Прескочи до съдържание

Сейшели, Мавриций или Доминикана през февруари/март 2023


Препоръчани мнения

Здравейте! Имам питане за много различни и разнопосочни дестинации като причината е, че намерихме кой да гледа детето за 10-тина дни в този период и искаме да отидем на почивка по случай 30-тия ми юбилей. Четох различни теми тук, гледах и агенциите какво предлагат. Търсим в диапазона 2200-2300 евро макс на човек за полет и хотел на хубав плаж с опции за дневни екскурзии за повече experience. Може би няма да имам време да организирам нещо сама и затова май се насочвам към агенции- какво мислите? струва ли си или е излишно хвърляне на пари, за нещо което може и лесно да организираме сами? Другото ми чудене, което навежда нещата за агенция е, че се тръгва директно от София и няма да губим ден в полети до друго място. За нас времето е много ценно в случая. Какво бихте ме посъветвали относно дестинациите? Благодаря много! 

Връзка към мнение

Форумът е за взаимопомощ при самоорганизирани пътувания. И не коментираме туристически агенции на нашия пазар и техни оферти. Февруари е твърде скоро и не зная дали бихте намерили евтини самолетни билети и настанявания, ако тръгнете да се организирате сами. Аз лично проучвам дестинациите, които сме избрали за посещение, месеци наред, за да се нагласят оптимален вариант за програма, добри цени на самолетни билети, хотели, турове и т.н.  От тази гледна точка може би вашият избор по-скоро трябва да клони към закупуване на готови пакети от туроператор и да се възползвате евентуално ако изскочат Last Minute оферти. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като съм сравнявала Сейшели и Мавриций съм виждала доста по-добри оферти за Мавриций. 
Ето от елементарно търсене в Букинг и Скайсканър от 25.02 до 05.3.23. 

3CE98407-6126-4955-93EE-35C5989F4F9C.png.7d6029b68fe899f32da21f500c99b72a.png

 

8140957A-8A3B-4D0E-B269-78FC6EB93A60.jpeg.c106a7bdd075ca4ce5829ef9355c94f6.jpeg


Не бях впечатлена от плажовете в Мавриций, но на другите места не съм била. Може би, трябва да решите кое ви е по-важно - плаж, хотелски комфорт, допълнителни екскурзии и просто да потърсите коя дестинация предлага по-добри оферти за съответния период от време.

Връзка към мнение

За подобен хубав повод - 30год.юбилей с празнуване на някоя от трите плажни дестинации , аз бих препоръчал да изберете дестинацията според най-хубавото настаняване , което е в бюджета ви. По-хубавото настаняване (хотел-ризорт), съчетано с много добър сървис ще направи ваканцията ви още по-незабравима. 
 

Не виждам за какво е ви агенция , няма какво да се организира толкова при една плажна ваканция . Освен това , агенциите предлагат обикновено само няколко настанявания , а самоорганизирано ще имате доста по-голям избор , a и бюджета ви е добър. При 10 нощувки , аз лично бих разделил престоя между две настанявания - лошото е , че месец-два преди пътуване остават свободни само най-лошите и най-скъпите, но при късмет и ежедневно следене, винаги някое много качествено настаняване (еърбнб) може да бъде анулирано и да се освободи в последният момент.

Връзка към мнение
преди 52 минути , stanislavpp каза:

За подобен хубав повод - 30год.юбилей с празнуване на някоя от трите плажни дестинации , аз бих препоръчал да изберете дестинацията според най-хубавото настаняване , което е в бюджета ви. По-хубавото настаняване (хотел-ризорт), съчетано с много добър сървис ще направи ваканцията ви още по-незабравима. 
 

Не виждам за какво е ви агенция , няма какво да се организира толкова при една плажна ваканция . Освен това , агенциите предлагат обикновено само няколко настанявания , а самоорганизирано ще имате доста по-голям избор , a и бюджета ви е добър. При 10 нощувки , аз лично бих разделил престоя между две настанявания - лошото е , че месец-два преди пътуване остават свободни само най-лошите и най-скъпите, но при късмет и ежедневно следене, винаги някое много качествено настаняване (еърбнб) може да бъде анулирано и да се освободи в последният момент.

Благодаря за отговора ви! Четох точно ваши публикации за Сейшелите? Може ли да препоръчате към коя дестинация да се насочим с оглед на по-хубави плажове? 

Връзка към мнение
преди 1 час, stanislavpp каза:

За подобен хубав повод - 30год.юбилей с празнуване на някоя от трите плажни дестинации , аз бих препоръчал да изберете дестинацията според най-хубавото настаняване , което е в бюджета ви. По-хубавото настаняване (хотел-ризорт), съчетано с много добър сървис ще направи ваканцията ви още по-незабравима. 
 

