Прескочи до съдържание

Проблем при влизане в Мексико


jul

Препоръчани мнения

преди 32 минути , jul каза:

Не знам дали е 100% вярно, но споделям възможен проблем с влизането в страната - 

https://www.plovdiv24.bg/novini/mejdunarodni/Meksiko-otkazva-da-priema-bulgarski-turisti-1542602 

На още едно място четох - https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023/01/23/4441580_turistichesko_sdrujenie_signalizira_za_nepravomerno/?fbclid=IwAR1LREeFXh3RsWa94Vzn4pCtZdMbhDq_27dVxvXBIVjc0_wI0-nu_BAYDyo 
Много неприятно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътувахме до Мексико ( Канкун) на 27.12 с връщане на 13.01. никакъв проблем. Нито някой ни е питал нещо, нито пък е имало проверки.

Имаше още поне 2-ма българи в самолета, че ги засякохме на летището и те излязоха с нас без проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

доста абсурдна ситуация и ужасно гадно, ако се случва без причина (особено килията от статията)

 

освен всеки пътуващ евентуално да наизусти на испански фразата "имам платен хотел" и да я повтаря до несвяст, щом се водели само разговори на испански, и да си носи в себе си при кацането разпечатка за доказателство, май няма какво друго да се направи? от статиите звучи като да е било проблем при организирани пътувания, освен нещо по линия на туристическа агенция да има драма?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май не е по линия на туристическата компания ами е по паспортна линия. Някой има ли идея това само на летището в Канкун ли е или се случва и на летището в Мексико сити? 

 

 

IMG-a179fe510c198731bf579fd4d50fc883-V.jpg

  • Шок 3
Връзка към мнение

Навсякъде пише, че всички недопуснати са пътували с агенции.

Възможно ли е да имат нещо неуредно с тях и да си го изкарват на пътниците?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Навсякъде пише, че всички недопуснати са пътували с агенции.

Възможно ли е да имат нещо неуредно с тях и да си го изкарват на пътниците?

И аз това си помислих в началото но тези хора последните които съм цитирал са били през английска агенция, едва ли всички агенции са с неуредени документи 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Странно е , защото нас например никой не ни попита в кой хотел сме. Нито пък съм показвала резервации.

Единствено ни питаха кога се връщаме и аз казах 13-ти, мъжа ми едновременно с мен каза 12-ти , та  агента попита : Един месец престой достатъчен ли ви е ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Цвете каза:

Писах на посолството ни в Мексико и се надявам да ми отговорят. 

Е ние не сме с агенции, ама да видим дали ще кажат нещо..

 

Пък и сте с преводач.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Ситуацията с депортирането е много неприятна. И ние ще пътуваме самостоятелно до Мексико. Разрових се в нета и попаднах на мнение писано от българин.

https://www.reddit.com/r/cancun/comments/z1akp7/was_denied_entry_and_was_deported_immediately/

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

от всичко изписано в нета, оставам с впечатление, че ако евентуално човек има американска виза в паспорта, шансът му да не се случи такова нещо, е доста по-голям, в случай че се опасяват от имигрантство с цел САЩ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , antea каза:

от всичко изписано в нета, оставам с впечатление, че ако евентуално човек има американска виза в паспорта, шансът му да не се случи такова нещо, е доста по-голям, в случай че се опасяват от имигрантство с цел САЩ 

Не съм чел из нета, но днес, докато слушах за случая по ТВ, се замислих, че в началото на 2020 (преди ковид), когато влизах в Мексико (Канкун), също супер много гледаха американската ми виза и ме разпитваха доста. Не са ме питали конкретно за визата, но виждах, че там гледа граничаря.

Също така съм сигурен, че опита да сканира визата на машинката, както обикновено сканират първата страница на паспортите. Даже ми стана смешно тогава да не би да се обърка и да си помисли, че това ми е първата страница на паспорта.

Пуснаха ме де, без стаички, но ми стана много странно тогава.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Вчера мои приятели (3-ма възрастни + 1 дете) влезнаха в Канкун без никакъв проблем, на летището не са им задавали никакви въпроси. Пътуват самоорганизирано, ако това има значение.

 

Ситуацията е странна и необяснима за мен. Прави впечатление обаче, че повечето върнати са разпитвани подробно за работата им и са искани доказателства. Възможно ли е нашите световно-известни картаджии да са плъзнали из Мексико и вече да имаме лошо име и там?

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

 

Ситуацията е странна и необяснима за мен. Прави впечатление обаче, че повечето върнати са разпитвани подробно за работата им и са искани доказателства. Възможно ли е нашите световно-известни картаджии да са плъзнали из Мексико и вече да имаме лошо име и там?

Всичко е възможно, но ако ще ходиш да правиш измами защо ще вземаш жената и децата, на дали това е типичният профил на подобни престъпници.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 минути , tch каза:

Всичко е възможно, но ако ще ходиш да правиш измами защо ще вземаш жената и децата, на дали това е типичният профил на подобни престъпници.

Разбира се, просто разсъждавам на глас, тъй като не успявам да се сетя за друга конкретна причина и може би заради нещо подобно генерализират на база националност и правят подобни проблеми.

 

Или пък може да е свързано с това, което прочетох току-що в reddit: "Currently the army is in charge of immigration at the airport. That might have had to do with this bad experience."

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Ама като чета, не са само българи върнати, и други има. 

Не виждам какво общо има каква ти е работата, нито пък причина да си носиш доказателство за нея. Трябва нашето МВнР да се задейства, обидно е. Точно пък в.Мексико не съм чула някой да отива да емигрира, а ако иска в САЩ, баш през Канкун и на резорт ли ще го направи ? Да не отварям дума, колко мексиканци емигрират нелегално в щатите непрекъснато, та единиците българи да им пречат....  😞 

Жалко.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Говорих с Външно министерство. До моментът нямат официални отговори на подадени по всички дипломатически канали запитвания. Неофициално са посочили, че не са предоставени достатъчно доказателства за предплатени нощувки и финансова осигуреност. Имали са пакети с ваучери. За финансовите средства не можеха да ми отговорят как се доказват.  Ако някой има идея какво да подготвя за доказателство , че имам достатъчно пари по картите, моля да сподели.

  • Харесвам 2
  • Шок 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.