Прескочи до съдържание

Проблем при влизане в Мексико


jul

Препоръчани мнения

И аз да се отчета, снощи кацанхме в Канкун. Абсолютно никакви проблеми, минахме за по-малко от минута двама възрастни с дете. Единствено каза Холудай, и How many days? Не са искали нито резервации, нито билети за връщане, дори не ме питаха къде ще ходя. 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз да споделя за влизането в Мексико. Днес кацнахме в Мексико Сити. Веднага след като излязохме от самолета проверяваха бордните карти и паспортите. Поне от това, което видях, не са събирали бордни карти.  Граничната проверка включваше подробно разпитване какво ще правим в Мексико. Първо попита за пръв път ли сме в Мексико, по работа или като туристи сме тук. После пита колко дни ще останем и след това поиска да види резервациите ни за хотели и билета за връщане. Бяхме се подготвили с разпечатка от букинг на всички резервации + билет за вход в музея Фрида Кало + самолетни билети за вътрешен полет + билети за автобуси ADO. Всичко бях подредила в хронологичен ред, така че ясно се виждаше какъв е планът ни. Проверяващият разгледа много подробно разпечатките, четеше на глас датата, името на всеки хотел или дестинацията, за която е автобусният билет. Питаше в еди кой си град 1 или две нощувки имаме. Накрая попита от Канкун към България ли се прибираме. След нашето "Да" каза: "Отлично. Добре дошли в Мексико!"

Като съвет мисля, че е по-добре пристигащите в Мексико да са подготвени с всичко изброено, защото иначе, предполагам въпросите ще са доста повече. Но зависи и на кого ще попаднете.

  • Харесвам 23
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, chandni каза:

И аз да споделя за влизането в Мексико. Днес кацнахме в Мексико Сити. Веднага след като излязохме от самолета проверяваха бордните карти и паспортите. Поне от това, което видях, не са събирали бордни карти.  Граничната проверка включваше подробно разпитване какво ще правим в Мексико. Първо попита за пръв път ли сме в Мексико, по работа или като туристи сме тук. После пита колко дни ще останем и след това поиска да види резервациите ни за хотели и билета за връщане. Бяхме се подготвили с разпечатка от букинг на всички резервации + билет за вход в музея Фрида Кало + самолетни билети за вътрешен полет + билети за автобуси ADO. Всичко бях подредила в хронологичен ред, така че ясно се виждаше какъв е планът ни. Проверяващият разгледа много подробно разпечатките, четеше на глас датата, името на всеки хотел или дестинацията, за която е автобусния билет. Питаше в еди кой си град 1 или две нощувки имаме. Накрая попита от Канкун към България ли се прибираме. След нашето "Да" каза: "Отлично. Добре дошли в Мексико!"

Като съвет мисля, че е по-добре пристигащите в Мексико да са подготвени с всичко изброено, защото иначе, предполагам въпросите ще са доста повече. Но зависи и на кого ще попаднете.

Аз обичайно така влизам във всяка страна. Дори в ЕС винаги имам разпечатка на всяко едно нещо, което е важно за програмата. Учудвам се, че точно в този форум изобщо се обсъжда подобно нещо. 

  • Замислям се 3
Връзка към мнение

Не виждам причини да нося тесте с бумаги, като всичко е на телефони и пощи, нито да давам подробно обяснение на всеки, не че питат. Който иска да носи.

Изключения има, но да кажем поне в 3/4 от страните, не питат нищо, за Европа да не говорим.

 

Има го и момента, че когато извадиш тестето с бумаги и обясняваш много, те започват да питат още повече.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Не виждам причини да нося тесте с бумаги, като всичко е на телефони и пощи, нито да давам подробно обяснение на всеки, не че питат. Който иска да носи.

Изключения има, но да кажем поне в 3/4 от страните, не питат нищо, за Европа да не говорим.

 

Има го и момента, че когато извадиш тестето с бумаги и обясняваш много, те започват да питат още повече.

Не пречи да ги имаш. Нито тежат, нито заемат място. Най-добре да няма нужда от използването им, но лично познавам двама човека, които не бяха допуснати в Тайланд преди една година поради неналичност точно на въпросните 'бумаги'. Прекараха над 24 часа в транзитната зона на летището в Банкок и въпреки многобройните разговори с митничари, консули и кол центрове, резултатът беше обратен билет, много нерви, много пари за нищо и загуба на няколко дни. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, ACM каза:

Не пречи да ги имаш. Нито тежат, нито заемат място. Най-добре да няма нужда от използването им, но лично познавам двама човека, които не бяха допуснати в Тайланд преди една година поради неналичност точно на въпросните 'бумаги'. Прекараха над 24 часа в транзитната зона на летището в Банкок и въпреки многобройните разговори с митничари, консули и кол центрове, резултатът беше обратен билет, много нерви, много пари за нищо и загуба на няколко дни. 

