Прескочи до съдържание

Как (откъде) се закупува билет с опция за промяна/отмяна?


Препоръчани мнения

Здравейте,

в малкия ми опит досега, съм резервирал директно през сайтовете на авиокомпаниите. Но примерно Wizz/Ryan и други нискотарифни, като платиш и край. Поне аз така си мисля. Какви са възможностите за промяна на дати, отмяна на полет, без да загуби човек сумата, която е платил? Както в booking има "безплатно анулиране до..." - има ли такова нещо в самолетните среди изобщо? Основно ме интересуват полети в рамките на Европа и близките държави извън Европа.

Питам, защото попаднах на приложението Hopper и там (срещу такса, разбира се) ми предлага сключването на такъв вид "застраховка". Изобщо не знам дали това е най-добрата опция. Затова питам по-запознатите как се прави? 🙂 И кой сайт/приложение е най-добре да използвам?

Благодаря и хубави пътешествия!

Връзка към мнение

Катарците продължават политиката от ковида насам с безплатна смяна на дата и дестинация, ако е в същия клас или ваучер с +10% от стойността,  За ниския клас еднократно, за следващия два пъти и за най-високия неограничено. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , deian каза:

Здравейте,

в малкия ми опит досега, съм резервирал директно през сайтовете на авиокомпаниите. Но примерно Wizz/Ryan и други нискотарифни, като платиш и край. Поне аз така си мисля. Какви са възможностите за промяна на дати, отмяна на полет, без да загуби човек сумата, която е платил? Както в booking има "безплатно анулиране до..." - има ли такова нещо в самолетните среди изобщо? Основно ме интересуват полети в рамките на Европа и близките държави извън Европа.

Питам, защото попаднах на приложението Hopper и там (срещу такса, разбира се) ми предлага сключването на такъв вид "застраховка". Изобщо не знам дали това е най-добрата опция. Затова питам по-запознатите как се прави? 🙂 И кой сайт/приложение е най-добре да използвам?

Благодаря и хубави пътешествия!

Общо взето за да имаш опция като при хотелите, да отмениш когато ти е кеф, трябва да платиш доста по-скъпо за самия билет.Както каза и @T.E.Lawrence, при Qatar Airways все още всички опции (без Lite) предлагат рифънд.

При Wizz е възможно да си купиш Wizz Flex за всеки полет, тогава имаш право на отмяна или промяна на датите.

 

Тази застраховка от Hopper не е това, което търсиш. 

Връзка към мнение

При традиционните авиокомпании опцията за отмяна зависи от тарифата на билета. Има различни тарифи - такива без възможност за отмяна и рефънд, такива с възможност срещу определена такса и доплащане ако се извършва само промяна на датите или такива при които промяна и рефънд са възможни без допълнителна такса. При нискотарифните принципът е, че промяна и рефънд са изключени, но напоследък в отговор на пазара, този тип авиокомпании въведоха различни опции като flex на WizzAir. Общото между всички варианти е, че тарифата или цената на билета се увеличава значително при желание за възможност за последващи промени или отмяна на пътуването...

Връзка към мнение

Разбирам. При нискотарифните, обикновено човек може да намери евтини билети, но са само с една раничка багаж (40 x 30 x 20 при Wizz). На нас това не ни е достатъчно за едноседмично пътуване и като добавя още при резервация нормалния ръчен багаж (55 x 40 x 23) цената вече не е толкова нискотарифна, че да я прежаля с лека ръка в случай на отказ...

Вие как процедирате при вземане на евтини билети? Предполагам ако се явя на летището с нормалния ръчен багаж, без да съм го платил предварително, цената ще е доста по-висока?

Връзка към мнение

Уиз имат услугата флекс, която позволява отказ и струва много малко.

Всяка авиокомпания има опция за flexible ticket, която прави цената много интересна. Отделно има застраховка отказ от пътуване, може да потърсиш в темата за застраховки. За този Hopper не съм чувал, вероятно е неизвестен тук. В случаите, когато ми е трябвала възможност за промяна независеща от болест или друго застрахователно събитие съм взимал билети с мили или в последния момент, когато всичко е било ясно.

преди 1 час, deian каза:

Вие как процедирате при вземане на евтини билети? Предполагам ако се явя на летището с нормалния ръчен багаж, без да съм го платил предварително, цената ще е доста по-висока?

правилно предполагаш

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.