Не виждам за какво е ви агенция , няма какво да се организира толкова при една плажна ваканция . Освен това , агенциите предлагат обикновено само няколко настанявания , а самоорганизирано ще имате доста по-голям избор , a и бюджета ви е добър. При 10 нощувки , аз лично бих разделил престоя между две настанявания - лошото е , че месец-два преди пътуване остават свободни само най-лошите и най-скъпите, но при късмет и ежедневно следене, винаги някое много качествено настаняване (еърбнб) може да бъде анулирано и да се освободи в последният момент.

За март намирам тези най-добри цени с Търкиш и с минимално време за пътуване. Търся и хотели в Праслин (май бяхте писали, че плажовете са по-добри от Махе)

568DA812-A532-4336-8E21-29876DF43882.png

Връзка към мнение

 

Нека 100-200€ разлика за самолетен билет да не са водещи при избора за дестинация , а вижте дали може да намерите едно или  дори две хубави настанявания , които да ви гарантират прекрасно изкарване . 
 

Плажовете на Прален са по-хубави като цяло , но по спомени и Махе има два плажа в топ 10 на Сейшелите . В нашият  случай , ние миксирахме и на Махе фокуса  беше не плаж , а висок клас ризорт ,  който впоследствие се оказа  и по-добър от Конрад Малдиви (за нас).

 

Ще ви хареса и на трите места , но гарантирано ще ви хареса най-много там , където ще бъдете в най-хубаво настаняване , а не където някой ще ви закара със самолет по-евтино …

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сетих се още нещо - за Малдивите може да пишете лично съобщение на @Ametist и тя най-вероятно ще ви помогне да си уредите една страхотна почивка там. Тя е нашият човек там и ще ви помогне. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имайте предвид, че от края на февруари до към началото на април в САЩ и Канада започват reading week/spring break за колежани и студенти (различни са датите за различните университети, затова и периодът е дълъг) и Карибските дестинации са запазени на макс, т.е. цените ще са по-високи и отделно ако търсите просто почивка, а не парти, може да е прекалено шумно и претъпкано в ол инклузив хотелите. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Сетих се още нещо - за Малдивите може да пишете лично съобщение на @Ametist и тя най-вероятно ще ви помогне да си уредите една страхотна почивка там. Тя е нашият човек там и ще ви помогне. 

О, много благодаря! Планираме за декември там- ще се възползвам от съвета 😇

преди 9 часа, stanislavpp каза:

За подобен хубав повод - 30год.юбилей с празнуване на някоя от трите плажни дестинации , аз бих препоръчал да изберете дестинацията според най-хубавото настаняване , което е в бюджета ви. По-хубавото настаняване (хотел-ризорт), съчетано с много добър сървис ще направи ваканцията ви още по-незабравима. 
 

Не виждам за какво е ви агенция , няма какво да се организира толкова при една плажна ваканция . Освен това , агенциите предлагат обикновено само няколко настанявания , а самоорганизирано ще имате доста по-голям избор , a и бюджета ви е добър. При 10 нощувки , аз лично бих разделил престоя между две настанявания - лошото е , че месец-два преди пътуване остават свободни само най-лошите и най-скъпите, но при късмет и ежедневно следене, винаги някое много качествено настаняване (еърбнб) може да бъде анулирано и да се освободи в последният момент.

Не се бях замисляла за еърбнб. Ще видя опциите, надявам се цените да са по-добри от букинг. 

Връзка към мнение

Няма много избор от настаняване с half board на този етап. Видях този за 2700 евро със закуска и вечеря, намален с 46% и директно букнах с безплатна отмяна. Ще търся още, не изглежда толкова уау, но като цена май е добре- ще гледаме да сме повече на плажа и на екскурзии, отколкото в стаята. Имате ли мнение за този хотел? 

9B30C528-D305-401F-8BF3-D52A7E5A00BF.png

Връзка към мнение

Аз с две ръце бих препоръчал Доминиканската република, бях миналата година за 1ви път и много, много ми хареса, повече от куп други прехвалени острови и тн дето не бих се върнал на тях. Бяхме тук https://www.casadecampo.com.do/ имат и стаи и вили и каквото ви е кеф. Хвърлете едно око . 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , infectedmushroom каза:

Аз с две ръце бих препоръчал Доминиканската република, бях миналата година за 1ви път и много, много ми хареса, повече от куп други прехвалени острови и тн дето не бих се върнал на тях. Бяхме тук https://www.casadecampo.com.do/ имат и стаи и вили и каквото ви е кеф. Хвърлете едно око . 

Благодаря! А за юосочения период дали е подходящо? 