Зависи как пътуваш. За мен тежат и заемат място. За хора, които пътуват с куфари и много багажи, може и да е нищо, но аз пътувам с малък ръчен багаж винаги, дори и за два месеца, и за мен е много. Още помня папката дето бях направил миналата година за пътуването през Италия, Испания, Куба, Колумбия и Еквадор и всички безумни формулярчета, заради Ковида

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ACM каза:

Аз обичайно така влизам във всяка страна. Дори в ЕС винаги имам разпечатка на всяко едно нещо, което е важно за програмата. Учудвам се, че точно в този форум изобщо се обсъжда подобно нещо. 

Аз пък отдавна нищо не принтирам, всичко е на телефоните ни. Този път го направих по изключение, заради случките с отказан достъп за българи и затова споделям.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ACM каза:

Не пречи да ги имаш. Нито тежат, нито заемат място. Най-добре да няма нужда от използването им, но лично познавам двама човека, които не бяха допуснати в Тайланд преди една година поради неналичност точно на въпросните 'бумаги'. Прекараха над 24 часа в транзитната зона на летището в Банкок и въпреки многобройните разговори с митничари, консули и кол центрове, резултатът беше обратен билет, много нерви, много пари за нищо и загуба на няколко дни. 

Сигурно няма случаи на същото и след показване на бумагите?? И не говоря за Тайланд, а по принцип.

В повечето случаи има причина, не е до показване или не, а инциденти и проблеми  винаги ще има навсякъде, с и без бумаги.

На  мен ми пречат, заземат  място, трябва да се принтират и т.н. или време.

 

Не е по темата, но и за виза за САЩ някои ходят с една папка бумаги, някои абсурдно смешни като подписана отпуска, а накрая някои не взимат.

Аз отидох само с паспорта си -нарочно, без  нищо друго и взеха, че дадоха.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отговорът на външния министър е доста неадекватен, излиза, че изведнъж всички в куп са започнали да грешат данните си, предимно от страни от Източна Европа. Явно гледаме да прехвърлим вината другаде, но не и да се мръднем и да свършим нещо, изпратили сме били нота. Дори най-големите престъпници имат право на обаждане, камо ли туристи, защото те са стояли с дни с без телефон и възможност за връзка доколкото разбирам. Каква проверка и за какви объркани документи, очевидно е, че има много по-голям проблем, което е ясно и на министъра, но очевидно няма воля за решение, по-скоро надделява желанието за потулване и измиване на ръцете с измислици. 

 

За предупреждението на министерството за нивото на "индекс на риска" беше същото и тогава и сега. Специално за случая не е променено. Но те почти всички държави са с подобно съобщение и индекс според тях. По тяхната логика не трябва въобще да се пътува.

 

В Мексико бях 2 пъти за по месец след ковид. И двата пъти не съм имал проблеми с влизането, единият път беше именно през летището на Канкун. По принцип Мексико беше една от най-отворените държави по това време без карантини и подобни мерки и затова тази ситуация, която е станала сега е доста изненадваща. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани
преди 3 часа, Primavera каза:

Здравейте,

 

някой може ли да сподели опит от последния месец с летището в Канкун?

Предстой ни пътуване след 2 седмици до там.

Нямах никакви върпроси и проблеми нито на влизане, нито на излизане. Носех папка с резервациите за хотели и турове. Не се наложи да ги показвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Primavera каза:

Здравейте,

 

някой може ли да сподели опит от последния месец с летището в Канкун?

Предстой ни пътуване след 2 седмици до там.

Върнахме сме преди 6 дни.

Разпитваха ни подробно. 

За колко дни и в кой хотел?

Разпечатани резервации. Ние спахме на четири места в AirBnb апартаменти. 

Да покажа картата, с която съм плащала нощувките.

С колко пари разполагаме в брой и по карти?

Разпечатан билет за навръщане.

Какво работим?

В България ли живеем?

Семейство ли сме?

 

След разпита ни пожелаха приятна почивка, аз се успокоих и почнах да пиша съобщение на рент а кара. 

 И както съм си навела главата, не чувам и не виждам, че други униформени ни молят най-учтиво да се  отделим и  да отворим куфарите за проверка.

 

  • Харесвам 4
  • Шок 3
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Това с билетите за обратно..? Как да стане като check-in и реалния билет се получават най- рано 24 часа преди полета.. Мога да им занеса фактура за покупката на полети за отиване и връщане, дано им свърши работа... Ние организираме сами и фактурата за престоя е на немски с превод на анлийски...

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Primavera каза:

Благодаря за отговорите!

Това с билетите за обратно..? Как да стане като check-in и реалния билет се получават най- рано 24 часа преди полета.. Мога да им занеса фактура за покупката на полети за отиване и връщане, дано им свърши работа... Ние организираме сами и фактурата за престоя е на немски с превод на анлийски...

Разпечатката от компютъра на билета Ви е достатъчна, вижда се всичко в нея - полета, датата, номер на билета, PNR.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

След като питах три пъти съм длъжен да напиша, че отидохме и се върнахме. 

 

Имахме чудесно пътуване в Мексико, като жената от митническия контрол дори не ни погледна в очите. Взе паспортите, погледна ги, попита ни дали сме на ваканция и удари печата със замах. В двата паспорта написа на ръка колко дни ни дава, но честно толкова грозен почерк не сме виждали и на лекарска рецепта. Нямам идея колко дни получихме. Малко след митница няколко усмихнати младежи отбиваха всички към мексикански скенер на багажа- разбирайте двама усмихнати войници на под 20 гоидни ни отвориха чантите и пак ни питаха дали сме на ваканция.

