не покрива този тип влак, права съм нали ? Благодаря предварително за отговора!

Връзка към мнение
Преди 1 час, manu80 каза:

Здравейте! Включвам се в темата с един въпрос относно груповия билет. Виждам, че важи за определени влакове. Планираме пътуване Виена Залцбург и обратно. Директният влак е RJ, RJX, мисля, че  Einfahn - Raus - Ticket не покрива този тип влак, права съм нали ? Благодаря предварително за отговора!

Да, така е. Но с комбинация от регионалните влакове спокойно можете да използвате този билет. Просто ще трябва да се поровичкате в разписанията и да ги стиковате. Като време на пътуване няма да се удължи твърде много, може би с час, най-много два.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.