Връзка към мнение

И от мен глас за Доминикана 🙂 Точно февруари - април е най-подходящото време за там. Ние бяхме в RIU Palace Bavaro 5*. Божествено беше, уникално 🙂 Излезе ни около 2 000 лв. на човече - чартър от София и 7 нощувки на all in. Лошото е, че в момента май няма чартъри от София, поне аз не намирам. Ето снимки 🙂 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, infectedmushroom каза:

Аз с две ръце бих препоръчал Доминиканската република, бях миналата година за 1ви път и много, много ми хареса, повече от куп други прехвалени острови и тн дето не бих се върнал на тях. Бяхме тук https://www.casadecampo.com.do/ имат и стаи и вили и каквото ви е кеф. Хвърлете едно око . 

Каса де кампо е хай енд ризорт, което потвърждава изложената от мен теза по - горе 👍

 

@Milos  халф борд стеснява много опциите, защо държите на него ?  Букинг обичайно са най-скъпи сред ОТА, проверявайте и конкуренцията от комгломерата на Експидия, използвайте ги като филтър и когато си харесате настаняване , вижте директното резервиране , което обичайно носи ъпгрейд , а често имат и промота от типа 4 нощувки за цената на пет…

Връзка към мнение
преди 25 минути , stanislavpp каза:

Каса де кампо е хай енд ризорт, което потвърждава изложената от мен теза по - горе 👍

 

@Milos  халф борд стеснява много опциите, защо държите на него ?  Букинг обичайно са най-скъпи сред ОТА, проверявайте и конкуренцията от комгломерата на Експидия, използвайте ги като филтър и когато си харесате настаняване , вижте директното резервиране , което обичайно носи ъпгрейд , а често имат и промота от типа 4 нощувки за цената на пет…

Супер, благодаря! Може ли още един въпрос- Сейшелите имат ли опцията за разглеждане на подводен свят, коралови рифове, шнорхелинг? опитах се да потърся инфо, но з дневни екскурзии намирам главно костенурките, кокосовите орехи и по-градска среда за разглеждане. Така ли е наистина? 

Връзка към мнение
преди 35 минути , stanislavpp каза:

Каса де кампо е хай енд ризорт, което потвърждава изложената от мен теза по - горе 👍

 

@Milos  халф борд стеснява много опциите, защо държите на него ?  Букинг обичайно са най-скъпи сред ОТА, проверявайте и конкуренцията от комгломерата на Експидия, използвайте ги като филтър и когато си харесате настаняване , вижте директното резервиране , което обичайно носи ъпгрейд , а често имат и промота от типа 4 нощувки за цената на пет…

Държим на изхранването, защото гледах, че цените в ресторантите са много, много високи. А храната в такива хотели е разнообразна и искаме да опитваме различни неща, най-вече морски. 

Връзка към мнение

Вие пак си плащате храната на подобни високи цени , плащайки допълнително за халфборд с минимално намаление , но пък се ограничавате с мястото и опциите за избор на ястия..

 

 

Сейшелите са шнорхелинг рай - https://theculturetrip.com/africa/seychelles/articles/the-best-snorkelling-spots-in-the-seychelles/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...
На 28.01.2023 г. в 11:37, stanislavpp каза:

 

Нека 100-200€ разлика за самолетен билет да не са водещи при избора за дестинация , а вижте дали може да намерите едно или  дори две хубави настанявания , които да ви гарантират прекрасно изкарване . 
 

Плажовете на Прален са по-хубави като цяло , но по спомени и Махе има два плажа в топ 10 на Сейшелите . В нашият  случай , ние миксирахме и на Махе фокуса  беше не плаж , а висок клас ризорт ,  който впоследствие се оказа  и по-добър от Конрад Малдиви (за нас).

 

Ще ви хареса и на трите места , но гарантирано ще ви хареса най-много там , където ще бъдете в най-хубаво настаняване , а не където някой ще ви закара със самолет по-евтино …

Здравейте, кой е резорта , който препоръчвате на Сейшелите?

Връзка към мнение
преди 20 минути , iskramiteva каза:

Здравейте, кой е резорта , който препоръчвате на Сейшелите?

Не мисля, че на Сейшелите е подходящо за ризорт с всички условности на това, че кое е подходящо и кое не е строго индивидуално.

За мен Сейшелите са страхотно място, на което спокойно може да се разгледа почти всичко за 10на дни. 

Ако искате да ползвате ризорт , може би най-подходящото място е Малдиви.

 

 

Връзка към мнение
На 28.01.2023 г. в 21:19, Eva eva каза:

И от мен глас за Доминикана 🙂 Точно февруари - април е най-подходящото време за там. Ние бяхме в RIU Palace Bavaro 5*. Божествено беше, уникално 🙂 Излезе ни около 2 000 лв. на човече - чартър от София и 7 нощувки на all in. Лошото е, че в момента май няма чартъри от София, поне аз не намирам. Ето снимки 🙂 

 

 

 

За мен няма съмнение , че Малдивите е най-красивото от 4те споменати в темата места.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.