Тук е важно да отбележа, че имаше проверка преди директния ни полет към Канкун. На "gate"-a ни извикаха по име заедно с още много хора. Общото между нас беше, че всички бяхме от страни, които изискват виза за вход в САЩ. Нашето интервю беше доста кратко, питаха два- три въпроса и видяха, че имам виза за САЩ.

Ще отбележа, че човек преди нас, каза че ще ползва Канкун за транзитна точка и стана голям проблем, до последно остана за допълнителни въпроси.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако мога да хвърля малко светлина по темата

От известно време Мексико иска визи от бразилските граждани, което допреди 2 години не беше така. Изключение се прави за хората, притежаващи виза за САЩ. Причината е вълна от нелегални имигранти, които летят до Мексико и влизат в САЩ по земя.

Сега се появяват съобщения в медиите за хора с билети с прекачване в Мексико, които са били задържани в малка стаичка с конфискувани паспорти, докато ги натоварят на следващия полет. Предполагам, че има нещо общо, като за България не са си направили труда да обявят официално нещата...

Преди известно време си мислех, че като зависят от туризма в голяма степен са готови да се примирят с някои неудобства от туризма, за да не пречат на парите да постъпват редовно (примерно Мексико беше една от малкото страни, които не искаха ковид тестове), но явно си има някакви граници това нещо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 12.05.2023 г. в 18:17, neuromancer каза:

Ако мога да хвърля малко светлина по темата

От известно време Мексико иска визи от бразилските граждани, което допреди 2 години не беше така. Изключение се прави за хората, притежаващи виза за САЩ. Причината е вълна от нелегални имигранти, които летят до Мексико и влизат в САЩ по земя.

Сега се появяват съобщения в медиите за хора с билети с прекачване в Мексико, които са били задържани в малка стаичка с конфискувани паспорти, докато ги натоварят на следващия полет. Предполагам, че има нещо общо, като за България не са си направили труда да обявят официално нещата...

Преди известно време си мислех, че като зависят от туризма в голяма степен са готови да се примирят с някои неудобства от туризма, за да не пречат на парите да постъпват редовно (примерно Мексико беше една от малкото страни, които не искаха ковид тестове), но явно си има някакви граници това нещо.

 

Същото се потвърди и от приятели в САЩ, които са изпратили запитване до туристическа агенция в Щатите, защото са искали да направят meeting point с роднини от България направо в Мексико. Техни роднини, на които са им били отказани туристически визи за САЩ преди година и са били посъветвани да се обърнат към официалните власти на Мексико, но че потокът на нелегални се е увеличил ...

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Ще пътуваме през април до Мексико - за 5 дни в Канкун и за 2 в Мексико сити. Имаме вече купени самолетни билети, запазен е един от хотелите, скоро ще букнем и другите.

Всички имаме американски визи. 

Някой ходил там скоро, би ли споделил, ако има нещо ново като препоръка към пристигащите, освен споделеното в коментарите в тази тема.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 42 минути , s g каза:

Ще пътуваме през април до Мексико - за 5 дни в Канкун и за 2 в Мексико сити. Имаме вече купени самолетни билети, запазен е един от хотелите, скоро ще букнем и другите.

Всички имаме американски визи. 

Някой ходил там скоро, би ли споделил, ако има нещо ново като препоръка към пристигащите, освен споделеното в коментарите в тази тема.

Аз.имах един забравен сандвич в раницата, кучетата веднага го надушиха и трябваше да го изхвърля. Влязох от САЩ без проверки и въпроси.

Връзка към мнение

Стига с тези американски визи.

 

100% от всички с проблемите на влизане бяха с агенции, това е единственото сигурно и беше временно.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Дани Магелани каза:

Аз.имах един забравен сандвич в раницата, кучетата веднага го надушиха и трябваше да го изхвърля. Влязох от САЩ без проверки и въпроси.

Поздрави от Мексико, където ще съм в следващите 40 дни, макар и не в Канкун, нямах никакви проблеми с влизането от преди 2 дни. Даже служителката беше ларж и вместо 40 дни ми написа 50 дни. Единствено портокалите и бананите отидоха, че кучето ги надуши, а не знаех, че не може. 😀    

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Ако погледнеш само 5-10 мнения назад ще разбереш.

тази тема се самозахранва периодично и води само до нови едни и същи въпроси и стрес на хората. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 часа, Loverboy каза:

Летим за Канкун тази седмица, исках да попитам - все още ли има проблеми? 
 

Имаме визи за САЩ, ако е релевантно, но ще си стоим само в Канкун. 

Ние ходихме преди 20 дни и нямаше никакви проблеми.  София-Истанбул-Мексико сити обаче. Връщането ни беше през Канкун
Както и с убера от летището нямаше проблем.  Тръгнах доста наплашена, а нямаше защо. Достатъчно уредено беше навсякъде.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.